Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A romániai magyarok azt...

A romániai magyarok azt kapják vissza amit a M. o. -i romák kapnak az itteni magyaroktól, lenézettség, hátrányos helyzetűség, semmibe vevést, elnyomást stb?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ezt érdemlik.
2019. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

"M. o. -i romák kapnak az itteni magyaroktól, lenézettség, hátrányos helyzetűség, semmibe vevést, elnyomást"


Győzike. Meg a híresebb roma énekesek. Igen, veszettül el vannak nyomva! Aki akar, az boldogul, függetlenül attól, hogy roma vagy sem!

2019. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

#2

Romániában is pont ugyanígy boldogul az, aki akar.

2019. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Tehát a magyarországi romákok valójában románok?
2019. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"M. o. -i romák kapnak az itteni magyaroktól, lenézettség, hátrányos helyzetűség, semmibe vevést, elnyomást"



Valóságban: szociális rendszert, tanulási lehetőséget, igazságszolgáltatást, egézségügyet, infakstúktúrát.....



Cserébe: TORROR

2019. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Majd ha a romániai magyaroknak is ösztöndíjat adnak ha jól tanulnak, fizeti az állam a nemzetiségi önkormányzatukat, lesz nemzetiségi szószólójuk vagy képviselőjük a parlamentben, miközben ugyanazokat a támogatásokat, kedvezményeket és jogosultságokat megkapják, mint a többi állampolgár - csak dolgozniuk meg tanulniuk kell érte, na akkor majd felteheted ezt a kérdést.
2019. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Egytalán nem. Csak hasonlítsd össze a magyar „cigányvicceket” a román „magyarviccekkel”.


Míg nálunk a cigányok egy lenézett népcsoport, addig romániában a magyarok úgy vannak a köztudatban, hogy ők felsőbbrendűek, akikre irigykedniük kell, tehát a románok rettegnek, hogy Erdély egyszer újra a magyar anyaország része lesz, és vele rengeteg román kerül „rabszolgasorsba” (?), elnyomásba(?). Ezt a félelmet vetítik ki, amikor próbálják elnyomni az ottani magyarságot. Egyszerűen érzik ők is, hogy nem teljesen igazságos, ami itt történt a területi osztozkodáskor, viszont ha már megkapták, akkor foggal-körömmel ragaszkodnak, az orrunk alá dörgölik a saját frusztrációjukat.


Főleg a mai népesség. Már nem nagyon vannak betelelítettek. Aki ott él, annak többsége mindigis ott élt és született. Ez egy új szitu kellene legyen (főleg, hogy gyakorlatilag szövetségessé váltunk minden réren). De az attitűd ugyanaz maradt, a köztudat buta hozzá.


Én reménykedem, hogy a román fél idővel túl tud lépni a középkori gondolkodásán, és abban is, hogy a magyar fél mindvégig meg tudja tartani erkölcsi fölényét. Így van értelme az autonómia-törekvéseknek. Nem szabad felülni a nacionalista provokációnak.

2019. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapják vissza, hiszen egészen más fokú a két eset igazságossága, és nincs összefüggés a kettő között. Ha te fogyatékosként kezelsz egy 40-es IQ-jú embert, az nem ok arra, hogy téged valaki más kezeljen fogyatékosként, akinél ráadásul sokkal okosabb vagy.
2019. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Románia társadalma is épp olyan rontott mint a magyar. Kissebségeken töltik le a frusztrációt a szar helyzet miatt.

Angliában éltem románokkal, igaz barátokra találtam köztük. Mai napig tartom velük a kapcsolatot, semmilyen gyűlölködést vagy kirekesztést nem tapasztaltam, én sem adtam. Jól látszik egy semleges helyen, ahol mindenben egyenlők vagyunk gyönyörűen el él két külön nemzet ami egyébként ellenséges otthon. Persze ha elég intelligensek, hogy nem viszik magukkal a berögzöttségeiket.

2019. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!