Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan abszolút nincsenek tisztában egy átlagos magyar életszínvonalával?

Figyelt kérdés

Egy tegnapi kérdésnél írta egy válaszoló, hogy


ma már nem a másfélszobás panelért, meg májkrémes kenyérért dolgozik az átlagember, hanem wellness hétvégékért.


Az ilyen szerintetek melyik bolygóról jött?


Amikor a magyar mediánbérből nem kapsz másfél szobás panelt sem, ami már 15 és 25 millió közt van csak akkor ha kimégy külföldre dolgozni vagy 25 évre eladósodsz, illetve megnézném azt, aki ilyen 160-170 ezres fizetésekből ami a mediánbér a többség e körül keres abból menyi wellness hétvégére futja.


két lehetőség van


vagy olyan írja ezt, akit apu és anyu tart el egy budai villában


vagy


egyszerűen csak hazudik csak akkor meg miért?



2019. szept. 7. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Fideszesek akik nem győzik mantrázni maguknak az alternatív valóságot amiben a Fideszük jól kormányoz.
2019. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
A mediánbér egy statisztikai adat, míg az emberek valódi életszínvonala, jövedelmei látható valóság. A statisztikusok is tudják, hogy a rejtett gazdaság aránya jócskán meghaladja a gdp 20%-át Magyarországon,
2019. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Akkor te most vagy a híd alatt élsz az éhhalál küszöbén, vagy apu-anyu tart el egy budai villában, vagy hazudsz.

Házat, lakást, sose adtak ingyen. Sose lehetett átlagkeresetből 1-2 év spórolással venni. Külföldön se lehet, ottani bérből sem. Sehol.

Ezzel együtt ismerőseim túlnyomó része saját ingatlanban lakik. Többnyire részben hitelből, van, aki örökölt egy részt, van aki önerőből vásárolt.

És igen, évi pár alkalommal belefér a wellness hétvége.

2019. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Én havi 800-at keresek, de sohasem voltam még wellness hétvégén, 20 éve nem voltam nyaralni és éppenhogy meg tudtam venni egy lepukkant családi házat megyeszékhelyen egy évtizednyi spórolás után, amelyre még sok milliót rá kell költenem, hogy normális állapotú legyen. 15 éves használt autóm van. Megvesszük a kaját és ennyi, a többi spórolás, hogy ne legyek a rabló bankok rabszolgája.


Mit rontottam el, hogy nem élek ettől olyan veszett nagy jólétben?


Mennyit kellene keresnem, hogy tényleg jólétben éljek? Hogy gond nélkül új autóm lehessen, legyen szép újépítésű házam, ne kelljen semmin se sprórolni? Mit kell ehhez tennem?

2019. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Más azért ennyiből, vagy akár lényegesen kevesebből is jóval többet engedhet meg magának. Talán feleséget kéne cserélni, vagy fene tudja, de valami nem kerek.
2019. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

"Mit rontottam el, hogy nem élek ettől olyan veszett nagy jólétben?"

Egyik unokatestvérem félig görög, ott nem robotolnak ez emberek lakásért, mert a nagy rokonság pillanatok alatt összedobja az esküvőre a fiataloknak a lakást vadi új autóval együtt, amely szalaggal átkötve ott virít a lagziban. Aztán a fiatalok egy-két év múlva már lazán ki tudnak csengetni 1-2 milliót a következő rokon esküvőjére , hogy azoknak is legyen hol lakni. Ez így megy generációkról generációkra!

2019. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakoriverzum! Amit tapasztalsz az életben, meg amit itt mondanak köszönő viszonyban nincs egymással.
2019. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A lakáspiactól függetlenül a belföldi turizmus az egekben
2019. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!