Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti, hogy látjátok lelehet...

Ti, hogy látjátok lelehet építeni a bérmunka rendszert és a hierarchiát?

Figyelt kérdés

Mert szerintem elég rossz az, hogy rávagyunk kényszerülve a munkára és szerintem az összes munkáltató kizsákmányoló is egyben. Nem hiszek abba a nézetbe, hogy vannak gyengébb és erősebb képességű emberek és emiatt van szükség hierarchiára. Mi van akkor, ha valaki tényleg gyengébb képességű? Neki is ugyanolyan joga van jólétben élni, mint a többi embernek. Inkább a hatalomvágyat kéne kinevelni az emberekből, és aki pszichopata őt megkell gyógyítani!

Az egy hazugság, hogy kemény munkával meglehet gazdagodni. A kapitalizmus olyan, mint egy kaszinó vagy szerencséje van valakinek vagy nem, semmi köze nincs a szegénységnek a lustasághoz.

Úgy vagyok vele, hogy a munkának örömet kéne jelentenie és nem az állandó kényszeres reggeli felkelést, versengést kéne jelentenie. Mindent elmond az, hogy 4ből 5 ember nem szeret dolgozni. Ez a rendszer valóban a kánaán? Mi abban a kánaán, hogy nem vagyunk igazán szabadok? Miért kéne rákényszeríteni az emberekre a munkát? Tényleg elhiszitek azt a mesét, hogyha nem lenne munka kényszer akkor kitörne a káosz és mindenki egymást ölné?


2019. szept. 15. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A magyaroknak előbb ki kellene próbálniuk a kapitalizmust, utána lehetne elítélni, ha nem tetszik. Feudalizmusban élve ne akard megmondani, hogy milyen a kapitalizmus.
2019. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4-ből 5, ja:XD
2019. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!