Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valóban csődbe vinne sok...

Valóban csődbe vinne sok céget, ha az álláshirdetésekbe kötelező lenne kiírni egy bér intervallumot? Melyik párt vezetne be ilyesmit?

Figyelt kérdés

Úgy nézne ki a hirdetés, hogy munkatársat keresünk X pozícióba.A bér, tapasztalattól függően X-tól Y-ig.

És, kötelező lenne beleírni a bér intervallumot.


A versenyszférában is van egyfajta képzeletbeli bértábla, csak ott ez egy költségkeret, amit az adott pozícióra szánnak.Ha a költségkeret csúcsa, mondom egy számot 10, te hiába mondasz 15-öt fizetésnek, nem fognak felvenni.



Egyesek azzal érvelnek ellene, hogy sok céget csődbe juttatna.Mivel, a szomszéd cég tudná,hogy mennyi fizetnek ott és rálicitálna.

De, lényegében, erről szól a verseny, nem?Ez maga a verseny.



Magyarországon, ilyen intézkedés után, megindulnának fefelé a bérek.Mivel, egy ilyen intézkedés, komoly versenyt generálna.



Melyik párt lenne hajlandó bevezetni ilyesmit?

A Fidesz nem, ők nagyon a cégek fenekét nyalják.


2019. szept. 22. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szokás szerint menne a simli meg a magyarázkodás.

Ja én úgy gondoltam a 300 ezret, hogy HA bent maradsz túlórázni, meg van ugye a bónusz HA jól megy a cégnek stb.


Állásinterjún :

- Mennyi lenne a fizetés ?

- 150 ezer de később lehet akár 200 is.

- Jó akkor visszajövök később.

2019. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az ilyen mikropártokon kívül senki.
2019. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, hogy milyen jogon kötelezné a cégeket bárki is, hogy a netes álláshirdetéseiken kötelező bért kiírni.
2019. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Én inkább azt szabályoznám hogy a kifejezést hogy versenyképes bér 250 nettó alatt ne lehessen kiírni. Mert az már kimeríti a csalás férevezetés intézményét. Sokszor nettó 150 hez odaírják . Hogy nem szakad rájuk az ég?
2019. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sztem egy olyan dolog megint, hogy fölösleges felülről beavatkozni, majd a piac szabályozza magát.

Már ma is megfigyelhető tendencia, hogy ahol kint van a fizetés, akár 10x annyi jelentkezés érkezik (IT cégnél, tapasztalat), és ez a senior pozíciókban még több lehet.

Arról nem is beszélve, hogyha a munkát bérsávval ÉS távmunkának írtuk ki, akkor olyan 20x több jelentkezést kaptunk egy hónap alatt.

Idővel majd kikopik a mostani buta HR korosztály és buta menedzser korosztály, átveszik a helyüket a fiatalok. De ehhez még idő kell sztem, meg sok simlis, maradi cégnek kell csődbemennie.

2019. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!