Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a pénz nem boldogít miért...

Ha a pénz nem boldogít miért van szükség pénzre és bérmunkára? Nem lehetne ezeket megszüntetni, hogy mindenki azt csinálhassa amiben az örömét leli?

Figyelt kérdés

Ezek miatt nem tartom emberségesnek ezt a rendszert. Sokkal jobb lenne, hogyha nem lennének szabadság korlátozó tényezők és mindenki az örömének élne. A munka átalakulna teljesen közöségivé, mert most a munka elidegenült.


Ezzel az irányzattal szimpatizálok:


[link]


2019. okt. 24. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A pénz elidegenítő eszköz és nem a természetünk része, se a bérmunka, se a hierarchia, se ez a rendszer nem az."


Neked, én szeretem a pénz, mert ezáltal sokkal könnyebben tudok beszerezni dolgokat. Senki nem gátol meg, hogy elvonulj egy olyan helyre ahol tudsz nélküle élni, senki nem gátol meg, hogy sikeres vállalkozó legyél bérmunkás helyett.


"Sokkal jobb lenne, hogyha nem lennének szabadság korlátozó tényezők és mindenki az örömének élne"


Azért, mert ez egy illúzió, nincs olyan, hogy mindenkinek ugyanazt jelenti a szabadság, mi van, ha az én szabadságom másoknak szabadságvesztést jelent?

2019. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%

A pénz nem boldoggá tesz hanem jóllakottá és olyanná akinek van hol laknia, van mit felvennie.

Pénz nélkül ugyanis nem boldogtalan leszel hanem qrva éhes egy idő után.

És tudod honnan kapsz akkor kaját? MÁSOK pénzéből! Bezony!

Nem akarsz dolgozni? Akkor mond azt! Nem kell itt a maszlag minderől.

2019. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pont azért kell a pénz,hogy ne kelljen dolgozni egész életedben.

Ha van 2-3 lakásod kiadva,már dolgoznod sem kell.

2019. okt. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!