Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mekkora az infláció valódi...

Mekkora az infláció valódi mértéke?

Figyelt kérdés

A KSH szerint az összesített infláció +3.4% 2018-hoz képest. Ezt nem értem. Csak néhány példát említek: Én nem Budapesten lakom. 2 éve voltam utoljára Budapesten. Akkor 2200-ért vagy 2300-ért, már nem tudom, vágattam hajat a biohair-ben, most ugyan ez 2800. 4 éve még 2000 sem volt. Egy hamburgert ettem 1500 forintért. Hihetetlen. 2 éve 800 forintért ettem egy ugyan ekkora hamburgert. Most ez hol 3,4%??? A Starbucksba be se mertem menni inni egy kávét, pedig az árjegyzékre kíváncsi lettem volna.

Vidéki városban lakom, itt azért jobb a helyzet. Itt egy kávézóban 350 ft egy expresszó kávé, hosszúkávé 450, ízesített kávé 600-700 ft. Itt inkább a lakásárak emelkednek nagyon, még idén 50 ezret fizettem egy 1+2 fél szobás (65m2)-es lakásért, 2020-ban már 60 ezret kell fizetni. Tavaly még 43 ezret fizettem.

Másnak mi a tapasztalata?

Ja, a legfontosabb: a fizetésem idén januárban is és várhatóan jövő januárban is csak 5%-al emelkedett/emelkedik. Ehhez képest 2 éve ettem egy hambit 800-ért, most ugyan ekkorát 1500-ért? Egy hajvágás került 2 éve 2200-ért most meg 2800-ért? Ez nagyon nem 3,4%...

Itt vidéken a szolgáltatások, étel, stb durván 15-20%-al emelkedik, a lakbér is 20%-al, ez már fix, mert közölte a tulajdonos. A fizetésem meg 5%-al.

Nektek mi a tapasztalatotok?

Lakhelyt feltétlenül írjatok, mert ezek szerint régiónként változik!


2019. dec. 22. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincsen ilyen, hogy infláció valódi mértéke, mivel ez csak számított tételektől és súlyozástól függ, például amerikai súlyozással 1-2% is nagyobb lenne, de van olyan súlyozás, amelyik még ennél is kisebb.


Élelmiszerárak inflációja például 4-6% között mozog, kétszer volt a évben 4% alatt.


Amúgy az inflációt 938 termékből vizsgálják, nem 10 amennyit te felsoroltál.

2019. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Pontosan annyi, amennyit változott a Forint értéke az eurohoz képest.
2019. dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Kávéból és hamburgerből számolsz inflyciót? Te magad is írod nem mindegy hol vásárolsz. Pár évig 950 ért vágattam hajat. Másik fodrászhoz mentem ott meg 850 akkor ebből számoljak inflációt? Ez egy példa volt de vettem marhahúst 1300 forintert és láttam máshol 1800 ért. Nem tudom mennyi pontosan az infláció de biztos nem egy két kávéból vagy eféléből lehet kiszámolni.
2019. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 2:


Ez esetben jobban állunk, mint amit a Fidesz által kézivezérelt KSH állít. 1 év alatt, 2,63%...

2019. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Az infláció kiszámítása egy bonyolult algoritmus szerint történik. A hamisítás itt az, hogy nem ismerheted ezt az algoritmust, mert kiderülhet, hogy nem a valódi adatokat tartalmazza. Például a hűtőgépek 10%-os súllyal szerepelnek benne, miközben 5%-kal kéne. És mivel a hűtőgép a hamburgerhez képest elég drága, ugyanakkor nem emelkedett az ára komolyabban, így az infláció értékét lejjebb viszi a valóságosnál.

De hogy plasztikusabb legyen: az élelmezés alapszükséglet, különben éhen halsz. Húst is elég sokat esznek az emberek. A húsok ára (csak a tömegterméké: disznó, marha, baromfi) nagyjából megduplázódott. Csórók, akik nem utaznak, nem vesznek naponta nagykabátot és luxuscipőt, jövedelmük kétharmadát kajára költik, Nekik az infláció 60-70 százalékos. Aki jövedelme 5%-át képes kajára elfogyasztani, mert nincs két hasa, na neki ugyanez csak 3%-os infláció.


A KSH adat tehát lehet önmagában igaz! Csak nem úgy kéne kiszámítani, csak ez az árnövekedés a lakosság felének 30%-nál nagyobb, A lakosság 5%-ának meg 2%-nál kisebb. Ezt érdemes tudni belőle, nem a 3,4%-ot.

2019. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Budapesten legalább 10%. Minden alap élelmiszerre rádobtak annyit. Az albérletről ne is beszéljünk. egyre élhetetlenebb ez a város.
2019. dec. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb ezer árufélét ír fel párezer bolt, én tízezer körüli család.

Ez is EU-kompatibilis, de attól még csak egy átlag szám.

Ennyit lehet várni tőle.

Átlagember sincs, ugye.

2019. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!