Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi volt életetekben az eddigi...

Mi volt életetekben az eddigi legnagyobb bármilyen bürokratikus akadály, amely elétek gördült?

Figyelt kérdés
Bármilyen értelmetlen ügyintézési időhúzás, rendszerhiba miatti hátrányok, minden érdekel. Egyetemi TO-s sztorik különösen :P Külföldi összehasonlítás -mind nyugat, mind kelet felé- szintén jöhet:)

2020. jan. 3. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Horgász egyesület létrehozása...
2020. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Siket ismerősnek segítettem használni a Szép kártyáját, mert ugye minden más cafeteria elem megszűnt.


Csak telefonon lehet megerősíteni a banknál az előreutalást, de ha én telefonálok azt nem fogadják el. Bementünk a bankfiókba, nem tudnak csinálni semmit, mert nem az ő dolguk a szép kártya intézése, azt kizárólag a call centeres részlegük csinálja. Újra felhívjuk a call centert, újra elutasítanak, kérem az osztályfőnököt és végül elintéztük annyival, hogy minden megjegyzés és kiegészítés rovatban megadtak engem, mint összeköttető/tolmács és elfogadták.

Elég idegesítő volt.

2020. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiköltöztünk Németországba. A magyar telefonszámom egy év után megszűnt és mivel eltörölték a roaming díjakat, így nem láttam értelmét újraaktiváltatni.


Csak hogy volt még otthon egy bank számlám, amit meg akartam tartani és ide a bejelentkezéskor a magyar telefonszámra küldte a belépési kódot.

Bementem. Hosszas beszélgetés után kiderült, hogy az nem megoldható, hogy a német számra küldjék ezt a kódot, így kénytelen voltam megszüntetni a számlát. Ügyintézés közben ilyen remek megjegyzéseket kaptam:

"Minden magyarnak van magyar telefonszáma"

"Ha maga német, akkor miért van magyar számlája" (nem vagyok német)

"Írjuk be egy Magyarországon élő rokon telefonszámát" (persze aztán majd telefonálgatok, hogy hé Fater, mi a belépési kód a netbankba...)

2020. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mikor építkeztem annyi szabállyal szembesültem hogy el nem tudtam volna ezt képzelni. Nem elég hogy drága dolog még az a sok papírmunka meg szabály kiborító. Régen kalákában építették a Kádárkockákat és azok is állnak azóta is.
2020. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:52

Ezt látom én is. Közepes város kertes részében lakok. A 80-as években utcánként épült 3-4 új ház. Ma a fiatalok, inkább egy vályog házat vesznek, csak ne kelljen szembesülni azzal a sok előírással. Ebbe a kb 50 utcában évente most egy kezemen megszámolom, hány új ház épül.


Bürokráciáról annyit, barátaim kisvállalkozásba kezdtek. Minden hol, betartották a harminc napos előírást. Vagy is, semmit nem lehetett elintézni csak 28-29-ik napon.

Engem nem érint, mert bármit akarok, előbb ismeretség, vagy azt keresem, akit lelehet fizetni. Ilyen nincs, akkor bele sem kezdek.

2020. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az volt a legnagyobb bürokratikus akadály, amikor a gyerekek után munkába akartam állni és ki akartam váltani a Start kártyát, hogy a jövendő munkaadóm megkaphassa a járulék kedvezményt.

Az anyaságit fel kellett mondani az Államkincstárnál,de előtte meg kellett szereznem a szükséges iratokat az akkori állami hivataltól hogy oda bevihessem. Telefonon egy másik városba irányítottak, ahová kocsival kellett mennem majd 80 km-re. Kivártam a soromat majd az ügyintéző közölte, hogy már január óta (ez áprilisban volt) nem oda tartozunk, hanem egy másik helyre, a másik irányba. Aznap már nem értem volna oda időben és mivel az anyaságit nem akartam hetekkel korábban felmondani csak közvetlenül a munkakezdés előtt, így nem volt rá külön időm. Szerencsére nagyon rendes volt, felhívta az illetékes ügyintézőt és megbeszélte vele. Elküldte neki az adataimat és onnan visszafaxolták a kész iratot. Ezt a másolatot ő hitelesítette hogy tudjam használni, az eredeti példányt meg a lakcímemre postázták.

Másnap az Államkincstárban ismét nagyon sokáig kellett várni, de ott is maximálisan segítőkész volt az ügyintéző, mindent megcsinált, a megfelelő papírokat ki is adta azonnal hogy mehessek a Start kártyát megcsináltatni az APEH-nél.

Mivel azt a munkába lépés előtt le kellett volna adni (nem kezdhettem a munkámat azzal hogy azonnal szabadságot veszek ki ügyintézésre), így a következő napom volt csak a Start kártyára. Ott is végigvártam a fél napot, majd egy ügyintézőhöz kerültem, aki először közölte, hogy az Államkincstár által kiadott pecsétes, hivatalos papír, amin az szerepelt hogy a Start kártya kiváltásához kiadott igazolás - az nem megfelelő, mert neki nem hiteles. És hogy nincsenek ott velem a gyerekeim, hiába van ott az adókártyájuk, TB kártyájuk és lakcím kártyájuk és neki hiába semmi köze hozzájuk mert sehol nincsen szükség a gyerekeimre, még az Államkincstárnál sem kellett hogy ott legyenek, pedig az anyaságiról ők döntöttek. Ráadásul nem kértem az anyaságit a gyerekekre hivatkozással, hanem már felmondtam.

Még az ott ülő kolléganője sem tudta meggyőzni arról, hogy sem a gyerekeimnek nem kell ott lennie, mert semmi közük az én Start kártya igénylésemhez, sem az Államkincstár kiadott papírjával nincsen gond. A főnökéhez ragaszkodott, aki meg nem ért oda az ügyfélfogadási idő végére.

Így nem kaptam meg a Start kártyát és a cégem nem kapta meg az utánam igényelhető járulék kedvezményt.

2020. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!