Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ügyfélkapun merre található a...

Ügyfélkapun merre található a "Csekk nyomtatvány igénylése" menüpont?

Figyelt kérdés

Csekket szeretnék igényelni a NAV-tól, hogy az EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁSI JÁRULÉKOT (köznyelven TB-t) továbbra is befizethessem. (Tavaly automatikusan, kérés nélkül küldte a NAV. De idén még nem jött, és már nem sokára itt lesz a fizetési határidő.)


Csekk igénylésről ezt olvastam:

"Ha Ügyfélkapu-regisztrációval rendelkezik, akkor elektronikus úton, a CSEKK NYOMTATVÁNY IGÉNYLÉSE menüpontban tud csekkeket igényelni, melyeket a NAV postai úton megküld az Ön címére. "


VAN ÜGYFÉLKAPUM! Be is léptem, de sehol nem találok ilyen menüpontot. Továbbmenve onnan a NAV oldalára, azon sem találok. Csak valami nyomtatványkitöltő programmal kitöltött igénylést találok, de nekem nem erre van szükségem, nem akarok Nav-os programokat a gépemre letöltögetni, ha már ügyfélkapus vagyok....


Tudja valaki tehát, hogy merre van Ügyfélkapuban a "csekk nyomtatvány igénylése"?



2020. febr. 3. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen...

Telepítened kell a CSEKK nyomtatvány kitöltő programot és azzal tudsz igénylőlapot kitölteni a csekk kérelemhez... :)

Ha valóban csak ennyi a kérésed akkor telefonon egyszerűbb!

2020. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


De egyszerűbb lenne egy állandó átutalást beállítani.

2020. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Aki tudja a választ, attól szívesen várom bármikor amikor idetalál az oldalra!


Azért nektek is köszi, hogy foglalkoztatok a kérdésemmel! Linket is köszi, de igazából végső soron magamtól is csak erre a linkre jutottam, de NEM EZT keresem! NEM akarok egy nyomi csekkigénylés miatt NAV-os programokat telepítgetni és teleszemetelni a gépem. Épp elég volt anno adóbevallás miatt eltűrnöm, az se működött soha, hiába töltöttem le, mindegy.


Telefonos igénylés lenne a második opcióm nekem is, csak volt már "szerencsém" NAV-ot keresni telefonon, és akkor nem tudtam az ügyem elintézni, ugyanis sokadszori hívásom is hosszas várakozás után megszakadt anélkül, hogy bárkivel is beszélni tudtam volna, ezért már nem is merek abban bízni, hogy most majd elérem őket....


Tudok viszont egy ügyfélszolgálati irodát, (remélem még nem szüntették meg), ha nincs online lehetőség, akkor ez marad, csak azért jelenleg nagy kitérő lenne ez nekem, ezért keresném, amit a kérdésben írtam....!

2020. febr. 5. 08:16
 4/8 A kérdező kommentje:

MÁsik dolog meg, hogy bárki belefuthat ugyanebbe a problémába, és jó lenne, ha legalább itt meglenne A VÁLASZ arra, hogy hol a CSEKK NYOMTATVÁNY IGÉNYLÉSE menüpont az ügyfélkapusoknak....


Szóval van egy NAV-os leírás: file:///C:/Users/hp/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/20T1011_Kitoltesi_utmutato_2020%20(1).pdf


Ebben áll a következő, nem én találtam ki, bemásolom:

"Abban az esetben, ha az addig átutalással fizetett járulékot a későbbiekben csekken kívánja befizetni, úgy több megoldás áll rendelkezésére:

a) Ha Ügyfélkapu-regisztrációval rendelkezik, akkor elektronikus úton, a CSEKK NYOMTATVÁNY IGÉNYLÉSE menüpontban tud csekkeket igényelni, melyeket a NAV postai úton megküld az Ön címére.

b) Lehetősége van a befizetéshez szükséges csekk igénylésére a „Kérelem készpénz-átutalási megbízás (csekk) igényléséhez - NAV” nyomtatványon. A nyomtatvány a NAV honlapjáról (www.nav.gov.hu) letölthető. A nyomtatvány elérési útvonala a honlapon a következő: „Letöltések - egyéb > Adatlapok, igazolások, meghatalmazásminták”. A kitöltött nyomtatványt postai úton a lakóhelye szerint illetékes igazgatóság címére kell megküldeni, ahol a kérelem alapján az igényelt csekkeket a NAV postai úton megküldi az Ön címére.

c) Továbbá, ha személyesen kívánja a kötelezettsége teljesítéséhez szükséges csekkeket átvenni, akkor kérjük a lakóhelyéhez legközelebbi NAV ügyfélszolgálati irodát felkeresni."


Látjátok, az a)pont szerint van lehetőség egyszerű ügyfélkapuba való belépéssel mindenféle kitöltőprogramok letöltögetése nélkül csekket igényelni!

Megnéztem már az ügyfélkapu menüiben mindent, onnan tovább lépve a NAV oldalra, ott is átböngészve mindent, és kiesnek a szemeim, de NEM LÁTOM SEHOL a csekk igénylési menüpontot! Hol van? Lehet hogy kiveri a szemem, de egyszerűen nem látom, nem találom!


Aki tudja/látja írja ide le, könyörgöm!

2020. febr. 5. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazad van,elnézést.

Én használtam a kitöltő programot és "onnan" nyomtatva/beküldve intéztem.

Sajnálom de ezen és/vagy személyes ügyfélszolg./irodai látogatáson kívül nem tudom hogyan lehet csekket kapni.

2020. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Van a NAV-nak egy bankszámlaszáma, arra kell átutalni az összeget, a közlemény az adóazonosítód. Felejtsük már el ezt a sárga csekkes bohóckodást 2020-ban. 😃
2020. febr. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Most én is szerettem volna csekket igényelni online a NAV-tól a tb fizetés miatt. Végül úgy döntöttem, hogy az ehavit netbankon keresztül átutalom, mert a járvány miatt nem szerettem volna bemenni személyesen a NAV-hoz.

Hááát...nem lettem boldogabb, mert 7710 Ft miatt a bank levont eseti megbízás címén majdnem 300ft-ot. Ez éves szinten 12x300 Ft...hmmm...azért én ezt az évi 3600 Ft-ot el tudnám költeni jó pár kg kenyérre.

Úgyhogy kedves utolsó válaszoló, így már egyáltalán nem bohóckodás 2020-ban sem sajnos az a fránya sárga csekk. :(

Sajnos ilyen kényelmi dolgok, mint a neten való utalgatások jó kis összegekkel tudják megrövidíteni az embert. :(

Én betegség miatt nem tudok jelenleg munkát vállalni, (illetve online munka jó lenne, de az sem jön össze olyan könnyen) és még kitudja mennyi hónapon keresztül nem lesz munkám. Ezek az netbankos utalgatások egy munkanélkülinek egyáltalán nem érik meg, pláne hosszútávon.

2020. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Tovabbra sem derült ki, hogyan lehet csekket igényelni? Nekem is jól jönne most...

Amúgy aki így fizeti a tb-t, valszeg munkája, azaz a számláján pénz sincs, szóval ezért is kénytelen így "bohóckodni".

Az ügyfélkapu pedig kimondottan idegtépő, nem pedig felhasználóbarát. Vicc, hogy gyakori kérdéseken kell utánajárni, hogyan lehet ott bármit elintézni.

A menüpontok felesleges végig zongorázásáért külön respekt!

2021. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!