Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak itt anarcho-feministák?

Vannak itt anarcho-feministák?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 16:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

21:43

Ez nem mérvadó több 55%-os is lehet. Én speciel nem vagyok cigányellenes, csak az olyan cigányokat utálom, akik dolgozni nem akarnak, viszont az előjogaikat igencsak ismerik és visszaélnek vele másokkal akarják eltartatni magukat. Ugyanezen gondolatmenet alapján utálom az "elcigányodott" nőket is.

2010. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én anarchofóbiás vagyok.
2010. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Mint Emma Goldman volt? Amúgy te anarcho-feminista vagy? Én anarchista vagyok. Most hímsovinisztának fogsz tartani, de szerintem a mai társadalomban a nőknek több joga van mint a férfiaknak.(Pl. korábban mennek nyugdíjba, vagy ahol van sorkatonaság nem kell bevonulniuk)

Ne értsd félre, az lenne a jó ha mindenkinek több joga lenne. Nőknek, férfiaknak egyaránt. De az hogy kiragadunk egy csoportot szerintem nem helyes. Érted, most én is kitatálhatom hogy "anarcho-hungarista" vagyok.(Ilyen a valóságban nincs.) És azon túl hogy anarchista vagyok, a magyarok jogaiért szeretnék kiállni. Úgy hogy én azt mondom legyél simán csak anarchista és állj ki mindenki jogaiért, beleértve a nőket is. De azért sok szerencsét.

2010. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ha azt szeretnéd hogy a vezető pozicíókban ne férfiak legyenek, tehát ne ún. patriarchális rendszer legyen akkor annyit mondok: Anarchiában se a nők se a férfiak nem lesznek vezető pozícióban:D
2010. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Ne értsd félre, az lenne a jó ha mindenkinek több joga lenne."


Azért kíváncsi lennék neked miben kéne még "több jog"? Milyen területen érzed úgy a mai világban, hogy "el vagy nyomva"?


"Úgy hogy én azt mondom legyél simán csak anarchista és állj ki mindenki jogaiért, beleértve a nőket is"


De az anarchisták pont nem állnak ki senkinek a jogaiért, hanem az anarchia központosítás ill kormányzat nélküli állapotot jelent, ahol nincsenek törvények (vagy nincs aki betartassa őket) tehát az ököljogé a főszerep.

Ez pedig nem igazán értem, miért lenne jó a nőknek :-)))

Ha jobban megnézed, az összes primitív nép (pl afrikaiak) ilyen anarchisztikus társadalomban élnek, hát hogyne mondjam ott a nőknek nincs túl sok szavuk :P


Úgyhogy vigyázni kéne milyen elvekért állsz ki, mert könnyen balul sülhet el a dolog :-))))

2010. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Jó nagy itt a sötétség emberek.


1, az anarchiának több válfaja van. Pl. direkt demokrácia, alulról szerveződő közösségek stb.


2, a feminizmus nem a pasik ellen szól. Vannak feminista férfiak is, ahhoz, hogy állatvédő legyés se kell bálnának vagy pandának lenni.


3, a punknak nagyon sok feminista vonatkozása van. Az olyan riot grrl bandák mint a Bikini Kill, a Bratmobile a punkzene fontos és kiemelkedő részei.


3, olyan problémák miatt létezik még a feminizmus mint a nemi erőszak, testképzavar, étkezési zavarok, rasszizmus, szexizmus... Próbálják elfogadtatni, hogy nem csak húszcentis műkörömmel platinaszőkén lehet valaki jó nő. Meg igenis, szeretnénk több szexis pasit a reklámokba, meg a női magazinokra... nemár egy bikinis csaj legyen rajta mindig.

Meg ahogy a pasim is el tud főzni én is szét tudom rúgi a rendőr seggét ha épp úgy jön ki a lépés...

Meg, hogy a beszűkült keresztények ne tilitsák be az abortuszt....


A szabad választás lehetősége a lényeg, meg az egyenlőség. Ez hol nem fér bele a punk ideológiába?

2010. júl. 29. 20:47
 17/19 anonim ***** válasza:
Ok, ok én csak leírtam a gondolataimat, nem kell rögtön így nekem esnetek.
2010. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ma 20:47

OK, ha aktuális lesz szólj, én szívesen kitaposom belőled a fattyat.

Üdv,

Szadomazo Abomanó

2010. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A punk irányatot konkrétan nem ismerem, de azt tudom hogy vmi zenei és divat irányzat olyasmi mint a rockerek. Ezzel szemben az anarchia egy politikai irányzatot jelöl ami konkrétan azt takarja amit mondtam: kormányzat-ellenességet

Itt olvashatsz róla többet:


[link]


A "direkt demokrácia" az nem ilyen, hanem azt jelenti hogy a kormányzat gyakorlatilag mindenben kikéri a nép véleményét népszavazás útján. Ilyen van pl Svájcban.


Az "alulról szerveződő közösségek"-el meg az a baj, hogy amíg kicsik addig jelentéktelenek, ha viszont elég jelentős mozgalommá alakulnak akkor ugyanolyan korruptak lesznek mint a nagy mozgalmak csak a pénzt nyelik, nem az általuk preferált népcsoportot védik (pl érdekvédelmi szervezetek)


"a feminizmus nem a pasik ellen szól. Vannak feminista férfiak is"

Igen őket hívják sovinisztának. Mint ahogy a soviniszta nőket feministának.


" olyan problémák miatt létezik még a feminizmus mint a nemi erőszak, testképzavar, étkezési zavarok, rasszizmus, szexizmus.."


A te fejecskédben elég nagy "anarchia" rendetlenség lehet hogy így kevered a dolgokat :-)

A nemi erőszak, szexizmus, problémáját ponthogy az erős törvényi szabályozás oldja meg, nem pedig az anarchia. Ezek kimondottan a primitív népekre ill az ilyen népcsoportba tartozó szinesekre jellemzőek. A rasszizmus pedig pont erős törvényeket, határozott fellépést sürget a deviáns, közösségellenes életmódot folytató (erőszakosságra szexizmusra hajlamos) kisebbségi emberekkel szemben.

A testképzavar, étkezési zavarok, pszichológiai probléma, a "liberális média" "áldásos tevékenysége" okozza az önértékelési zavarban szenvedő emberekben. Ezt is pont törvényi szabályozással lehetne megoldani, pl anorexiás embereket nem lehetne reklámokban pozitív szereplőként mutogatni. De mivel ezek a reklámok általában nem hazaiak hanem amerikai cégek készítik (ill az ő cuccikat is reklámzzák) igy elég kis esély van arra,hogy ezt innen MO-ról lehetne befolyásolni. Csak reménykedni lehet benne, hogy idővel "kinövik" ők is ezt a baromságot. Addig meg nem kell minden beetetésnek felülni.

2010. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!