Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha ennyire fejlett civilizáció...

Ha ennyire fejlett civilizáció vagyunk, meg lehetne oldani, hogy most kiosztanának 4 hétre való (vagy amennyi szükséges) ennivalót mindenkinek, és aztán mindenki kötelezően maradjon otthon?

Figyelt kérdés

Szerintem ez anyagilag is kevesebb veszteség lenne az államnak, kevesebbe kerülne, mint egy tömeges orvosi ellátás, meg ami ezzel jár. Az emberéletben, egészségben, lelkiekben várható veszteségről nem is beszélve.



A határokat pedig zárva tartanánk, kivételes esetekben a karanténokat szigorúan betartva.


Mi az, ami fontosabb most, mint megállítani ezt a járványt? A kérdésben foglaltakkal nem lehetne ezt elérni? Ha nem, akkor hogyan lehetne?



2020. márc. 15. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Előbb rendes, gyors és egyszerű Koronavírus tesztek kellenének.Sokat könnyítenének a helyzeten.
2020. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Hülyeség a felvetés, sokaknak még hűtője sincs!

Vidéken megoldhatatlan!

2020. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2:

Hús helyett konzerv, gyümölcs helyett lekvár, kompót, zöldség helyett savanyúság, stb. Mi a probléma ezzel, mi hiányzik?

2020. márc. 15. 16:43
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
84%
#2 Egyszer körülnézhetnél vidéken . De komolyan. Minden házban fagyasztó láda akár kettő is. Ami egy városi lakásba be se fér. Nyári konyha éléskamra spájz. Itt azért nem fosztják ki a boltokat mert vidéken mindíg is szokás volt betárolni mindenből. 20-30 kiló cukor vagy liszt megvásárlása egyszerre nem nagy szám erre fele. Nem kell hozzá világjárvány.
2020. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van mindentudónak. Nekem a kedvenceim azok a facebook események, hogy " korona utáni liszt angyalka szórás" - és igy ok..
2020. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így igaz, ahogy a #4 mondja.


Jelenleg 3 fagyasztó van nálunk, csurig tömve hússal, zöldséggel, és az olban vab még 5 disznó, 54 tyúk, 4 kakas, 23 liba 34 kacsa, 3 tehén, 4 kecske.


Étellel soha bem volt problémánk.

Egy kis faluban lakunk.


Gondolkozunk is, hogy 2 fagyasztónyi élelmet felajánlunk a rászirulóknak, csak a kivitelezést nem tudjuk hogyan.

Összesen 6an lakunk itt, Nagyapa, Apa, anya, 3 testvérem és Én.

A terményel sincs hálistennek gondunk, van föld. Mi errr rndezkedtünk be.


Egyedül cukrot és lisztet szoktunk vásárolni, java részt 50 kiló cukrot, és 25 kiló lisztet egy vásárláskor.

Meg néha nasit.


Mi és a szomszédságunk is hasonlóképpen élünk. Meg kérdezvén a szomszédok is részt vennének a felajánlásban.


Akinek van erről infója, hogy hogyan lehet az írhat privátban is.


Annyi, hogy velem személyesen nem találkozik senki most, a nyári konyhában lakom mert sajnos tüneteim vannak. :(

2020. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*7-en lakunk itt. Bocsi az elírásokért elég roszul vagyok.
2020. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6:

De szép tőled, hogy még betegen is azzal foglalkozol, hogy felajánld. (Nem tudom a módját egyébként.)

Remélem, mielőbb gyógyulsz, annyit tudok, hogy C vitamin megadózis jót tesz, és persze minden vitamin, ásványi anyag...de talán már utánanéztél.

(Ha nincs otthon C-vitamin és nem idegenkedsz tőle, akkor a nyers májban rengeteg C-vitamin van. Ha megbízható forrásból származik a máj, lehet enni nyersen, pl sóval, fűszerrel, hagymával összeturmixolva. És ebben még nagyon sok A vitamin is van, ez egy vitaminbomba. Már sokszor ettem.)

2020. márc. 19. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!