Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Orbán Viktor, felfüggeszti...

Ha Orbán Viktor, felfüggeszti egyelőre a hitelek törlesztését, mi lesz azokkal akik továbbra is szeretnék fizetni? Lesz rá mód?

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesz rá mód, bemész a bankba és közlöd, hogy te szeretnéd továbbra is törleszteni a hiteledet, ennyi. Nem megtiltották a további fizetést, csak év végéig nem kötelező.
2020. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, gondolom erről majd jön valamilyen tájékoztató, és lehet kérvényezni, hogy továbbra is fizethessem.
2020. márc. 19. 10:00
 3/7 belapus ***** válasza:
100%

A 1. paragrafus 1. bekezdése:


"Ha a felek eltérően nem rendelkeznek, a veszélyhelyzet fennállása alatt az adósnak a hitelező által üzletszerűen nyújtott hitel- és kölcsönszerződésből, illetve pénzügyi lízingszerződésből (a továbbiakban: szerződés) eredő tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége akként módosul, hogy az adós a szerződésből eredő tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége teljesítésére fizetési haladékot kap (a továbbiakban: fizetési moratórium). A fizetési moratórium nem érinti az adós azon jogát, hogy az eredeti szerződési feltételek szerint teljesítsen."


Gondolom, a hitelnyújtók küldenek levelet, amelyben leírják a lehetőségeket.Lehet, hogy aki az eredeti feltételek szerint akar törleszteni, annak semmit sem kell tenni, csak azoknak kell visszajelezni, akik igénylik a moratóriumot.

2020. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. márc. 19. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most mondta Gulyás Gergő Kúrmányinfon, hogy aki tudja és akarja, fizetheti tovább.
2020. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Én is úgy vagyok vele, hogy a diákhitelemet felfüggeszthetik, az úgyis 0%-os THM, de a lakáshitelre nem akarok plusz kamatot fizetni később a mostani felfüggesztés miatt.
2020. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pontosan, én továbbra is tudom fizetni és szeretném is.

Az a célom, hogy minél előbb leteljen.

2020. márc. 19. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!