Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vélekedik úgy sok ember...

Miért vélekedik úgy sok ember a választások kapcsán, hogy az ő szavazata és véleménye nem számít és ezért nem megy el szavazni, mikor pont hogy ez a demokrácia lényege, hogy minden ember szavazata egyenlő és ugyanannyit ér?

Figyelt kérdés
Rengeteg embertől hallottam már azt a véleményt, hogy "Azért nem megyek el szavazni, mert az én szavazatom nem számítana és senkit sem érdekelne a véleményem!". Én ezt egyszerűen nem tudom megérteni, mert szerintem PONT, hogy minden szavazat egyenlően fontos és együtt alkotnak egy közös véleményt a választások alkalmával. Minden egyes szavazat számít. Elméletben az is lehetséges, hogy egy párt mindössze 1, azaz 1 szavazattal kap többet mint a másik, lehet hogy éppen ennyi kell neki hogy megnyerje a választást! Pont ez benne a szép, hogy anyagi, társadalmi és bármilyen helyzettől függetlenül, mindenki szavazata egyformán fontos! Miért hivatkozik mégis sok ember arra, hogy az ő szavazata "nem számít", ezért nem megy el?
2020. márc. 25. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Mert demokrácia nincs, soha nem is volt és nem is lesz. Az emberek buták és könnyen irányíthatók. Nem arra szavaznak, aki jót tenne velük, hanem akire mondják nekik, így aztán az nyeri a választásokat, akinek a legtöbb pénze van kampányra, illetve aki a legnagyobb médiatámogatással rendelkezik. Ez nem demokrácia.
2020. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Aki így vélekedik az a saját véleményét nem tartja elég értékesnek, fontosnak - nem is kell vele ezután foglalkozni.

Aki nem megy szavazni az egyszerűen ráhagyja a többiekre a döntést, hogy szavazzanak, döntsenek helyette. Nincs ezzel gond. Attól mert az emberek fele megy csak el szavazni még nem lesz kevésbé demokratikus a választás, mert az is döntés ha valaki lemond a szavazás jogáról önként. És a szavazatok így is teljesen egyenlőek - csak ő nem szavazott.

Amúgy nem, nem fontos mindenki szavazata egyformán. Annak aki a SAJÁT szavazatát nem tartja fontosnak azé másnak sem kell hogy ugyanolyan fontos legyen mint azé aki viszont veszi a fáradtságot és elmegy szavazni. magyarul a saját szavazatomat meg a tiédet és mindenkiét aki szavaz, azt fontosnak tartom. De nem tartom fontosnak azét, aki maga nem akar szavazni. Nélküle is tudunk döntést hozni, mert megtehette volna hogy részt vesz benne, de nem tette.

2020. márc. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert épp van jobb dolga mint ezzel foglalkozni, és nem érdekli, hogy épp ki tömi jobban a zsebét.
2020. márc. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha a szavazáson bármi is múlna, akkor a politikusok rég betiltották volna.
2020. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
18%

Demokráciában főleg mióta fejlett statisztikai rendszerek vannak előre lehet kb tudni az eredményeket.

tehát szavazni is csak olyan kérdéseket tesznek ki ami már úgymond előre látható eredményű.

szóval sok dolog emiatt csak időkidobás.


meg az egész ki van már alakitva, hogy pl 10000 Ft nyugdijkiegészitést adnak vagy új stadion a városba és máris rá szavaznak. pedig nem arra kéne aki ad, hanem arra, aki a jövőben jó hosszutávú döntéseket fog hozni! ezt viszont nem tudjuk, nincs infó, ha nincs infó akkor meg mégis kire szavazzunk?


a demokrácia amugy is hülyeség ha jól belegondolsz, én csak olyanoknak adnék szavazati jogot, akik 40-50 év alattiak, tehát érdekük a jövő, és végzettséghez, iq szinthez is kötném. mariska néni ne szavazzon.

2020. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy látható az #5-ös személyében itt van egy olyan akinek mindenről van ugyan véleménye de arra már nem veszi a fáradtságot hogy akkor is kinyilvánítsa amikor el is érhetne vele valamit.

Inkább megmagyarázza hogy amúgy sem lenne értelme szavaznia.

Neki nem is.

2020. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!