Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az összeeskü...

Mi a véleményetek az összeesküvés-elméletekről?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 11:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Egész jól meg lehet belőle élni, nézd meg index, 444, hvg legolvasottabb híroldalak. Nekik bejöttek a konteók.
2020. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Az hogy ma már minden gondolkodás kontejó. Amit nem veszel be, amit elédraknak. Kontejós leszel.
2020. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%
#1 Nem tudom miről beszélsz, pl pont az indxen írták, hogy nem sok valóságalapja van ezeknek az elméleteknek.
2020. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Az index leírta, hogy nincs valóságalapja a konteóknak, tehát szerinted ebből az következik, hogy az index nem hazudik és nem ír maga is konteókat. Értem. Akkor az index most olyan mint Pistike az oviban, aki megfogta a fát, így nem eshet ki a fogócskából, mert bevédte magát??
2020. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Egy természetes, de roppant káros reakció az emberek egy részétől. Tehát a világunk nagyon bonyolult egyrészt , másrészt kaotikus. Az embernek azzal a tudattal kell élnie, hogy vagy sosem fogja megérteni a világot, vagy minél jobban megérti döbben rá, hogy mennyire a véletlen uralja az életünket.

A konteózás ebből kínál egy kiutat.

Például a mostani helyzet, mit könnyebb elhinni, hogy ennyire véletlenen múlik több tízezer ember sorsa, hogy egy vírus mutálódik valami köztes gazdában, és utána letarolja a világot, vagy azt, hogy ezt valakik kifejlesztették.

Az első a véletlen,t a káoszt mutatja, az emberek rühellik a káoszt, mert sosem fogják tudni uralni, de az, hogy ez egy mesterséges vírus, amit "valakik" (ide tessék behelyettesíteni az éppen kívánatos utálandó csoportot) az megadja az illúziót, hogy a világban rend van, van sok-sok gonosz ember, akinek a konteós érti a motivációját, érti mit miért tesznek stb. Ez egy látszólagos rend, amiben hihet, hogy ő érti, hogy működik a világ. Ezt az illúziót adja a konteózás, mert a biztos rossz is jobb, mint a teljes bizonytalanság.

Szóval a konteógyártás ezt az ál-biztonságot adja, hogy ő így most ért mindent.

2020. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

Az összeesküvés nem elmélet, hanem nagyon is létező dolog. Amikor a hivatalos média az ilyen elméleteket megpróbálja diszkreditálni, vagy viccet csinálni belőle, az hát hogy is mondjam, nem éppen azt mutatja, hogy ezek alaptalanok lennének. Példának okáért, amikor valaki kiejti azt a szót a száján, hogy szabadkőműves, erre az összes függelenobjektívhiteles média, elkezd röhögve gyíkemberezni, akkor az valamit jelez. Példának okáért szabadkőművesek léteznek, nem is titkoltan(persze nem is verik nagy dobra), ennek ellenére sokan a mai napig azt gondolják, hogy ezt csak a csúnya nácik találták ki, hogy riogassák a jóérzésű polgárokat. Amit pedig az #5 ír arról, hogy bonyolult a világ, hát van benne igazság, de ezt én lustaságnak gondolom. Magyarán mondva ha azt vesszük alapul, hogy nincs háttérhatalom például, akkor abból az következik, hogy a káosz meg véletlen magyaráz mindent, ami ugyanúgy nem igaz, mint az amit mondjuk a David Ickehoz hasonló őrültek állítanak. Én úgy gondolom hogy ez az attitűd semmi több, mint a tájékozódás megspórolása. Ugyanis, ha azt állítom, hogy a világ túl bonyolult ahhoz hogy egy csoport mondjuk kontrollálja a folyamatokat, abból logikusan következik az is, hogy ezt a kérdést fölösleges is kutatni, sőt mi több aki ezt kutatja, az ezzel kárt okoz(hát valakiknek biztosan). Egyébként azt kijelenteni, hogy a világ túl bonyolult nem érv, tekintve, hogy nem falszifikálható, mivel ilyen formában ez a kijelentés nem jelent semmit.

Aki pedig arra hivatkozik hogy, az Index milyen hiteles, mert ezeket tagadja az elgondolkozott már azon, hogy ellenben mondjuk, ha Putyint, vagy a csúnya populistákat kell mindenért elővenni, az ugyanez a kategória? Függetlenül attól, hogy igazak e vagy sem, ezek ugyanúgy összeesküvéselméletek csak nem szeretik annak hívni.

2020. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

6-os! Teljesen félreérted, amit mondok, szóval éppen, hogy a konteó gyártás az a tájékozódás megspórolása. Tehát ahelyett, hogy valaki mondjuk tájékozódna teszem azt természettudományok, történelem, jog, közgazdaságtan stb. (gyakorlatilag minden) területén, ami kvázi lehetetlen, és ezek után megpróbálna véleményt formálni, ahelyett fog egy szimpatikus fapados kis konteót, ami a világ megértését belesűríti kb. 2-300 oldalba. Mert ez így könnyebb. Mert a másik út kvázi lehetetlen.


Aktuális példa, ma képben akarsz lenni a koronavírussal, tudni akarod, hogy alakult ki, mi várható akkor a következő dolgokat teheted, vagy nekiülsz és végigolvasod az összes témába vágó komoly orvosi forrást, szaklapot, netes írást, orvosok youtube videóit nézed stb. akkor kapsz egy megközelítőleg pontos képet arról, hogyan tejednek emberre állatokról vírusok, mik határozzák meg egy kórokozó virulenciáját, hogyan tejed emberről-emberre, mit tehetünk ellen, hogyan épül fel, mik a kilátások stb.

Ekkor nem fogsz mindent tudni, mert van egy rakás kérdés, amit maguk a tudósok sem tudnak, akik ezzel foglalkoznak. Csak tájékozott leszel, semmi több, nagy válaszokat ez nem ad, rettentően sok energia, és idő. Szóval ez az egyik módszer meg van az, hogy:


A koronavírust valami laborban tenyésztették ki emberek, akik a kínaiakat/USa-t/háttérhatalmat szolgálják, és majd akkor ér véget ha ők ezt akarják, mi pedig egyszerű kisemberek csak elszenvedjük a gonosz hatalmak munkáját.


Ez pár sor, elolvasok és ott a válasz minden kérdésre, hátradőlhetsz, megnyugszol, nem kell 5-600 oldalas virológiáról szóló könyveket olvasni, hogy tájékozott légy, itt az instant válasz mindenre.


Érted? Ezért vonzóak a konteók, mert a tudomány látod nem kínál mindenre csattanós választ, amivel megnyílik minden titkok tárháza, kaphatsz egy megközelítőleg jó választ hihetetlen sok munkával Vagy, felülsz a konteós vonatra és öt perc alatt megkapod a választ mindenre. Ez utóbbi igencsak csábító.


"Amikor a hivatalos média az ilyen elméleteket megpróbálja diszkreditálni, vagy viccet csinálni belőle, az hát hogy is mondjam, nem éppen azt mutatja, hogy ezek alaptalanok lennének."


Azon nem gondolkodsz el, hogy ennek az a magyarázata, hogy ezek a konteók tényleg ennyire "komolyak", és csak helyükön kezelik őket?

Látod ez is egy érdekes dolog sokkal könnyebb elfogadnod egy világot amiben van háttérhatalom, még ha az gonosz is, mert akkor legalább rend van! Mert látszólag, ha nem értesz valamit a világban, akkor az nem a tömegpochózis, meg az emberek hülyesége miatt van, nem az a háttérhatalomakarata! és kész! Nem kell, hogy nyomasszon, hogy mekkora káosz van a világban, mennyire nem ura az ember ennek a világnak, hiszen bármi történik, ott a misztikus és ismeretlen háttérhatalom, és ez az ő tervük része. Így meg lehet nyugodni, mi csak kis porszemek vagyunk ,elszenvedői az ő terveiknek.


Nem ismerős egy mondás?

Isten útjai kifürkészhetetlenek.

Csak cseréld ki Istent arra, hogy háttérhatalom, és máris a világ összes gondja-baja meg van magyarázva.

Nagyon sok szempontból amúgy a konteóhívők egyfajta ilyen szekuláris valláspótlékot csinálnak maguknak ezzel. Nyilván nem minden konteó ilyen, de "A Háttérhatalom" az pont ez úgy sötét új Istenség, ami uralja a világot és az életünket, és éppen az bizonyítja létét, hogy sokan tagadják.


Ez a legjobb rész: "Egyébként azt kijelenteni, hogy a világ túl bonyolult nem érv, tekintve, hogy nem falszifikálható, mivel ilyen formában ez a kijelentés nem jelent semmit."


Kezdjük ott, hogy ez nem is érv, hanem tapasztalpalti tény, ismersz egy embert is, aki érti teljesen a világ működését?

Ha már itt tartunk nagyjából amúgy ez lenne a falszifikálhatósága, hogy van olyan ember, aki ismeri a világot és érti a működését. Vannak ilyenek, akik ezt mondják lásd. pont a konteósok csak, amikor az elméletüket le kell tesztelni, akkor kiderül, hogy nem működik, szinte semmilyen konteós jóslat a világ jövőjéről nem jön be sosem, tudod miért? Mert a világ nem egyszerű és konteósék meg nem ismerik, csak ebben akarnak hinni.

2020. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Te értettél félre, nem arról van szó, hogy ne érteném a mechanizmust, hanem hogy szerintem hibás dolog a létező összeesküvéseket marginálisnak tartani és kihagyni a folyamatból. Azzal hogy kijelented, hogy teljesen tájékozódni kvázi lehetetlen, abból bizony vastagon következik, hogy akkor ezt nem is lehet megérteni. Ha már koronavírusról beszélünk. Szerintem lényegtelen hogy mesterséges biofegyver, vagy természetes folyamat során jött e létre, azt kell megnézni, hogy a kialakult helyzet kinek/kiknek/milyen csoportoknak kedvez. Illetve ahogyan erre a világgazdaság és a politikai döntéshozók reagálnak, illetve milyen hangulatot kelt a média. És bizony egyáltalán nem szabad kizárni, hogy mesterséges, vagy a vírus, vagy a média által keltett pánik. Ehhez nem kell virológusnak meg mikrobiológusnak lenni, mivel nem a vírus természete a lényeg, hanem a világra és a döntéshozatalra gyakorolt hatása.

,,Azon nem gondolkodsz el, hogy ennek az a magyarázata, hogy ezek a konteók tényleg ennyire "komolyak", és csak helyükön kezelik őket?" Nem vagyok hülye, pontosan tudom, hogy hol kell kezelni. Gyíkemberek nincsenek, ellenben például szabadkőművesek vannak. Mégpedig olyanok akiknek az utóbbi 200 évben nagy hatása volt a világra. És ez viszont nem konteó, ezt a szabadkőművesség elismeri. Miért talán nem léteznek titkos társaságok? Szerinted ezeknek nincs befolyása a világra?

,,Látod ez is egy érdekes dolog sokkal könnyebb elfogadnod egy világot amiben van háttérhatalom, még ha az gonosz is, mert akkor legalább rend van! " Értem én, de nem igaz. Nem azért gondolom hogy van, mert kell hogy legyen, hanem mert minden jel arra mutat hogy van. Ha most cinikus lennék, akkor azt mondanám, hogy fordítsuk meg! Nem azért ellenzd ennyire a háttérerők meglétét, mert félsz a gondolattól, hogy valakik felülről irányítanak és efelett neked nincs hatalmad? Látod ezért nem szeretem a pszichologizálást, mert mindent és annak ellenkezőjét is be lehet vele bizonyítani.

,,Mert látszólag, ha nem értesz valamit a világban, akkor az nem a tömegpochózis, meg az emberek hülyesége miatt van, nem az a háttérhatalomakarata!" Ez pedig ott bukik meg, hogy a tömegpszichózis szinte sosem magától jön létre, hanem mondjuk a média kelti például. Az emberek pedig pont azért, mert hülyék, egyben korlátlanul manipulálhatóak is. Szerintem naivitás azt gondolni, hogy ezt nem fogják kihasználni bizonyos körök. Ehhez illuminati sem kell, ezt elég könnyű belátni.

,,Nem kell, hogy nyomasszon, hogy mekkora káosz van a világban, mennyire nem ura az ember ennek a világnak, hiszen bármi történik, ott a misztikus és ismeretlen háttérhatalom, és ez az ő tervük része." Teljesen mindegy hogy van e háttérhatalom, én meg te, akkor sem vagyunk ura a világnak. Ezért mondom hogy ez a pszichológiai magyarázat nem old meg semmit, mivel az ismeretlen akkor is ismeretlen marad. Te káoszban hiszel én szerintem meg ez nem ennyire egyszerű, ennyi.

,,Így meg lehet nyugodni, mi csak kis porszemek vagyunk ,elszenvedői az ő terveiknek." Ha a te magyarázatoddal nézzük, akkor pedig a véletlennek vagyunk elszenvedői, tehát megint ott vagyunk ahol a part szakad.

A szekuláris valláspótlék, pedig lehet a véletlen is, a piac láthatatlan keze, a tömeg, stb., mivel ezek is világmagyarázatként szolgálnak. Ettől függetlenül továbbra sem világos, hogy ebből hogyan következik az hogy nem létezik összeesküvés.

,,Kezdjük ott, hogy ez nem is érv, hanem tapasztalpalti tény, ismersz egy embert is, aki érti teljesen a világ működését?" Nem azt vitatom hogy a világ bonyolult, azt viszont felesleges ebből levezetni, hogy nem lehet összeesküvés. Azt hogy te vagy én nem értünk mindent, abból nem következik az hogy 1.ha olyan információ birtokában lennénk mint bizonyos személyek, akkor ne értenénk 2.az hogy esetleg nem értünk mindent az nem jelenti azt hogy nincs olyan ember aki igen.

,,semmilyen konteós jóslat a világ jövőjéről nem jön be sosem, tudod miért? Mert a világ nem egyszerű és konteósék meg nem ismerik, csak ebben akarnak hinni." Melyek ezek a jóslatok? Meg miért úgy forgalmazunk, hogy konteósok? Azért ne tekintsük már egyenértékűnek egy olyan konteót miszerint a CIA szervezte meg 911-et,vagy azt hogy Hitler gyújtotta fel a Reichstagot, azzal hogy a szíriuszi gyíkemberek joystickon rángatják Mark Zuckerberget az alpha centauriról. Vagy szerinted ezek ugyanabba a kategóriába esnek? Csakmert ezek mind konteók.

2020. márc. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az összeesküvés-elméletek azok sokfélék lehetnek. Van, amelyik igaz, és van, amelyik nem. Csak sajnos ez a téma meg van bélyegezte, és így az emberek nagy része sajnos egyiket sem veszi komolyan.

Szerintem a David Icke nagyrészt igazat mond, bizonyára vannak tévedései is, de hát ki nem tévedett még ezen a világon? Tehát az összeesküvés-elméleteket lejáratják, megbélyegzik azzaz, hogy "ááá, ezek csak valótlan elméletek", holott egy részük az igaz. Vannak olyan dolgok, amelyben olyan sok "véletlen" történik, vagy pedig akkora "véletlenek", hogy az már gyanús. Tehát mindenképpen érdemes ezeket az elméleteket komolyan venni és alaposan megvizsgálni, mert simán lehet igaz.

2020. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

8-as! Szerintem rossz helyen vagy! Már abból kiindulva, hogy írod nem szereted a pszichologizálást, ugyanis ez egy pszichológiai téma. Egyébként egy nagy igazságot sikerült írnod a pszichológia nem egzakt tudomány, ahogy az emberek sem írhatók le így, tulajdonképpen ugyanazt mondod mint én, hogy az emberek viselkedése nem teljesen kiszámítható és ez egy lényeges aspektus arra vonatkozóan, hogy miért nem létezhetnek világ-összeesküvések. Pont ezért, mert az emberi elme nem ismerhető ki csak egy pontig.

Minden csak valószínűség a világunkban, tehát semmi sem biztos. Valószínű, hogy az emberek így vagy úgy fognak viselkedni, de lehet aztán egészen másképp fognak, csak egyik valószínűbb mint a másik. Ezért nem lehet előre jósolni a világ eseményeit -többek közt.

Amúgy ha már itt tartunk a természet nem uralható, a véletlen tudományosan igazolt része, a mikroszkopikus univerzumban ott van a Heisenberg-féle határozatlansági reláció. Gyakorlatilag még a természettudományok is falba futnak, ha pontosságról van szó, mert egy szint után azok is csak jósolni tudnak. Tehát ha az elvileg absztrakt és számokkal leírható természet is kaotikus az alapjainál, elég botor dolog elvárni, hogy a társadalmunk majd sziklaszilárd törvényeket kövessen.


"Ha már koronavírusról beszélünk. Szerintem lényegtelen hogy mesterséges biofegyver, vagy természetes folyamat során jött e létre, azt kell megnézni, hogy a kialakult helyzet kinek/kiknek/milyen csoportoknak kedvez."


Pont erről beszélek, hogy miért jó menedék a konteózás! kikapod az egyenletből a véletlent, mert, "hogyazvalakinekazérdekevagyjóljárvele" Na most itt az a probléma, hogy ha így nézed minden jól jön valakinek, tehát visszakanyarodunk oda, hogy fogod szépen a véletlent, és behelyettesíted azzal, hogy "háttérhatalom".

Mert így már nem kaotikus a világ, hanem REND van, elvégre valaki jól jár, az biztos valakinek az érdekéből cselekszik, ergo van háttérhatalom, tehát van rend a világban, és körbe is értünk.


"És bizony egyáltalán nem szabad kizárni, hogy mesterséges, vagy a vírus, vagy a média által keltett pánik."

De szabad, ha tájékozódnál, akkor tudnád. Csak ugye az sok energia és idő. Erről is beszéltem.


"Miért talán nem léteznek titkos társaságok? Szerinted ezeknek nincs befolyása a világra?"


Van különbség a befolyás meg a háttérhatalom/világuralom között, csak ezt szándékosan el szokás kenni az összesküvéselméleteseknél.


"" Értem én, de nem igaz. Nem azért gondolom hogy van, mert kell hogy legyen, hanem mert minden jel arra mutat hogy van. Ha most cinikus lennék, akkor azt mondanám, hogy fordítsuk meg! Nem azért ellenzd ennyire a háttérerők meglétét, mert félsz a gondolattól, hogy valakik felülről irányítanak és efelett neked nincs hatalmad?"


Látom nem érted a lényeget, hiába mondod ezt...szóval a világunkban uralkodó káosz felett senkinek nincs hatalma, mert nem is lehet, de ha feltételezzük és hisszük, hogy van a háttérhalatom és miattuk van minden őket meg lehet találni, lehet korlátozni a hatalmukat, meg lehet őket ölni. A háttér-hatalomban való hit a megfoghatatlant és érthetetlent teszi emészthetővé azzal, hogy nem azt mondja, hogy "hát ez van" hanem az, hogy "Ők ezt akarják". Egy absztrakt megfoghatatlan, uralhatatlan helyett betesz egy rakás EMBERT. Márpedig az embereket könnyebb megregulázni , mint a káoszt a világunkban, amit lehet.


" Te káoszban hiszel én szerintem meg ez nem ennyire egyszerű, ennyi."


Káosz és valószínűség az van, rend meg nincs. Ez nem hit kérdése, ez tény meg tapasztalás.


"A szekuláris valláspótlék, pedig lehet a véletlen is, a piac láthatatlan keze, a tömeg, stb., mivel ezek is világmagyarázatként szolgálnak."


Csak éppen azt mondják, hogy a világ nem ismerhető meg, mert minden valószínűségeket és véletlenen alapszik, de erről írtam már.


"1.ha olyan információ birtokában lennénk mint bizonyos személyek, akkor ne értenénk 2.az hogy esetleg nem értünk mindent az nem jelenti azt hogy nincs olyan ember aki igen."


Az emberi idegrendszer információtároló és feldolgozó kapacitása véges nem tud közel sem elég adatot tárolni ehhez egyrészt, másrészt ahogy írtam fentebb a természetbe úgy az emberibe mint a szó szerinti természet törvényeibe bele van kódolva a szükségszerű véletlen. Amiről te beszélsz az gyakorlatilag Laplace démona volna a társadalmunkban. Ami mint elméleti koncepció is megbukott már a 19. században.


"Melyek ezek a jóslatok?"


Valóban sokféle van, de akkor inkább én kérdek a világőszesküvés-hívők, akik szerint oda-vissza ismerik a háttérhatalmat megjósoltak előre bármit pontosan?


Hozzáteszem nem sok értelmét látom erről vitatkozni, mert én elemzője vagyok konteózás jelenségének, te pedig nos nagyon úgy tűnik, hogy el is hiszed legalább egy részét.

2020. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!