Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért várják meló nélkül a fizut?

Miért várják meló nélkül a fizut?

Figyelt kérdés

Én soha nem kaptam egy vasat sem, ha nem dolgoztam, pedig diplomás munkaköreim voltak mindig.


Maradj otthon!


Ja...én simán ellenék itthon ÉVEKIG. Rendelnék kaját meg csajt, lövöldöznék a kertben, kivinném az összes játékot, minden filmet megnéznék és minden könyvet kiolvasnék, ...


De nem megy, mert nem jön a lóvé!


Akkor most miért várják sokan az ajándék pénzt?


Amikor a romák kapják, azok sokak szerint élősködők.

Amikor a nyugdíjasok kapják, az sokak szerint szavazatvásárlás.

Amikor több ismerőst elküldtek a rendőrségtől, mert nem volt érettségijük, akkor őket sem sajnálta senki, meg a családjukat sem.


Akkor mire várnak pénzt a népek?



2020. ápr. 8. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom arra hogy amíg dolgoztak egy rakás pénzel sarcolta meg őket az állam, rekordmagas szja és társai. Ezek után nem várhatják el jogosan hogy az állam segítse őket, ne hagyja ott őket az útszélén? Egyszer abból a pénzből amivel a dolgozókat sarcolják, végre őket segítsék és ne csuti kisvasútra meg focipályára mutyizzák el.
2020. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Mert nem értik az alapvető gazdasági összefüggéseket
2020. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Mert a dolgozo reteg egy resze kiszolgaltatott, ketsegbe esett, alulkepzett, alkalmatlan egyben. Ez kis reszben a kormany, nagy reszben reszben a sajat "hibajuk". Azert irtam idezojelbe, mert a hiba itt nem ertelmezheto, mivel legtobb esetben nem tudatos cselekves eredmenye. Egyszeruen nem tudjak megoldani azt a problemat, ami elejuk kerult, igy madad a remeny es varakozas (nemi mocskolodassal karoltve).
2020. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

"én simán ellenék itthon ÉVEKIG. Rendelnék kaját meg csajt, lövöldöznék a kertben, kivinném az összes játékot, minden filmet megnéznék és minden könyvet kiolvasnék"


Normális, egészséges embernek azért vannak magasabb szintű szükségleteik is. Ha neked elég a Maslow piramis legalja, az legyen a te bajod.


Az mondjuk nem derült ki a böffentésedből, mi a kérdés, de a válasz szerintem karaj.

2020. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

"Mert nem értik az alapvető gazdasági összefüggéseket"


Akkor gondolom Donald Trump dollármilliárdos üzletember és az USA elnöke szintén "nem érti az alapvető gazdasági összefüggéseket", mert felnőtteknek 1000$ gyerekenként 500$ segélyt akar kiosztogatni.

2020. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
#5 Picit mas a GDP mint itt. Ha van mibol, mehet a moka. Trump gazdasagi tevekenysege nem valtoztat azon, hogy nagyon sokan valoban nem ertik az alapveto osszefuggeseket.
2020. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Értem én az érveket, csak amikor a környező, a miénkhez hasonló vagy még rosszabb anyagi helyzetben levő államok is megtehetik, hogy valamekkora, akár csak jelképes összeggel is segítsék a bajba jutottakat, akkor elgondolkozik a magyar és okkal és joggal érzi magát cserben hagyva.
2020. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Én nem gondolnám, hogy bárki is "cserben lenne hagyva". A szó szoros értelméért. Persze, van igazság abban, hogy tartsuk el legalább azokat (is), akik eddig dolgoztak, de valahol abban is, hogy aki eddig nem tudott félretenni magának pár havi tartalékot, az miért nem tudott? Mindkét oldalban van valami.

A leginkább érintett ágazatokat segíti az állam. Szerintem korrekten kompenzál ismerve a gazdasági lehetőségeket és biztosan nincs vége. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok és soha nem is voltam narancssárga.

Nem lehet mindig mindenben az államra mutogatni és várni a sült galambot, hogy majd ők megoldják a helyzetünket. Sajnos ez most egy nehéz időszak, ami valakit jobban, mást kevésbé érint jelen pillanat, de egy valamiben mindenki biztos lehet. Ezért még kőkeményen szívni fog MINDENKI, kollektívan.

2020. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Mikor fogják végre fel az emberek, hogy a "maradj otthon" NEM azt jelenti, hogy ne dolgozz...?? :D
2020. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

miert kell ertelmetlen provoktaiv kerdeseket feltenni?

Senki nem varja el, csak a te kis agyacskadban kepzelodsz ilyeneket.

Ne feltetelezz valotlant.De a te bajod. pa

2020. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!