Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik független, megbízható,...

Létezik független, megbízható, pártsemleges média? TV, sajtó, vagy weboldal tekintetében.

Figyelt kérdés
A közszolgálati csatornák sajnos eléggé elfogultan tálalják a dolgokat.

#tájékoztatás.
2020. ápr. 8. 13:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10: "origo.hu" :Ezt ugye viccnek szántad?! :D
2020. ápr. 8. 16:08
 12/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van egy értékrendje, ha mellé tudsz a racionalitás talaján gondolkozni, valóban tudsz szelektálni. Sajnos erre nem sokan képesek. Nem pont a kérdéshez kapcsolódva, de ami pont a mai napon fogalmazódott meg bennem: mikor volt az öszödi beszéd által generált közfelháborodás (nem szeretnék részleteiben belemenni), egy nagyon nagy számú réteget vonzott magához az akkori ellenzék. Akkoriban még nem működött olyan számmal a közösségi média az átlag lakosságnál, mint ma. De meg volt az egész szituációnak a stílusa, "kultúrája". Ma, mikor az index közvetítette a sajtótájékoztatót, 20 perc alatt odaírtak ~3000 hozzászólást, amiből egyetlen egy sem tartalmazott kettő, értelmes, logikusan, normális helyesírással felépített tagmondatot, csak rettenetesen primitív szitkozódást. Ugyan az jött át (és jön át, hetek-hónapok óta), mint ami 2008-ban. Ugyan azt a réteget izzította be a propaganda: nincs önálló véleményük, azon oldal felé konvergálnak, ami az éppen legnépszerűbb média formátumból (jelen esetben facebook és online hírportálok) a legnagyobb számossággal szembe megy velük. Befolyásolhatók, bonyolultabb problémákat rendszer szinten képtelenek átlátni, nem tudják ugyan azt a dolgot több szempontból objektíven vizsgálni. Erre épít a propaganda, itthon nagyon jól működik, sok a potenciális alany.
2020. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12: Ez szép amit állítasz, csakhogy a racionális döntések meghozatalához pontos és megbízható adatokra van szükség.
2020. ápr. 8. 20:01
 14/16 anonim ***** válasza:

Akkor vissza a lényeghez.

A kormányzati kommunikáció nem megbízható, és kevés.

Meg vagy fosztva a racionális döntések meghozatalától, mert azokhoz pontos, és megbízható adatokra lenne szükség.

2020. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Semmilyen szinten nem beszéltem döntéshozatalról. Nem is utaltam rá, ha félreérthetően fogalmaztam elnézést. Csupán az egyéni véleményformálás irracionális, szélsőséges mivoltára tértem ki. Ahhoz nem kellenek pontos adatok. Nem az alapján formálok véleményt, hogy a jelen helyzetben milyen számokkal, tényekkel szolgál a kormány, ez egyéni szinten nem befolyásol (engem legalábbis). Számomra a véleményformálás alapját a jele helyzetben hozott döntések jelen helyzetben értelmezhető minősége teszi ki. És akkor már vissza is kanyarodhatnék a mondandóm elejére.

De azért megjegyzem, hogy ne legyek félreérthető: soha nem szavaztam és (jelen álláspontom szerint) nem is fogok a jelenlegi kormányra.

2020. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Aki az origo,hu-t jelölte, mint hiteles, korrekt, megbízható hírforrás, most menjen az oldalukra, és nézze meg a főcímet.

Felháborító pofátlanság, amit ez az oldal művel.

2020. ápr. 9. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!