Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az angol lesz a világ nyelve?

Az angol lesz a világ nyelve?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy a nem is túl távoli jövőben átvenné az egyes népek nyelvének a helyét? Azért gondolom, mert szinte mindenhol követelmény az angol nyelvtudás és ebből továbbgondolva lehet egy idő után már a szülők inkább csak ezt tanítanák meg a gyerekeiknek. Tudom, hogy a kínai nyelvet többen beszélik, de szerintem, hogy az világnyelv legyen nem reális, mivel ők is az angolt tanulják, másrészt pedig eddig mindenki angolt tanult és gondolom nem akarnak majd mégegy nyelv tanulására energiát fordítani. Persze én sem akarom, hogy ez bekövetkezzen. Ezért vagyok kiváncsi a válaszaitokra. Lehetőleg objektíven. Kösz
2010. júl. 27. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát a majmok bolygóján angolul beszélnek:)
2010. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem lehetséges. Viszont ezek után az angol nyelv leegyszerűsödne és átalakulna valami olyasmivé ami az emberek első nyelve volt, amikor kialakult a beszéd. Mivel az internet segítségével újra egy törzs lenne az egész emberiség.
2010. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát szerintem igazságosabb lenne, ha valami mesterséges nyelvet hoznának létre erre a célra. Az angol az elméletileg az angol-szász kultúrkörhöz tartozók nyelve, maradjon is az övek.
2010. júl. 27. 16:27
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Igazságos mesterséges nyelvet nem lehet létrehozni, mert az alap nyelvtant és az alapszókincs legalább egy kis részét valamilyen nyelvcsalád szavaira kell alapozni, és akkor már "annak a kultúrkörnek lesz a nyelve."


Pl. az Eszperantó egy indo-európai és újlatin alapú mesterséges nyelv, sok szláv jövevényszóval, gyakorlatilag egy "mesterséges román".

2010. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem az eszperantóra gondoltam. Szerintem az elég dilettáns. Olyasmire, mint például az Indo-európai nyelvcsalád közös nyelve, amit rekonstruáltak. Ha az összes nyelvcsaládot így rekonstruálnák, akkor azokat össze lehetne gyúrni.
2010. júl. 27. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

nem lehetséges, a nem is túl távoli jövőben semmiképpen. Miért tanítanák a szülők csak az angolt a gyereknek, amikor az ország nyelve nem az, az ügyintézés nyelve nem az, mi értelme lenne csak angolul megtanítani? Ráadásul itt még csak nem is az van, hogy valamit kell csinálni a gyerekkel, hogy magyarul megtanuljon, hanem természetszerűen magyar közegben felnőve megtanul magyarul. Akkor lenne rá esély, ha mindenki angolul beszélne itthon is, magunk között is, a közigazgatás nyelve (a hivatalos nyelv) is angol lenne, de semmi ok nincs rá, hogy ezek valaha is bekövetkezzenek.


Amúgy még az olyan országokban (pl. hollandok, északi államok), ahol tényleg szinte mindenki tökéletesen beszél angolul, ott se merül fel senkiben, hogy váltsunk akkor angolra.

2010. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy a nem is túl távoli jövőben átvenné az egyes népek nyelvének a helyét?"


Nem zárnám ki, mivel nem vagyok jós, de kb. nulla a valószínűsége.


"szinte mindenhol követelmény az angol nyelvtudás"


Óriási különbség van aközött, hogy valahol "követelmény" középfokon makogni angolul, vagy elolvasni angolul egy szakfolyóiratot, meg aközött, hogy valakinek angol az anyanyelve.


"egy idő után már a szülők inkább csak ezt tanítanák meg a gyerekeiknek."


Angol nyelvterületen kívül ez jóformán elképzelhetetlen.


"Tudom, hogy a kínai nyelvet többen beszélik, de szerintem, hogy az világnyelv legyen nem reális"


Az egyébként nemlétező "kínai nyelv" természetesen sohasem lesz világnyelv.


A világnyelv egyébként nem azt jelenti, hogy a világ nyelve. A középkori Európában a latin volt a világnyelv, de ez nem jelentette, hogy mindenki latinul beszélt. Ma az angol a világnyelv, de az angol csak kb. félmilliárd ember első nyelve.

2010. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
már jóideje angol a világnyelv
2010. júl. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

"már jóideje angol a világnyelv"


A kérdező úgy gondolta, hogy az angol nyelv átveszi a nemzeti nyelveket is és mindenki csak angolul fog beszélni, Zsenikém!

2010. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos h a globalizáció mellett minden ország megőrizze a saját értékeit, sajátosságait, hagyományait. Így a nyelvét, kultúráját sem hagyhatja veszni.
2010. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!