Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a neonácikat...

Miért nem lehet a neonácikat a nevükön nevezni?

Figyelt kérdés

Most nem indulatokat akarok szítani...

De mindig viccet csinálnak a dologból és kikérik maguknak, hogy "nácikokozni, vagy rásszistázni nem akarsz"? Akkor is ha nem tette amúgy senki.

De aki konkrétan Hitlerrel szimpatizál, a mein kampfot és az árja faj elméletet teljes egészében egy valós, hiteles, jó dolognak tartja, a zsidókat pedig összességében kirekesztőnek... Akkor Ő mi ha nem neonáci? Miért nem lehet rá azt mondani? (Amúgy én nem szoktam senkire) De annyi a különbség, hogy Ő bevallása szerint nem írtam ki senkit. De ha Ő azt mondhatja, hogy a cigányok gondolkodás nélkül megölnének mindenkit, 500 forintért, bárkit és nincs kivétel, akkor rá miért nem lehet azt mondani, hogy megölné a zsidókat, vagy cigányokat csak nincs mersze kimondani vagy megtenni?


De sokszor úgy csinálnak mintha még Ők lennének kirekesztve, mert egy olyan dolog miatt hogy gyűlölik az összes zsidót vagy más embercsoportot, esetleg valaki lenácizza Őket.


Nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről?



2020. jún. 4. 14:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem írtana ki senkit*
2020. jún. 4. 14:15
 2/16 meszike91 ***** válasza:
74%
Én inkább azzal találkozok, hogy mindenkit nácinak bélyegeznek és ilyenkor már nem is kell velük vitázni, mert egy nácinak nyilván nem lehet igaza.
2020. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én még inkább állandóan ezzel a véleménnyel találkozom, hogy "mindenkit nácinak bélyegeznek és ilyenkor már nem is kell velük vitázni, mert egy nácinak nyilván nem lehet igaza."

Van olyan youtube videó, ahol ezt, vagy ilyesmit leírnak, azt mondják hogy a kommentekben mindenki "nácizódik" kap 300 likeot ez a komment, de sehol egy darab olyan komment sincs amiről beszélnek.

2020. jún. 4. 14:31
 4/16 A kérdező kommentje:

Persze vannak olyan emberek, akik tényleg ezt csinálják, de Ők főleg élőben szóban.

És szerintem kevesebben vannak, mint ahányan úgy érzik, hogy erre reflektáliuk kell...

2020. jún. 4. 14:32
 5/16 A kérdező kommentje:

A feminizmus/feminácizmus kapcsán is ezt érzem.

Nagyon nagy többségben érzem azokat az embereket, akik amúgy jogosan, rendszeresen reflektálnak a feminácik dolgaira... De sokszor túlzásokba esnek és szeretnék úgy csinálni mintha Ők lennének az elnyomott kisebbség, egy szűreális világban ahol a feminácik dominálnak, amikor Ők egy hangos kisebbség.

2020. jún. 4. 14:35
 6/16 A kérdező kommentje:

És aki ezt mondja, ezzel védekezik hogy "mindenkit nácinak bélyegeznek és ilyenkor már nem is kell velük vitázni, mert egy nácinak nyilván nem lehet igaza.", arról gyakran kiderül, hogy amúgy tényleg náci, vagy olyasmi. Mivel egész egyszerűen olyan nézetei vannak.

Pl. fehér ne szaporodhassék más rasszal, vagy bőrszínű emberrel, mert sérül a fehérség (vagy néha azt is fehozzák, hogy a másik csoport egységessége is sérül, mert szerintük így korrektebbek).

Vagy azt mondják, hogy tény, hogy vannak romboló, építő, stb kultúrák.

A zsidók pedig tényszerűen a romboló a tartoznak...

Vagy ugyan horogkeresztes, vagy más tiltott jelképeket nem hordanak magukon, de más, nem tiltott náciságra utaló jelképét kitesz a poltójára, alternatívaként.

Aztán ha jön valami csúnya gonosz ballipsi, aki lenácizza és akkor még eljátsza, hogy ezzel mennyire a lelkébe riportak, ilyen is csak ebben a lipsi XXI. században történhet meg, ahol már "a nők férfiak, a férfiak nők", stb. Estig sorolhatnám.

2020. jún. 4. 14:44
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem elegáns senkit sem máshogy címkézni, mint ahogy magát szereti. Ezért legyenek csak ők “nemzeti radikálisok” (a két világháború után Európában ez sem illik már civilizált emberhez), vagy nevezzük csak “romáknak” a legnagyobb etnikai kisebbségünket.
2020. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon kevés náci/neonáci ember van Magyarországon.

Vegyünk például engem: vannak zsidó származású barátaim, de vannak akiket ilyen-olyan okból nem kedvelek.

Cigányok/romák: többnyire "tartok tőlük", de ismerek köztük normális embereket.

Magyarok: vannak, akiket kedvelek, vannak akiket nem.

Most akkor mi van? Én náci/neonáci vagyok?

2020. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8. Hogy jön ide, hogy neked milyen barátaid vannak?

Miért lennél Te neonáci?

Hogy vetődött ez fel benned?

Mi késztetett rá téged, hogy ezt ide leírás?


"Szerintem nagyon kevés náci/neonáci ember van Magyarországon."


Rendben. Hol írtam én ennek az ellenkezőjét?

Vagy hogy jön ez ide?

2020. jún. 4. 15:20
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

#9


Hogy miért?

Mert néhány témában leírtam a véleményemet és többektől kaptam meg ezt a jelzőt annak ellenére, hogy a válaszomat a többség hasznosnak értékelte (74-86%).

2020. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!