Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki számít zsidónak? És aki...

Ki számít zsidónak? És aki annak számít az szükségszerűen legalábbis "magyar nemzet-semleges", hanem akár "-kritikus", vagy "-ellenes"? (tovább lent)

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert sokszor hallom, hogy egyes közéleti személyiségekre úgy mondják rá, hogy zsidó, mintha ez a szó legalábbis azt jelentené, hogy nemzet-áruló.


Ha esetleg az adott személy ténylegesen zsidó, akkor az mit jelent? Hogy a nagyapját még Grünbergnek hívták, de ő maga már magyarként él, érez, pl. karácsonyozik, stb.?


Vagy azt jelenti, hogy csak mi látjuk őt úgy, mintha magyarként élne, közülünk való lenne, csak nekünk mutatja, hogy úgy él mint mi, olyan mint mi, közben pedig magában, illetve egy szűkebb körben tényleg kissé magyar-idegen és pl. semmiképpen nem karácsonyozik?


Ja igen, és találta egy oldalt:


[link]


Nem azért, de szerintem az itt felsorolt emberkéknek egy jó része "sima" magyar, nem?:)


2010. júl. 31. 14:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Az a zsidó, akinek zsidó az anyja.
2010. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha a magyar törvények értelmében érdekel a kérdés akkor zsidónak az számít aki annak vallja magát. Ez minden etnikumra érvényes. Ez a ma érvényben lévő törvény. Az identitását mindenki szabadon választja meg. Ha holnaptól zsidónak vallod magad azt a környezetedben jogilag mindenki köteles is elfogadni. Persze a gyakorlat kissé másabb. :)
2010. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

"Az a zsidó, akinek zsidó az anyja. "



ez így nem igaz

2010. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Egy korábbi kérdésnél már leírtam, de itt is megteszem. Izraeli vallás- és társadalomkutatók is heves vitákat folytatnak arról, hogy ki tekinthető zsidónak. A legáltalánosabb nézet szerint vallási megkötés mindenképp létezik, ami párosul generációkra visszavezethető zsidó származással is, de nagyon sokan úgy vélik, hogy csak a Szent Földön élők tekinthetők zsidónak, tehát mióta ismét létezik az Izraeli Állam, a területét elhagyó zsidókat sokan kiközösítik a zsidó társadalomból. A mai értelemben vett általános zsidózás egy szerencsétlen történelmi okokra visszavezethető rossz beidegződés.
2010. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ha holnaptól zsidónak vallanám magamat, lehet mindenki elfogadná, kivéve pont a zsidókat, nem? Akkor pedig mi értelme lenne az egésznek? Szóval igen, engem a gyakorlat érdekelne! Hogy pl. amikor egy 20 éves fiatal lány azt mondja, hogy ő amúgy zsidó, akkor az mit jelent? Miben nyilvánul meg?
2010. júl. 31. 14:18
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

"Ha holnaptól zsidónak vallanám magamat, lehet mindenki elfogadná, kivéve pont a zsidókat, nem?"



De. És épp ezért írtam, a gyakorlatban nem így működik. De én csak a jogi oldaláról tudtam segíteni. Magyarországon mindenki köteles lenne elfogadni mert ez a törvény.

2010. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

"Hogy pl. amikor egy 20 éves fiatal lány azt mondja, hogy ő amúgy zsidó, akkor az mit jelent? Miben nyilvánul meg?"



Abban hogy annak vallja magát.

2010. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy igaz, a magyar törvények nem állnak összhangban a zsidó-izraeli nézetekkel. Magyarországon az vagy, ami akarsz lenni, az már más kérdés, hogy az adott közösség magáénak tekint-e. Attól, hogy te zsidónak vallod magad holnaptól, attól a zsidó közösségnek csak magyar törvényi értelemben leszel tagja.
2010. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Abban hogy annak vallja magát."


Nem hiszem, hogy csak ennyi.. Olyasmire gondoltam, hogy jár-e valamivel az ő zsidósága, pl. extra, a miénktől eltérő hagyományokkal, vagy a magyar nemzethez való eltérő viszonyulással, miközben ránézésre és csakúgy semleges dolgokról való beszélgetvén vele olyan, mint egy átlag magyar fiatal..

2010. júl. 31. 14:33
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Aki nem ünnepli a Karácsonyt az már nem is lehet magyar? Olyan nincs hogy magyar zsidó?

Szerintem rossz ez a kérdés.

Ha egy 20 éves lány azt mondja magáról hogy ő amúgy zsidó, szerintem az annyit jelent hogy ebben a vallásban nevelkedett. Aztán hogy tartja-e a hagyományokat, vallási szabályokat az már más kérdés. Sokan magukra mondják hogy római katolikusok holott nem járnak misére, stb. Szerintem nem kell hogy a vallás bármit is meghatározzon egy ember megítélésében.

2010. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!