Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez az eset tulajdonképpen...

Ez az eset tulajdonképpen bizonyítja, hogy a feminizmus és karrierizmus tévútra visz, míg a rasztaság és stresszkerülés a boldog élethez?

Figyelt kérdés

A következő eset, amit leírok színigaz. Nem találtam ki semmit sem belőle. Noha nem Magyarországon, hanem Nyugat-Európában történt, de véleményem szerint tanulságosak itthon is.

Az eset szereplőivel saját magam beszéltem és a saját fülemmel hallottam. Minden történés a valóság tárgya.


Az eset egy nem is olyan távoli országban történt.

Volt egy magabiztos, erős nő, aki szimpatizált a feminizmussal. Irányító és határozott nő volt, nem tűrte el, hogy más férfiak parancsolgassanak neki, a feminizmus egyébként is a női felsőbbrendűséget hirdeti. Ezért talált magának egy laza férfit, aki nagyívben tesz mindenre. Így egy olyan férfivel volt együtt, aki elviselte, hogy ő a főnök.


A férfi egy egyszerű fizikai munkás. Gyakran lógott füvező feketékkel. Az ismerősei nagy része nem a kemény munkáról híresek. Egy fekete ismerősének pl a marihuána az alapvető kenyere, napi szinten szívja (fiatal korától a mai napig, pedig ötven már megvan), az egyikük lakásában szinte nem kapni levegőt a sűrű füst miatt. A férfi nagy reggea zene rajongó, maga is a raszta kultúrkörben mozog és még a mai napig is lassan hatvan éves fejjel is szokott füvezni. Számára a stressz teljesen ismeretlen fogalom, ő csak elvégzi a fizikai munkáját és ennyi. Nem könyököl előre, nem csörget. Csak elvan a rasztás haverokkal meg a gandzsával.

Jelenleg makkegészséges és ugyanolyan laza mint korábban.


A nő viszont egész életében csörtetett és könyökölt előre. Sikerült is egyetemet fejeznie és egy jól fizető állást is találnia. Egész életében radikális feminista volt, folyamatosan szónokolt a "férfi elnyomás" ellen, a szavajárása volt a "ez ellen harcolnunk kell!" meg a "tüntetni kell ellenük!" értvén ezt a férfiakra.

A nő igencsak maszkulin személyiség volt, mindenben túl akarta szárnyalni a férfiakat (egyszer még a seregbe is jelentkezni akart).

Füvezni sosem füvezett, csak alkalmanként megivott valamit, semmivel sem többet mint ott az átlag.


A családban a nő mondása az volt, hogy: "aki kevesebbet keres annak nincs joga semmibe se beleszólni. Aki több pénzt keres az parancsol."

Mivel ő karrierista volt jó állással, a férfi pedig csak egy egyszerű fizikai munkás, ezért természetesen sokkal többet keresett nála. Így mindenben ő diktálta a szabályokat. (Azonban olyan férfivel alapból nem is akart összejönni, aki többet keresett nála, mert akkor nem érvényesülhetne ez az elv).


Később született egy lányuk.

Azonban amikor a lány fiatal volt a szülők elváltak. Gondolom mondanom sem kell, hogy a lány az anyánál maradt, ez nem is volt kérdés. Az apa csak hétvégente találkozhatott a lánnyal.

A lányba bele lett nevelve a feminizmus. Olyan hardcore feminista neveltetést kapott, hogy itt Magyarországon ezt elképzelni sem lehetne.

A feminizmus szerint ugyanis a férfiak csak szexre jók, csak a spermájukért érdemes tenyészteni őket. A lánytól hallottam olyan véleményeket is, hogy nem érti miért nem mennek a nők a spermabankba ha gyereket akarnak, hisz akkor férfimentesen nevelhetnek gyereket.

A lány anyja jó szülő volt, erős határozott lányt nevelt fel, aki komoly egyetemre íratkozott be és fejezett is be. A lány szintén karrier-orientált lett. De a folyamatos stressz miatt kezdtek előjönni némi autoimmun betegségek.

Viszont amikor a lány hétvégente az apjánál volt, akkor elmondása szerint minden stressz és nyomás elszállt. Amikor az apjával volt, akkor nem volt soha ideges és állandó nyugalomban érezte magát.

Azonban úgy tűnik, az anyuka feminista-karrierista neveltetése erősebb volt az apa stresszmentes-békés neveltetésénél, mivel a lány végül pontról-pontra becentizte az életét mindent alávetve a karriernek. A folyamatos stressznek és nyomásnak hála fokozatosan kezdtek előjönni különböző betegségek.


Az anya ekkorra már az x-edik partnerén is túl volt. Amióta elvált a férfitől, sok másik partnere is volt. De szinte mindegyiket csak szexre használta, mivel a feminizmus egyik alapelve ugyanis, hogy a férfiakat csak szexre jó használni, amikor épp úgy kívánja a nő, másra viszont nem jók, ugyanis csak "elnyomják a nőket". A nő a partnereit nagyrészt mind rendszeresen megcsalta, de sosem volt szó érzelmekről, kizárólag csak szexről. Természetesen a végén egy férfi sem maradt vele.


A lány egyetemista korában drasztikus fordulat állt be.

Az anyánál rákot diagnosztizáltak (petefészek vagy méh környéki, nem tudom pontosan). Az anya miután rákos lett elkezdett komolyabban inni és depressziós lett. A kettő csak egymást erősítette, a depressziójában csak mégjobban az alkoholhoz nyúlt. A végére pedig már kőkemény alkoholista lett.

A lány és az anya már több mint egy éve nem is beszéltek egymással. Néha a nő szomszédai küldenek fényképeket a nő lakásáról a lánynak, ahol szétdobált sörös-vodkás üvegek vannak és a hajdanán rendmániás nő lakása inkább néz ki úgy mint ahol bomba robbant.


A lány azonban folytatta tovább útját. Feminista és migráns párti lett. A saját nemzetét viszont utálja, olyan hangnemben beszél róla, hogy nekem leesik az állam néha. Pl amikor nemzetközi helyen voltunk és az egyik arab férfi azt mondta neki "I like your culture." akkor azt válaszolta, hogy "What is my culture? I don't think that we have any culture." Ő ugyanis a saját nemzetének a kultúrájában sem hisz és hallottam olyat is tőle, hogy a német zászló láttán neki a nácik jutnak az eszébe (Németországban játszódik a történet). Sokkal jobban utálja német létére a németeket, mint bármely arab akivel valaha találkoztam.


A lányt viszont egyszer egy nem-európai férfi megerőszakolta, ami miatt abortuszra kellett mennie. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem tett ellene feljelentést vagy miért nem követelte legalább a férfitól az abortusz-árát, akkor nem reagált semmit.

Ugyanis a feminizmus szerint kizárólag csak fehér férfiak lehetnek erőszakolók. A legmegdöbbentőbb számomra, hogy semmilyen dühöt nem is érzett a férfi iránt, míg máshol amikor európai férfiak követik el ugyanezt akkor vért kiált.

Az abortusz miatt azonban az amúgy sem fényes egészségügyi állapota tovább romlott és egy nagyon súlyos méhbetegsége alakult ki, ami miatt operálni is kellett a méhét (gondolom mondanom sem kell, hogy azóta sem lett semmi a férfival).


Az apa viszont továbbra is füvezik, reggeat hallgat és elvan a rasztás haverokkal. A fizikai munkáját éppúgy végzi és ugyanabban a pozícióban van mint évek óta, nem is akar többet.

Hétvégente ugyanúgy várja a stresszmentes légkörébe a lányát mint évtizedek óta. A lány anyja óta pedig nem is keresett más nőt, mert tojik az egészre.


Mi lett a történet vége?

A füves, rasztás-reggeas, stressz- és karrierizmus mentes férfi makkegészségesen él azóta is a jó barátaival.

Míg a feminista-karrierista, könyökölő férfigyűlölő nő pedig depressziós alkoholistaként végezte.


Tehát számomra a következők jöttek le és most veletek is szeretném megosztani:


Az

- Alkohol

- Feminizmus

- Karrierizmus

MIND TÉVÚTRA VISZ


Míg

- Füvezés

- Rasztaság

- Stresszmentesség és lazaság

BOLDOG, NYUGODT ÉS HOSSZÚ ÉLETET HOZ


A történet nem kitaláció még ha hihetetlennek is tűnik. Amiket leírtam mind megtörtént esetek.



2020. jún. 13. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom,én még nem láttam karrierista alkoholistát.

Olyat viszont sokat,akik a férjüktől függtek.


Aki laza,az szerintem pont nem él semmilyen droggal,se alkohollal.

Általában a szorongó emberek szenvedélybetegek.

Persze vannak kivételek.Oda vissza,de az arányok szerintem inkább így reálisak,ahogy leírtam.

2020. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Kár volt ezt a hosszú sztorit leírni. Teljesen téves ahogy megpróbálod beállítani a dolgot. Itt nem a karrierizmus vagy feminizmus vs. füves, rasztaság a lényeg, hanem hogy van aki nem megfelelően éli az életét.

Az az ember aki ennyire szélsőséges egy irányba, az lesz utána szélsőséges más irányba is, vagyis abból lesz alkoholista, drogos, stb. aki nem tudja a saját lelki életét egyensúlyban tartani, megfelelően kezelni. Az én anyám is alkoholista lett, és éppen hogy nem volt soha sem karrierista, sem alkoholista, bulizott is éppen eleget, laza is volt. Egyszerűen túlzásba esett és nem tudta a saját élete problémáit kezelni, egyszerűbb volt neki mindig egy kicsivel többet inni, míg el nem jutott oda, hogy reggel ébredés után először a vodkás üveget kereste és csak utána ment el vécére.

A füvezés, lazaság pedig éppen úgy szélsőséges, destruktív viselkedés. Ha annak az apának kellett volna ellátnia a családját, vigyáznia a gyerekére, akkor abból katasztrófa lett volna. Könnyű úgy betépve élni, ha mindig van ott valaki más akié a felelősség, akinek figyelnie kell. A valóság a sztoriddal szemben az, hogy az apa már az első pillanatban olyan volt mint amilyené az anya évtizedek alatt vált. Ha nem lett volna függő, akinek a maga drogja kell ahhoz hogy létezni, élni tudjon - akkor nem füvezett volna rendszeresen. A kettejük között annyi a különbség, hogy az anya legalább megpróbált másképpen élni, nem függőként - és pontosan azért került ugyanoda, mert nem kapta meg azt a segítséget, támogatást, amit egy pár mindkét fele kellene nyújtson a másiknak.

A sztorid röviden: egy stresszes, munkafüggő nő és egy stresszt kábítószerrel tompító férfinak lett egy tönkretett gyereke, a közös hibájukból.

2020. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Elhiszem, hogy történt ilyen. Viszont rengeteg baromságot belemagyarázol a történetbe, amivel ferdíted az egészet.
2020. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az apa sosem volt függő. Mindig tudott mértéket tartani és sosem szívott annyit, amivel veszélyeztetné a megélhetését.
2020. jún. 13. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
nem
2020. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul az apa nem lépett ki semmiből. A nő nem akart vele lenni többet.

Az apa a mai napig beszélget a lányával kb minden nap (míg az anyáról ez nem mondható el) és segít neki ha bármi baj van.

2020. jún. 13. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A feminizmus nem arról szól, hogy a férfiak csak a szexre jók.

Alapvetően azért indult ez a mozgalom, hogy a nőknek egyenlő jogai legyenek a férfiakkal.

Nőként írom, hogy jókat mosolygok olyan-magukat feministának valló-, nőkön, akik fel vannak háborodva, ha a egy férfi nem nyitja ki nekik a kocsi ajtaját, vagy nem segít egy nehezebb csomagot vinni, esetleg nem ad neki valami ajándékot nőnapra, valentin napra.

A karrierizmusba, stresszbe bele lehet betegedni, ez tény.Sőt, ha eléggé "igyekszik" az ember, akkor egy szívinfarktus el is viszi viszonylag hamar. A történet valóban hihetetlen, mert egy karrierista nő általában nem áll le egy úgymond egyszerű fizikai munkással. (Saját véleményem: ha nem lennének fizikai munkások, nem tudom mit kezdenének a karrieristák, és egyéb olyan emberek, akik lenézik ezeket az embereket.)

Az is tény, hogy ha valaki megelégszik azzal, amije van, az az a legnagyobb boldogság. Nyugodtan mondhatom, hogy ebbe a táborba tartozom, annak ellenére, hogy gyógyíthatatlan betegségem van.

Egy törtető soha nem lesz elégedett, mert mindig többre és többre vágyik. De szíve joga, hogy ezt tegye.

Az alkoholizmus biztosan tévútra visz,a karrierizmus és a feminizmus szerintem katasztrófa. De ehhez mindenkinek joga van.

Számomra a füvezős laza raszta szimpatikusabb. Még ha magam nem is így élem az életem. De nem is karrierista, feminista módon. Alkoholt pedig egyáltalán nem iszom.

2020. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem bizonyítja.
2020. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

"a feminizmus szerint kizárólag csak fehér férfiak lehetnek erőszakolók"

"a feminizmus egyik alapelve ugyanis, hogy a férfiakat csak szexre jó használni, amikor épp úgy kívánja a nő, másra viszont nem jók, ugyanis csak "elnyomják a nőket"."

"A feminizmus szerint ugyanis a férfiak csak szexre jók, csak a spermájukért érdemes tenyészteni őket"


-Ez mind színtiszta hülyeség, semmi közük a feminizmushoz. A feminizmus a nemek egyenjogúságát célzó mozgalom, és nem összekeverendő az eszméit félreértelmező emberekkel. Azért, mert vannak idióta ateisták, még nem mondjuk azt, hogy az ateizmus (monoteizmus, antifasizmus, patriotizmus...helyettesítse be mindenki, amit akar) egy logikátlan rendszer.

Ez a történet egy szélsőségesről szól, és a szélsőségesség általában egészségtelen dolgokhoz vezet.

A 'füvezés és rasztaság' nem hoz mindenkinek boldog és nyugodt életet, mint ahogy a 'karrierizmus és feminizmus' sem 'vezet tévútra', mindenkinek mások az értékei. Én például szeretnék karriert mert kétkezi munkásként nem érezném azt az életem végén, hogy valamit végbevittem, valaki pedig inkább a munkán kívüli életre helyezi a hangsúlyt, nincs ezzel semmi probléma szerintem.

Hogy a két szereplő miért házasodott össze, az számomra rejtély.

2020. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!