Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy magánszemély...

Hogy lehet egy magánszemély lakcímét kikutatni legálisan? Név, születési hely és idő ismert, más nem. van erre lehetőség?

Figyelt kérdés

akár elektronikus (ügyfélkapu), akár más módon lehet adatkéréssel fordulni X hatósághoz?


Van egy megítélt (csalásból származó) tartozása az illetőnek, és a régi lakícméről kijelentkezett, az újat pedig nem ismerem. Még a várost se.


De a cím ismerete nélkül nem tudom a végrehajtási kérelmet beadni a bíróságra se (azt mondták a vágrehajtási irodában, h nekem kell kideríteni, ők ezzel nem foglalkoznak).


Milyen módszerrel tudom meg, hogy mi a bejelntett lakcíme az illetőnek?

Arról nem beszélve, ha szándékosan nincs neki, és csak tartózkodási helye van papírforma szerint, azt is jó lenne tudni.


köszönöm előre is az ötleteket!



2020. jún. 30. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a rendőrséghez fordulnék, elmondanék minden körülményt. Lehet, hogy ők ilyen esetben körözni tudják.
2020. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

már lezajlott ügy, rendőrségen, bíróságon túl van, és van egy megítélt tartozás is. tehát már nem tudok rendőrséghez fordulni, mert ez egy lefutott bűnügy már.


csak annyi a probléma, hogy lehetetlen az illetőt felkutatni, és sehol se akarják kiadni a címet adatvédelmi okokra hivatkozva.

ami meg egy vicc, mert pl a földhivatali ingatlan-nyilvántartásoknál meg bárki bárkiről lekérheti az adatokat, lakcímmel, anyja nevével, mindennel, szal vhogy vicce és ellentmondásos ez az egész így.

2020. jún. 30. 12:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogadj magánnyomozót.
2020. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!