Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy örülök annak, hogy magyar tudósok is részt vettek a Manhattan-tervben?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom most konkrétan mire gondolsz. Szilárd Leó magyar származású volt, de zsidónak vallotta magát.
2020. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha te örülsz neki akkor örülj, ne másoknak akarj megfelelni.
2020. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok senkiek megfelelni, de egy barátom azt mondta nekem, hogy nem vagyok normális, mert tömeggyilkosságot támogattam.

De szerintem erre szükség volt( mármint az atombombára)

2020. júl. 12. 17:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Maga a Manhattan-terv nem tömeggyilkosság volt. Attól hogy kifejlesztették az atomot még nem lett volna muszáj bevetni.
2020. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg nagy tudós vett benne részt, különböző nemzetek tagjai. Természetes, hogy büszkék vagyunk a tudományos teljesítményükre.


Ami az örömödet illeti, meg barátod reagálását.


Barátod idióta. A Manhattan-terv eleve azért kezdődött el, mert értesültek róla, hogy a németek mesterséges atommaghasadást tudtak előidézni, mivel atombombán dolgoztak. Közben pedig háború folyt. Ha a náciknak sikerült volna előbb elkészíteni, abba jobb bele sem gondolni.

A tudósok eleve a németek ellen gondolták ezt használni, ha szükséges. Mivel a németeket legyőzték, mielőtt azok ki tudták volna fejleszteni, a tudósokat kifejezetten megosztotta az a tény, hogy az amerikaiak Japán ellen be akarták vetni. Természetesen a tudósok véleménye nem befolyásolta a politikusokat: eldöntötték, hogy elégtételt vesznek Pearl Harbor megtámadásáért, és a fanatikus japánoknak megtörik az ellenállását. Hogy ez mennyiben volt helyes vagy etikus, azon azért lehet vitatkozni, de az sem fekete-fehér dolog.

2020. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló igazad van. Ha én lettem volna Truman akkor én is ezt a döntést hozom. A barátommal azóta szakítottam. (Nem ez miatt hanem mert Fideszes fszfej Kb. Két hónapja ismerem)
2020. júl. 12. 18:23
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

A "magyarként" nyilvántartott tudósok és művészek egy része nem tartotta magát magyarnak. Voltak, akik történelmi véletlennek tartották, hogy Magyarországon születtek/nőttek fel, esetleg nem volt valós kötődésük az országhoz.

Nekem nincs érzelmi véleményem arról, hogy magyarnak tartott tudósok is részt vettek a Manhattan tervben

2020. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, de pl. Teller Ede újjászületett magyarnak érezte magát, mikor a rendszerváltás után néha hazajött. De én az atombombák ledobását is támogatom
2020. júl. 12. 19:32
 9/12 A kérdező kommentje:
És az normális hogy az atombombák ledobását támogatom?
2020. júl. 12. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

"Ha a náciknak sikerült volna előbb elkészíteni, abba jobb bele sem gondolni."


Sose készültek volna el, mert alapból rossz úton haladtak. Nagyon sok év kellett volna nekik még...és hát jóval előtte vesztettek.

2020. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!