Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a németek nyerik a II....

Ha a németek nyerik a II. világháborút nem lett volna Trianon?

Figyelt kérdés
Tudom, a történelemben nincsen HA. De következtetésképp Mo-nak megmaradt volna a 2. bécsi döntésben szereplő területek?

2020. júl. 20. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem, mivel a Trianon az első világháború következménye. Akkor nem lett volna, ha az Osztrák-Magyar Monarchia győztesen fejezi be a háborút. .
2020. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ideig-óráig, utána minket is valahogy bekebeleztek volna. Mi másodlagos népek voltunk csak a németek szemében, golyófogók csak. Azokat a területeket is azért adták csak, hogy csendben legyünk a golyófogóik. Nem lenne Ausztria szomszédos ugyanúgy a lengyelek, csehek, stb. sorsára jutottunk volna mink is.
2020. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%

2-es!

Ennyi baromságot összehordani művészet!

2020. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hülye vagyok, Trianon tényleg az I. vil. háb. következménye. Viszont az 1. és 2. bécsi döntés a II.ban született ha jól tudom. Akkor annyi megmaradt volna ha nyernek a németek?

Golyófogók voltunk persze tudom, mint az olaszok is. Donnál rengeteg magyar és olasz katona halt meg.

2020. júl. 20. 15:44
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Akkor lett volna 50 évvel később egy olyasmi háború, mint a jugóknál. És most lehet, nem itt írogatnánk, mert sokunk valami tömegsír alján feküdne. Nagy-Magyarország nem egy konkrét vesztes háborúban lett "elszúrva", hanem egy évezred alatt. Trianon mindig is borítékolható volt, a dátum már csak papírforma.
2020. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett volna Trianon olyan szempontból hogy elobb-utobb egész kelet-európa a nagynemet birodalom része lett volna. Mondjuk abban se lett volna sok köszönet
2020. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem.
2020. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Megmaradtak volna a németektől megkapott területek, azaz sok magyarlakta terület megmaradt volna. Ez egyben jól mutatja, kik voltak erkölcsi fölényben.
2020. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Trianon az első világháborúval megtörtént"


Innentől kezdve okafogyott a kérdésed.


De, hogy válaszoljak is, arra amire szerintem kíváncsi vagy.


A bécsi döntés az ország egy részét adta vissza nem a teljes elvett területeket.

Ez az egész azon múlt volna, hogy mennyire ápolunk jó viszonyt a németekkel, és mivel így is megszálltak minket, nagy esélyel előbb lettünk volna a 3. Birodalom része, mint újra Nagy-magyarország...

2020. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy Magyarország Mohácsnál veszett el.
2020. júl. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!