Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler mit gondolt a Francia...

Hitler mit gondolt a Francia Forradalomról?

Figyelt kérdés
Vannak tippjeim, hogy nem lelkesedett azért az eseménysorért, bár saját magát meg ő is a nép fiának vallotta és nem szerette a főméltóságokat, szóval érdekelne: írt kifejtően valahol erről, volt véleménye, említette valahol?

2020. aug. 29. 19:01
 1/3 meszike91 ***** válasza:
Konkrétan nem tudom, de egyébként maga Hitler is valamilyen szinten a francia forradalomból következett.
2020. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez népszerű elmélet, hogy Hitler a francia forradalomból következett, de igazából annyira igaz, minthogy minden abból következett a történelemben, ami valamennyivel korábban történt...

Én csak szeretném összességében látni, hogy ez az ideológia hogyan viszonyult egy másik, nem sokkal korábban a történelmet szintén felforgató, bizonyos eszmeiség kitejesítéséhez fűződő épülő eseménysorhoz. Valamint, hogy túl tudott-e lépni azon, hogy azt franciák csinálták, akiket úgy utált, és az utálkozás helyett tudott-e elemzően következtetéseket levonni abból a dologból, véleményezte-e, hogy a franciák mit műveltek a saját országukban egy szintén zűrös időszakban stb.

2020. aug. 29. 19:55
 3/3 A kérdező kommentje:

Uhh, kicsit belekeveredtem ebbe, amit utóbb írtam bocsánat.

Remélem érthető, hogy csak történelmi forrásokat keresek.

Érdekel, hogy miről mit gondolt az a barom, ha már maga is olyan jelentőssé tudott válni.

2020. aug. 29. 19:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!