Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a baloldal...

Miért van az, hogy a baloldal a bevándorlást, a jobboldal a klímaválságot nem veszi komolyan amikor mindkettő nagy probléma?

Figyelt kérdés

Én már egyre inkább problémásnak látom ezt a bal, jobb törésvonalat, mert törzsi háborús állapotokat szül és mind a két oldalnak be kell látni, hogy a bevándorlás is és a klímaváltozás ugyanúgy probléma egyik sem álprobléma. Szerintem az utóbbi nagyobb probléma mivel a klímaváltozás miatt egyre több erdőtüzek lesznek, horror ami most éppen kaliforniában van. Baromarcú Trump tagadja a klímaváltozás, a demokrata párt meg ellehetetlenítette a Bernie Sanderst, aki tényleg egy jó elnöke lett volna Amerikának. Szerintem radikálisan felkell lépni a klímaválság ellen, nem csak a karbon kibocsátásokat kéne egyre inkább csökkenteni, talán be is szüntetni, de a húsfogyasztást is, mert a húsipar járul talán legjobban a klímaválsághoz. Szerintem elkerülhetetlen az, hogy a húsipart beszüntessék, és mindenki áttérjen a növényi eredetű ételek fogyasztásához. Csomó olyan vegán étel van, amit meglehet úgy csinálni, hogy olyan íze legyen, mint a húsnak. Tudom, hogy nagy hőbörgés lenne, hogyha ezt meglépnék, de ha nagy a baj, akkor a túlzott egyéni szabadságot fel kell adni. Ja és a klímatagadókat büntetni kéne vagy börtönbe kéne zárni. A szólásszabadságnak is van egy olyan határa, amit nem szabadna átlépni.


A bevándorlás meg azért probléma, mert Ázsia, de még inkább Afrika túlszaporodik. 8 milliárdan élünk ezen a bolygón és szerintem a létszámnak inkább csökkennie kéne, mint nőnie, baby boomer korszaknak nem kellett volna létrejönnie. Komoly összefogás kéne az afrikai, ázsiai túlszaporodás ellen, mert nem védekeznek, és emiatt szülik szarrá ezt a bolygót. Itt most nem tudom, hogy mi lenne a megfelelő megoldás, gondolkoztam azon is, hogy talán Európa falakat építhetne, vagy rá kéne erőltetni közös összefogással túlszaporodó országokra komoly születési szabályozásokat. Tehát egy gyereknél nem szülhet több olyan országokban, ahol túlszaporodás van.


Szerintem hagyni kéne ezt a jobb bal törésvonalat és nem tagadni a fennálló problémákat, hanem cselekedni kell azért, hogy élhetőbb világban éljünk.


2020. szept. 13. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyik sem érinti közvetlenül a mindennapjainkat. Se dzsihádot kiáltó bevándorlók nem kopogtatnak az ablakodon, se a klímaváltozás nem múlik azon, hogy te a szelektív gyűjtőbe tetted-e a sörös üveget.


Mindkettő politikai hiszti. Az előbbi arról szól, hogy az érintett országok hisztisek, mert a szomszéd nője zöldebb, a másik meg a multicégek gyárainak óriási környezetszennyezéséről próbálja a felelősséget áttolni a kisemberekre.


Optimális az lenne, ha mindkét oldal azzal foglalkozna, ami az emberek mindennapi életét érinti, és ebben versengnének.

2020. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

1# miatt fog elpusztulni a világ, mert ott nincsenek migránsok, akkor nem is léteznek vagy nem érdekli, közönséges magyar, semmi több.


A klímaválságot nem lehet látványosan gyűlölni meg minden nap nagyon harcolni ellene szóval az orbánt nem érdekli.

2020. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Azzal kapcsolatban igazad van hogy mindkettő probléma (végre valaki rajtam kívül aki így gondolja).

Sanders-ről meg annyit hogy legutóbb ő is a nyitott határok mellett foglalt állást. És egyébként is egy politikai svindler (aki a Szovjetuniót is dicsérte agyba-főbe): először az volt a szava járása hogy fizessenek a milliomosok egészen addig amíg ő maga milliomos nem lett, utána már azt mondogatta hogy fizessenek a milliárdosok.

2020. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
5%

Mi köze a túlnépesedésnek a bevándorláshoz? A bevándorlást minden ország maga szabályozza, teljesen mindegy, melyik ország mennyire túlnépesedett.


Megjegyzem, jellemzően a tehetősebb országok - köztük Magyarország - vannak túlnépesedve, ehhez képest itt még több gyerek vállalására buzdítanak a politikusok...

2020. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Hm....

A migráció érintette Magyarországot.

- Foglalkozot/ foglalkozik a kormány az üggyel. (azt, most hagyjuk, hogy hogyan, mert arról mindenkinek meg van a véleménye!)


Klímahelyzetet globális probléma, így globális döntések és cselekvéseknek kell történnie.

- Magyarország ha tetszik, ha nem a magyar egy 15 milliós nép a kb. 7 800 663 183 ember él még a földön. És ha ez globális probléma, akkor nem itt fogod megváltani a Földet.

Lehet zöld politikát végre hajtani, de 10 millió és kozvetetten 5 millió ember nem tudja a klíma változást megoldani. Olyanoknak kell döntéseket hoznia ebben az ügyben, mint USA, Egyesült Királyság, Kína, EU, Oroszország, Japán.

(EU-ban benne vagyunk, de nincs nagy befolyásunk (még) benne, de pl. az egyszeri műanyag használata eu-s döntés volt, ha jól tudom. És szerintem Magyarország partnere az ilyen intézkedéseknek.

+ Magyarország eleve jól teljesít környezetvédelemben.


Szóval szerintem, a jobboldal az gondol mindkettőre, de racionálisan. A baloldal is foglalkozik mindkettővel.....

Magyarországon nem látok valódi baloldalt, igy az O1G szövetség, összefogásról tudok beszélni- szóval ők másként gondolkoznak a migrációról, és klímahelyzetet sem tudja normálisan kezelni. ( a vírus első hullámában minden nagyvárosban csökkent a CO2 kibocsátás, addig Bp-esten, nem hogy stagnált volna, még nőtt is. Ez nem zöldpolitika, bárhogy is nézem.)

2020. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Demagóg a kérdés, sok valóságtartalma nincsen. Amerikai baloldal annyira vette komolyan a klímaváltozást, hogy a hatalmuk alatt semmi szignifikáns változás nem ment végbe a tekintetben, hogy egy átlag amerikai vagy 10x annyit mocskol, mint más. Illetve ott a Japán Liberális Demokrata Párt, próbálj meg oda bevándorolni migránsként.
2020. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9 772 756
2020. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Azért mert a két probléma valahol összefügg. A klíma romlásával a déli, fejlődő országok járnak a legrosszabbul, és a Közel-Kelet destabilizációjához alaposan hozzájárult, hogy az ottani olajkészletektől függ a globális gazdaság.

Én azt mondom, hogy egyedül a bal oldalnak van érdemi megoldása mindkét problémára.

2020. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

"Miért van az, hogy a baloldal a bevándorlást, a jobboldal a klímaválságot nem veszi komolyan amikor mindkettő nagy probléma?"

Kérdező, honnan veszed hogy a jobboldaliak nem veszik komolyan a klímaváltozást?

Olyan törvények születtek az elmúlt években amik drasztikusan avatkoztak bele a szennyezőanyag kibocsátásunkba - hogy csökkenjen - és ez ennek a kormányzatnak a döntése volt. Tömegével létesültek a napelemparkok, környezetvédelmi adókat vetettek ki a szennyezőkre, most fogják betiltani az egyszer használatos műanyagok jó részét, erdőtelepítési program folyik ahol hatalmas léptekben erdősítenek. Az iskolákban, de már az óvodásoknál megkezdik a gyerekek szemléletformálását, a hozzánk beérkező kis elsősök már tudják mi az a szelektív hulladékgyűjtés, miért nem kell annyi csomagolóanyagot használni stb. stb.

Mi az amivel szerinted jobban bizonyítani lehetne hogy fontosnak tartják a klímaváltozást? Mi az amivel a balliberális oldal többet tett? Az hogy kihirdetik a klímavészhelyzetet, majd lassítják a városi közlekedést mesterségesen, hogy magasabb legyen a szennyezőanyag kibocsátása a járműveknek? Hogy meg akarják akadályozni a jelenlegi technológiai szintünkön legkevésbé szennyező energiatermelő erőmű építését, az atomerőművet? Hogy tiltakoznak amikor a súlyosan környezetszennyező elektronikai hulladékká váló napelemekre rátesznek környezetterhelési adót 1500Ft értékben táblánként?

2020. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Tump megmondta hogy klíma se létezik. Az meg jobboldali.

Orbánt se nagyon látod hogy aggódik a klíma miatt.


A jobberek álatalában találnak egy ellenséget és annyi.

2020. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!