Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a centrizmusról?...

Mit gondoltok a centrizmusról? Mik az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Előnyei, hogy próbálják, és lehetőséget adnak a movdolódás mentes politikára.


Hátránya, hogy nincs egységes definiálható értékrendje.

2020. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól ötvözi mind a két oldal (jobb és bal) előnyeit, azok viszonylag kevés hátrányával.

Kissé hasonlít a technokráciára bizonyos aspektusaiban.


#1 Szerintem pont az az előnye, hogy nincsenek előre megszabott dogmái, így könnyedén adaptálódik minden helyzethez.

(erre egy példa: A jobboldalik általában erősen abortusz ellenesek. Miért? Mert ez a megszokott, vagy esetleg vallási okokból kifolyólag. Ez tipikusan egy értékrendi szempont, de én nem igazán látom értelmét, bár mint személyes véleményt természetesen tiszteletben tartom.

másik példa: a baloldal mindig az egyenlőségért kampányol, még akkor is, ha az teljesen esélytelen bizonyos helyzetekben: péládul ne legyen egy hajléktalan sem az utcán, mert mégis milyen dolog az? ennek szintén nincsen semmi értelme, hiszen köztudott, hogy a hajléktalanok egy jelentős része mentálisan nem ép, ezért alkalmatlan a társadalmi életre, felesleges EGY RÉSZÜKKEL(! nem minddel) foglalkozni.)

2020. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem csak a csak mert miatt van abortuszellenesség.

Egy teljesen kiszolgáltatott emberi életet elvenni, egy elég erős indok.

2020. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, mint mondtam, egyéni döntés. Engem nem érdekelne, de ha valakit igen, azt tiszteletben kell tartani.
2020. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Előzőhöz, a baloldalon a hajléktalanokkal foglalkozni sem felesleges.

Japánban olyan erős a szociális háló, hogy hajléktalan csak az tud lenni, aki kifejezetten ebben akar élni.

Nagyonsok segítőprogrammal, és pszichológiai segítséggel, ott gyakorlatilag megszűnt a hajléktalanság.

2020. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Az abortusz nem egyéni döntés, mivel egy másik, teljesen kiszolgáltatott élet felett döntünk.

Elég erős ok kéne az engedélyezéséhez, például nemi erőszak, vagy az anya életének veszélyeztetése.

2020. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, de nagy árat is fizetnek érte.


Baloldali: A segítség mindenkinek alanyi jogon jár

Centrista: A segítség jár, de neked is tenned kell érte

Jobboldali: Mindenki a maga sorsának a kovácsa


Japán elég nagy árat fizet szociális háló/fő egységáron.

2020. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem japánnak ez megtérülő befektetése.

És japán jobb oldali, picit centrálhoz kilengve.

2020. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az abortuszt tényleg hagyjuk, mind a kettőnknek igaza van (teljsen más szemszögből nézzük a dolgokat.)
2020. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 Ehhez nem tudok hozzászólni.

Japán gazdasága eléggé stagnál évtizedek óta, a bérek sem igazán nőnek.

Valószínűleg nincsen értelme minden hajléktalanon segíteni, inkább csak egy szép gesztus, ami persze becsülendő. (de ez ideológia, nem érv)

2020. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!