Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, hogy Szlovéniában ennyire támogatják a feltétel nélküli alapjövedelem EU-s bevezetését?

Figyelt kérdés
Az aláírásgyűjtés idén szept. 25-én kezdődött, 2021. szept. 25-ig tart, és Szlovénia már most elérte az országból szükséges támogatási küszöbérték 86,6%-át: [link] (Magyarország még csak a 26,95%-át.)

2020. nov. 11. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Akik ellenzik azok jellemzően olyan ingyenélő vérszívók, akik most szinte ingyen tudnak másokat dolgoztatni. Ennek vezetésével pedig ez a bevételi forrásuk apadna és még az is előfordulhat hogy nekik maguknak is meg kéne fogni a munkát, az meg egyáltalán nincs ínyükre.
2020. nov. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 cro-minyon ***** válasza:
Alapból én azt sem látom át, hogy miért akarnak alapjövedelmet bevezetni? Szociális alapon? Szolidaritási alapon? Fenntarthatósági alapon? Mire szolgálna? Arra, hogy ne dolgozzon valaki, vagya arra, hogy egy bizonyos szint alá ne süllyedjen? Illetve ki és miből finanszírozná?
2020. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 cro-minyon ***** válasza:
Én akkor támogatnám az alapjövedelmet, ha ez nem venne el más fontos állami kiadási céltől (például családtámogatás) és egy olyan célj lenne, hogy például az emberek önellátó tanyákra költözzenek és ne terheljék a közlekedési rendszereket az ingázással. Annak nem látom értelmét, hogy feltétel nélkül járjon, mert akkor lenyelnék bizonyos szolgáltatók, iparágak, magyarul komoly inflációt gerjesztő hatása lenne. Másrészt pedig lehet, hogy még tunyább, alkoholistább lenne a társadalom, amely már amúgy sem túl életképes.
2020. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
2020. dec. 10. 21:06
 15/16 A kérdező kommentje:
2020. dec. 10. 21:27
 16/16 anonim ***** válasza:
21%

Akkor én is felteszek egy kérdést: az alapjövedelemért mit adsz cserébe??? Mert ugye valamit valmiért?

Az alapjövedelem a semmirekellő, ingyenélő emberek álma. Dolgozni kell, mégpedig jól, és akkor nem kell a sült galambot várni.

Ha értetek valamihez, akkor azért jó fizu jár, ha valamit csak átlagosan tudtok, akkor meg minimálbér jár, ha nem értetek semmihez, akkor meg nem jár semmi. Ha pedig nem jár semmi, akkor nem tudtok megélni, azaz kénytelenek vagytok mégiscsak csinálni valamit. Ez ilyen egyszerű.

2020. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!