Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetne integrálni a norvég...

Lehetne integrálni a norvég börtönmodelt Európa országaiba?

Figyelt kérdés

A börtönökben felnőttképzések, fősulik, egyetemek működhetnének és munkahelyeket létesítenének a területén.

Lényegében egy minitársadalom jönne létre, ami valamilyen szinten önellátó.

A rabok szakmákat tanulhatnának, a munkát a börtön területéről is el tudják végezni. Ez különösen hasznos lehet azoknak, akik életfogytot kapnak.

Lehetnének kétkezi munkások, de informatikusok, tolmácsok, műfordítók vagy akár eü dolgozók is a börtönkórház berkein belül.

Egyszer láttam egy olyan börtönt is, ahol az egyik rab borbélyszalont üzemeltetett és nagyon igényesen volt megcsinálva.

https://www.youtube.com/watch?v=zNpehw-Yjvs

Ez szerintem egy tanulságos film.



2020. nov. 26. 13:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, az egy vélemény, ha neked nem tetszik valami. Az viszont kötözködés, ha ilyen módon próbálsz valakinek a véleményével szembe menni. Értelmetlen, ezért írtam, hogy pattogás. Kérdezőként neked kell visszafognod magad és nem belekötni abba aki neked válaszol. Mert ha ezt teszed, akkor így jársz.
2020. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hogy járok? Hogy erőltetsz valamit??

Nem mentem szembe a véleményeddel. Ha ezt te így értelmezed, akkor az a te problémád. Felhívtam a figyelmed egy hibára. De csináld nyugodtan, nem kell megfogadni amit írtam. Viszont az ilyen írásmódról már eleve kialakul egy rossz előítélet rólad a másikban. Nem akarok csúnya szavakat használni, de a facebook bejegyzéseiben szokott így írni egy bizonyos csoportja embereknek, akik a konteós elméletekkel is szimpatizálnak. Nem rosszat akartam és szerintem tényleg zavaró. Nekem az agresszió jut róla eszembe, ami visszatetsző egy amúgy értelmes kommentben. Ennyi.

2020. nov. 26. 14:45
 13/17 A kérdező kommentje:
*csak egy kérdőjelet akartam írni az első sor végén
2020. nov. 26. 14:45
 14/17 anonim ***** válasza:

Neked az agresszió jut róla eszedbe, ez érthető, és ennyi. De nem azt jelenti. Nem az a gond és nem is azért írtam, mert neked ne jelenthetné ezt, hanem mert tévedsz, ez nem az agresszió jele, nem kiabálás, hanem szöveg kiemelés, nyomatékosítás. Akkor is ha neked nem tetszik. Ennyi.

Nem is kellett volna rá reagálnod, mert semmit nem tesz hozzá vagy vesz el a válaszból az hogy kis vagy nagybetűvel van írva. Ahogy tök fölöslegesen megy tovább is a terelés. A lényeg, hogy nem nézted meg a kérdésed kiírása előtt, hogy mi a már meglévő helyzet. A kiemelése a MÁR-nak ezt jelenti, hogy ezt meg kellett volna előbb nézned. És ezt sem kell tovább ragozni, te nem nézted meg és viszont igen és megírtam neked. Nem azért hogy kötözködjünk egymással, hanem hogy választ kapj a kérdésedre.

2020. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy a kérdés nem csak Magyarországra vonatkozik. Tudom mit csinált a Viszkis, én is olvasok híreket.

Ha megnézted volna az egyik videót vagy elolvasod a teljes kifejtést, akkor láthatod, hogy nem csak erre vonatkozott a kérdésem. Tehát nem kaptam teljes választ a kérdésre. De köszi a fáradozásod, annak ellenére, hogy nem szántál időt a kérdés végigolvasására, értelmezésére vagy a videó megtekintésére.

2020. nov. 26. 15:20
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem olyan régóta vagytok a neten srácok. A Caps lock tényleg kiabálást jelent a chaten. :). Már 30 éve. ;)
2020. dec. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 A FOLYAMATOS nagybetűs írás jelenti a kiabálást! Éppen úgy ahogy a beszédben is ha 1 szót mondasz hangosan, az hangsúlyozás, ha az egész szövegedet mondod hangosan az kiabálás.
2020. dec. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!