Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez a vakcinaútlevél-dolog kb...

Ez a vakcinaútlevél-dolog kb mikortól várható?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva kiköltözöm külföldre, akkor még megúszhatom? Március-április környékén.

2021. jan. 14. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Hova költözöl?

Ha EU-n belülre, akkor utol fog érni a döntés: ui. ez EU-s közös döntés lesz, amit mi át fogunk venni. Egy-két hét múlva lesz döntés, úgy hallottam.

De szerintem más, fejlettebb országok is be fognak vezetni hasonló rendszert.

2021. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
EU-n kívülre, viszont az lenne a lényeg, hogy a repülőre felmehetek-e oltás nélkül..
2021. jan. 14. 22:35
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A vakcinaügy az EU-nak egy nagy célja, vágya.
2021. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Először legyen elég oltás annak aki akar.

De ezek a barmok képesek lesznek bevezetni úgy vakcinaútlevelet, hogy nem tudod beoltatni magad mert még nem lesz elég vakcina.

Vagy behoznak minden moslékot nesze magyar jó lesz neked.

Persze felelősséget senki sem vállal semmiért.

2021. jan. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Márciusban Áprilisban még biztos mivel addig varhatoan nem kezdik el a fiatal alapbetegség nélküliek oltását.


Amugy megkérdezhetem hogy hová költöznél mert én is örülnék ha ilyen országba mehetnék?

2021. jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Január 21.-én ülésezik az EU és a legfontosabb téma pont ez lesz. A döntést majd a magyar kormány is átülteti.


De, jól ismerjük az EU-t, szóval kész csoda lesz ha nyár elejére lesz egy életképes törvényjavaslat erről. Szóval nem kell félned, március áprilisra biztos nem lesz semmi.


Megjegyzem, nagy tökönszúrás lenne ha csak oltott személyeket engednének fel a gépre. 1. mert nincs elég oltóanyag, 2. abból se kaphat mindenki (terhes vagy közeljövőben gyereket tervező nők, 18 év alattiak).


Max az lesz, hogy aki nincs beoltva az 2 hét karanténba kerül.

2021. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Két hét karantén de hol ?

El akarsz menni nyaralni két hét karantén a nyaralóhelyen két hét felhőtlen nyaralás két hét karantén itthon. Ez másfél hónap :(

2021. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen, kb ez lesz majd a fő érv a vakcina mellett. Nem raknak sehol karanténba.


Amúgy az EU mai napig nem volt képes egy egységes szabályozást létrehozni a karanténra (1 év bakker), pl ha csak rövid időre (2-3 nap) mész át egy másik tagországba és jössz vissza akkor ne kerülj ott is karanténba, csak ha hazatérsz.

2021. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor én nem utazok idén mert meg nem szuratom magam 1 éve kifejlesztett sz@rral
2021. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy márciustól valószínűleg bevezetik a vakcinaútlevelet. Viszont, hogy ez pontosan mit takar és milyen következményekkel fog járni, fogalmam sincs.
2021. jan. 16. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!