Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most ez komoly, hogy az...

Most ez komoly, hogy az érettségizőket be fogják oltani?

Figyelt kérdés

[link]



Ebben benne van, hogy annak érdekében, hogy legalább az érettségizők visszatérhessenek az iskolába, tárgyalni fognak arról, hogy be lehet e őket korábban oltani.


Most ezt, hogy gondolták komolyan? Ki az a diák aki felveszi az oltást?? Szerintem jó ha 1-2% felveszi majd. Vagy ehhez kötik az érettségire való jelentkezést?



2021. jan. 22. 08:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az érettségi olyan, hogy ez nem oszt, nem szoroz... :(
2021. jan. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
91%

“ a szakemberek tényekkel alátámasztott érveinek vagy n és hány idióta tard elmebeteg konteójának.”


Egy autófényező haveromhoz is jött “szakember” aki videóval bizonyította, hogy ha a termékével bekened a motorháztetőt, akár leöntheted benzinnel, meg gyújthatod, aztán letörlöd és minden csilli villi. Sőt a tv-ben is benne volt. A teleshopban.


Természetesen az ott álló s-klasséval nem merte demonstrálni saját költségre.

2021. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
19%

"“szakember” aki videóval bizonyította"

Tehát semmit sem bizonyított: eleve nem is volt szakember, és egy videó egyáltalán nem biztos, hogy valós tényekről szól, tudjuk.

Akkor miről is beszélsz? Ezzel nem cáfoltad meg, hogy érdemes hinni a szakemberek tényekkel alátámasztott érveinek.

2021. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%

„ Ezzel nem cáfoltad meg, hogy érdemes hinni a szakemberek tényekkel alátámasztott érveinek.“


És ki mondja meg, hogy ki a szakember? Te? Ja hogybte csak általánosságokban beszéltél. Így igazad van. Tulajdonképpen nem mondtál semmit hogy kik azok a szakemberek akikre hallgatni kéne, és mit állítanak.


Ha nincs konkrét állítás, nincs is mit cáfolni.

2021. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Alex Fly ***** válasza:
33%

@24: egy értelmi szint felett nem kell mindent megmondani az embernek, hanem önállóan is tud dönteni ebben a kérdésben.

Például járványtani kérdésben el lehet dönteni, hogy egy virológiából és epidemológiából diplomázott, tudományos doktori fokozatot szerzett kutató -e a szakértő, vagy egy foglalkozásdoktori címet kapott szélhámos, aki az előző ciklusban sikkasztott kampánypénz után most követőket akar toborozni a következő kamupártjához, esetleg egy másik foglalkozásdoktor, aki a szakmájában dolgozás helyett egy destruktív szekta képviseletében kétes eredetű és összetételű táplálékkiegészítőket forgalmaz méregdrágán, gyógyszernek hazudva azokat...

Szerintem akinek az intelligenciaszintje eléri egy átlagos törpepáfrányét, annak nem kell megmondani, ezek közül ki számít a témában szakértőnek.

2021. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

“ Szerintem akinek az intelligenciaszintje eléri egy átlagos törpepáfrányét, annak nem kell megmondani, ezek közül ki számít a témában szakértőnek.”


Akinek az értelmi szintje ennél egy fokkal magasabban van, az azt is látja hogy a professzorok sincsenek egyetértésben. És felettébb gyanús, hogy pl. németeknél sok más egyetem professzora is alkot véleményt, ami eltér a Berliner Charité-től, őket meg sem hallgatják.

Ami a Christian Drosten mond az a szentírás. Hogy döntsem el kinek van igaza? (Most itt nem abban térnek el, hogy van e vírus vagy nem, hanem hogy fasságok az intézkedések vagy nem)

Kinek higgyen az ember? A fizetett benfentes pokácának vagy a többi egyetemnek?

2021. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Alex Fly ***** válasza:
11%
@26: azt, hogy az intézkedés fasság-e avagy nem, annak a feladata eldönteni, aki ezt az intézkedést hozza/megszavazza; az állampolgáré pedig az, hogy betartsa.
2021. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
68%

Magyarul ott tartunk hogy a demokrácia egy vágóhíd, ahol a marhák megválaszthatják a böllért.


Kiváncsi vagyok hogy ujjongnál, és hogy lennél szabályember, ha a te bevételi forrásodat tiltják be értelmetlenül, de az adót pl. fizetned kell.

Persze tudom, ez nem zavar, mert az “valakimás”.


Annyi a különbség, hogy bennem van annyi empátia amennyi benned az egoizmus. (Mivel nem vagyok érintett a vendéglátásban, de átérzem a szegmens helyzetét)


Lehet itt játszani a mintapolgárt, de lehet a következő tollvonással majd te kerülsz az utcára. Akkor lesz ám csak ajvékolás...

2021. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
84%

Hiba megkérdőjelezni valaki értelmi és érzelmi szintjét pusztán csak azért, mert más véleményen van, mint ti. Nem gondolom rossznak az oltást. Azt gondolom, hogy úgymond erőszakkal nem kényszeríthetnek -főleg ilyenre- semmire sem. Nem gondolom hülyének magam, mert inkább megvárom, amíg lecsendesül a vihar. Nem kívánok okosabb lenni, mint a diplomás orvosok. De ebben a helyzetben szerintem ők is -hozzám, tudatlanhoz hasonlóan- találgatnak. Nem kell rögtön támadni.

20-as voltam, köszönöm! :)

2021. jan. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!