Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik a legfontosabb: szabads...

Melyik a legfontosabb: szabadság, egyenlőség vagy testvériség? Miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 24. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Szabadság
Egyenlőség
Testvériség
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nyilvánvalóan a szabadság.


Az egyenlőség hülyeség, aki többet, vagy keményebben dolgozott annál jusson is több.

2021. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Az egyenlőség alatt a törvény előtti egyenlőséget értik nem azt, hogy mindenki ugyanakkora fizetést kapjon.


Mindhárom egyformán fontos, bármelyiket elveszed sérül a társadalom. Lásd a mai Magyarországot.

2021. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

#2 igazad van az úgy rendben.

#1 voltam.

2021. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is a szabadság. Az egyenlőség megvalósíthatatlan, a testvériség pedig értelmezhetetlen.
2021. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
A halál
2021. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Az egyenlőség alatt a törvény előtti egyenlőséget értik nem azt, hogy mindenki ugyanakkora fizetést kapjon."

Pedig sokan (tévesen) az eredményegyenlőség fontosságát hirdetik ami igenis útját állja a személyes szabadságnak. Ide írnám példának a nemi és faji kvótákat, amelyek törvényszintre emelnék a nemi és/vagy faji diszkriminációt. Ahol már vannak ilyen kvóták ott lehetsz szorgalmas dolgozó kitűnő önéletrajzzal, de ha épp úgy jön ki a létszám akkor a nemed/bőrszíned miatt bukhatod az állást. Én ezt az egyén szabadságával (ami szerintem is a legfontosabb) összeegyeztethetetlennek tartom.

2021. jan. 24. 09:48
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Furcsa, hogy ennyire túlértékelitek itt a szabadságot. De mire mentek a szabadsággal, ha nincs célja az életnek?
2021. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Egyenlőség a legfontosabb. Ha mindenki egyenlő, akkor mindenki szabad is, hisz senki sem lehetne elnyomva, mert az már nem lenne egyenlőség. De az egyenlőség alatt nem azt értem, hogy mindenki, ugyan annyit keressen. Attól, hogy valakinek több pénze van, még emberként lehetünk egyenlőek. Vagyis nem árthatunk a másiknak, nem gondolhatom, rosszabbnak, kevesebbnek, értéktelenebbnek. Nem lenne gyilkosság, se bántalmazás, se gyűlölet. Én ezt nevezném egyenlőségnek.
2021. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Ou La Mort.
2021. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%
Egyértelműen a halál.
2021. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!