Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy Románia...

Miért mondják, hogy Románia Európa szégyene?

Figyelt kérdés
Én se kedvelem Romániát illetve az ott élő emberek se szimpatikusak. De szeretném tudni ez csak egy magyar elfogultság a múlt miatt, vagy tényleg van valóságalapja és tényleg nem egy közkedvelt ország az európaiak számára? Magyarország mennyivel elismertebb ország Romániánál? Ha elismertebb egyáltalán, de szerintem ez nem kérdés. Civilizáltabbak vagyunk, szebb épületek, szebb főváros stb. Nem a politika érdekel sem a pénzügyi helyzetek, hol jobb a fizetés stb. Szimplán, hogy melyik az elismertebb ország? És a "Románia Európa szégyene" kérdésre lennék kíváncsi. Ezt más ország is így gondolja?

2021. jan. 31. 12:28
1 2
 1/12 meszike91 ***** válasza:
90%
A román és bolgár cigányok elég sok gondot okoznak nyugat-európában is.
2021. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nincs még egy olyan ország van Európában, ahol a vonat 30 km/h-val megy a fő csomópontok között is, ahol nincs autópálya, ahol az emberek mindent telehordanak szeméttel, ahol a 21.-ik században is mindenki szeme előtt hamisítják a történelmet, amelyik országot külön, a saját nyelvén figyelmeztetni kell, hogy ne bűnözzön...
2021. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Látom a múlt ill. történelem is szerepel a kulcsszavak közt.


Van egy államalakulat amely elég hírhedt arról hogy cserben hagyja, mi több hátba döfje szövetségeseit ha pillanatnyi érdeke úgy kívánja. Hogy csak a világháborúkat nézzük, nem egyszer, nem kétszer fordult elő... Mint tudjuk ezek a vonások nem Magyarországra jellemzőek.


Ja és nem csak a szomszédjai vannak róla a címben lévő véleménnyel.

2021. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:
78%
Tény, hogy egész Európában eléggé negatív a románokról alkotott vélemény (talán az egy Franciaországot kivéve, ahol valamivel jobban szimpatizálnak velük). De ne legyenek illúzióid: Magyarországgal is ugyanez a helyzet - sőt az utóbbi évtized miatt ez még inkább romlott...
2021. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

" ahol a 21.-ik században is mindenki szeme előtt hamisítják a történelmet"


Sajnos nálunk is elkezdték a történelem megszépítését a szakmaisággal szemben. Lásd a pozsonyi csata körüli filmes ferdítéseket, elég sok cikk volt róla.

2021. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Zsebesekként ismerik őket Nyugaton, vagy vámpírokként.
2021. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
Egy szinten vagyunk velük
2021. febr. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én ezt nem feltételezném azért, a románok eleve hírsek a lustaságukról illetve a guberálás, lopás, hangoskodás stb.

Nem a politika érdekelt, hanem a kultúra, szerintem Magyarországon azért kultúráltabbak az emberek.

2021. febr. 24. 07:54
 9/12 A kérdező kommentje:
Híresek* elírtam.
2021. febr. 24. 07:54
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondomom (Én) azért csúfolják a magyarokat parasztoknak, mert nem tudják elfogadni, hogy az emberek dolgoznak, ismeretlen számukra a munka fogalma. Ez csak saját vélemény.
2021. febr. 24. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!