Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a 3 oszmán vazallus fejedel...

Ha a 3 oszmán vazallus fejedelemsèg (Erdély, Moldova, Havasalföld) tartós szövetségre lépnek tudták volna függetlenedni az oszmán birodalomtól?

Figyelt kérdés

Tudom HA kérdés de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Azt is tudom hogy szövetkeztek, de ha tartósan, nem csak pár csatában vagy pár évig hanem addig még függetlenek nem lesznek. Akár Habsburg szövetségben.

Ha jól emlékszem az egyik Habsburg király, rövid ideig szövetségben volt mind 3 fejedelemsèggel, vagy akár vazallusok is voltak. Ki is volt ő? A 15 éves háborúban volt?



2021. febr. 11. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom összezavarni a benned élő történelmi képet, de ha egy pillantást vetsz a térképre (töriatlasz 25. oldal), kb bekarikázod az általad jelzett három kis bibircsókot és mellé teszed a török területeket, talán te magad is képes leszel válaszolni a kérdésedre.
2021. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erdély, Moldova és Havasföld egy időben egy fejedelem uralma alatt állt, és még ekkor sem tett az akkori fejedelem még csak kísérletet sem a függetlenedésre. Szerinted miért? Mert önmagában ez a 3 egyesülve sem lett volna elég erős egy tartós függetlenség kiharcolásához.
2021. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Persze igazatok is van és ezt tudom is, de Habsburg, lengyel és pápai támogatással is kevés lett volna? Persze azt is tudom ha ez így is történt volna meg, ideig óráig tartott volna csak a függetlenségük... Igazából őrségben vagyok rá értem agyalni és unalmamban ki írtam egy kérdést :)

Ezért ne akarjátok már főbe lőni.

De persze azt is írtam hogy a véleményetekre vagyok kíváncsi, köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 11. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!