Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nyugati világ tényleg...

A nyugati világ tényleg szétesőben van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évek felerősítették ezt az érzést. A migrációs válság, a folyamatos itt-ott felbukkanó terrortámadások, a válsághelyzet kudarcos kezelése.


A koronavírus járványnál is ez figyelhető meg. Míg az 1,3 milliárd lakosú Kína 2-3 hónap alatt legyűrte az egészet, és most úgy élnek, mint eddig, vagy akár Dél-Korea, Új-Zéland (ráadásul utóbbi kettő demokratikus ország), addig az EU és az USA már egy éve szerencsétlenkedik vele. Az USA-ban többen haltak meg eddig Covidban, mint a két világháború és a vietnámi háború alatt összesen elesett amerikai katona. Az EU hónapok óta szerencsétlenkedik a vakcina beszerzéssel is, meg folyanatos kudarc az összes védekező intézkedésük.


A járványtól eltekintve más területen is. Migrációpolitika, LMBTQ, BLM mozgalom stb. Mostanában ez teszi ki szinte az egész politikai tevékenységüket. Nemzeti identitást keresni már egy országban sem nagyon érdemes, ahol még van jobboldali kormány, ott igyekszik a balliberális elit elnyomni, ez van itt is, és én nem vagyok fideszes, de való igaz, hogy az EU a jobboldali kormányokat látványosan nem szereti, mindenkire szivárványmozgalmat, elfogadást stb akar ráerőltetni, de miközben valójában a jobboldal se nyomja el a kisebbséget, addig a magukat elfogadónak tartó, meg elfogadást hirsető balliberális elit mindenkire ráerőltetné a saját politikáját. Facebookon is csak jobboldali oldalakat törölnek, miközben baloldali kommunista mozgalmaknak meg helyet hagynak. Ez tényleg nem fidesz propaganda, én se szeretem a fideszt, de ezt látom én is.


Akkor ott volt az USA elnökválasztás. Nagyon jó volt az a cikk, nemtom már hol jelent meg, de a címe mindent elárult, és teljesen igaz volt. Az volt a cím, hogy az amerikai elnökválasztás legnagyobb győztese Kína. És tényleg... valahol a világ tulsó oldalán tuti röhögve nézték azt a cirkuszt, ami ott megy, hogy két teljesen alkalmatlan jelölt közül választanak az emberek a nagy demokratikus országban, a szabadság földjén...


Szerintetek mi lesz ennek a vége? Kelet lassan túlszárnyalja Nyugatot technológiában is, aztán az arab olajországok is ott vannak, óriási mértékben gazdagodnak és fejlödnek, miközben Nyugat épp hanyatlani làtszik. Persze majd biztos lesz, aki azt mondja, teljesen jó a migráció, kell a munkaerő stb. Csak valahogy annak ellenére, hogy ma még Nyugat csábítónak látszik, én, és úgy látom egyre többen, kezdjük látni, hogy ennek nem lesz jó vége.



2021. febr. 24. 20:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Szetesoben van itt már minden...
2021. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
50%

Nem mondanám,hogy szétesőben.

Inkább csak züllik.Ez még nem jelent szétesést.


Az általad említett példákban, mint LMBT, migráció mind a liberális demokrácia "káros mellékhatása".

2021. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Már vagy '45-óta hanyatlik.
2021. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem unalmas még hogy lassan 70 éve hanyatlik a nyugat?
2021. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
#4 nem tudom kik mondják, hogy 70 éve hanyatlik, én a 90-es évek elejéig, a Szovjetunió széteséséig nevezném aranykornak a nyugati vilàg fejlődését. Aztán valahol az ezredforduló után a 9.11-es eseményektől kezdve nevezném hanyatlásnak ami ott megy, immáron 20 éve.
2021. febr. 24. 20:28
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

De még mennyire! 60 éve ezt hallgatjuk, csoda, hogy még egyben van.


Bezzeg mi végig szárnyaltunk, elég megnézni a különbséget! Nem lennék most a helyükben

2021. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
76%

"valahol a világ tulsó oldalán tuti röhögve nézték azt a cirkuszt, ami ott megy, hogy két teljesen alkalmatlan jelölt közül választanak az emberek"


Bezzeg kína! Ott mindig a legtalpraesettebbek közül választanak... Oh, wait!

2021. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is van baj a nyugati országokban a fent említett példákban ez jól látszik de kelet sem az a kifejezett jó dolog. Ott inkább állami elnyomás van sem mint ideológiai elnyomást, ott is van cenzúra csak az állam részéről. A covidról meg csak annyit mondanák, hogy Kínai statisztikának én nem hinnék
2021. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
2%

Igen, de a végső csapás majd egy III. világháború lesz.


A keleti civilizáció (Ázsia) összefog és szövetségre lépnek, a Nyugat szintúgy így tesz. Később majd külön szövetség lesz az LMBTQ pártiak között, illetve sok más ilyen kisebb szövetség alakul majd ki. Viszont mi mivel uniós tagállam vagyunk, bajban leszünk mert a nyugathoz kellesz csatlakoznunk. De igazából mindegy nekünk, itt egyértelmű, hogy mi elpusztulunk ha kitörne egy globális méretű háború.

2021. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
69%

"kellesz"?


Ne aggódj, Borsod megye a kelethoz fog csatlakozni!

2021. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!