Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a véleménydi...

Mi a véleményetek a véleménydiktatúráról?

Figyelt kérdés
Manapság amikor annyira szeretik hangoztatni azt hogy szólásszabadság van sajnos még ezzel is kell számolni...

2021. márc. 3. 18:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
#13-as vagyok. Kérdező abban igazad van, hogy tiltani nem kellene rögtön, de törölni a céltalan alpári kommenteket amiben csak ész nélküli személyeskedés van szerintem teljesen érthető. Nekem volt a világon a legjobb magyartanárnőm, nagyon magas szinten tanított minket érvelni és vitázni, rengeteg fogalmazást adtunk be neki hosszú éveken át, és soha rossz jegyet nem adott senkinek akkor, ha totálisan mást gondoltunk a világról, mint ő. Megtanította, hogy a vitából tanulni lehet, érveket ütköztetni hasznos, és ne leuralni akarjuk a másikat, mert a vita nem erről szól. Nekem nem probléma megérteni (de legalább megpróbálni megérteni) más nézőpontokat is, de amikor a szöveget értelmezni sem tudó, primitív szinten álló alpári alak ír nekem valami személyeskedő trutymót, akkor ne csodálkozzon, ha zéró toleranciát kap tőlem. Továbbra is azt tudom csak mondani, hogy egy bizonyos szint alatti céltalan mocskolódásért még a lepukkant kocsmából is repül az ember, és ez nem az amerikai cancel culture - pc őrület kategóriája.
2021. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
70%

Alex Fly, azért ez nem egészen így van, ahogy írod. Az, hogy magánkézben van egy oldal, nem jelenti azt, hogy fel van jogosítva bármire. A Facebooknak az adott ország törvényeit kell(ene) figyelembe venni, ahol tevékenykedik. Ugye ez gazdasági téren nem kérdés, ha pl. szoftvert adsz el a neten, az áfát attól függően állapítod meg és fizetteted ki, hogy melyik országban van a felhasználó, tehát figyelembe vetted az adott ország gazdasági törvényeit. A Facebookra is ez vonatkozik, ugye ezért is fizet reklámadót Magyarországon. De nemcsak ezeket a törvényeket kellene figyelembe vennie a működéskor. Nem véletlenül készül most a kormány a Facebook szabályozására, mert eléggé átláthatatlan, hogy hogyan működik az algoritmusa, még a fizetett esetekben is. A tiltásokról nem is beszélve.

Angliában pár éve nagy port kavart egy házaspár ügye (akiket egyébként személyesen is ismerek), akik a panziójukban nem voltak hajlandók egy meleg párt franciaágyas szobába helyezni. Bírósági ügy lett belőle, és a bíróság a meleg párnak adott igazat. Érdekes, pedig a saját panziójuk volt (ott is laktak), a honlapjukon feltüntették, hogy a házasság számukra férfi és nő között van, így csak házaspárokat fogadnak franciaágyas szobába. Ennek ellenére a bíróság úgy ítélte meg, hogy ehhez nem volt joguk. Zárójelben jegyzem meg, hogy a házaspár keresztény, és heteró párok számára sem adtak ki franciaágyas szobát, ha nem voltak házasok, a heteró párok viszont tudomásul vették, nem pereltek, szemben a meleg párral.

Ha nekik nem volt joguk a saját elveik szerint üzemeltetni a panziójukat, akkor nehogy már a Facebooknak legyen joga bármihez, letiltani bárkit, aki neki nem tetszik, akkor is, ha semmi törvénybe ütköző dolgot nem tettek. És itt nem az alpáriságról van szó, nem azért tilt le a Facebook, elég, ha egyszerűen hangot adsz nyilvánosan annak, hogy nem értesz egyet a melegekkel, vagy a transzneműekkel, ezek propagálásával stb. Mindegy, hogy milyen kulturáltan csinálod, simán letiltanak. Holott ez nem ütközik törvénybe Magyarországon, szóval a Facebook nem játszhatna bíróságot, hogy majd ő eldönti, mi a gyűlöletbeszéd stb. Mivel Magyarországon tiltva van a holokauszttagadás, ezért joga van mondjuk az ilyen tartalmú magyar oldalakat letiltani, nyilván a pedofil tartalmakat is, de a liberális véleményterrorhoz, amit jelenleg alkalmaz, nem lehetne joga. Nekem nem a szívem csücske a Mi hazánk, de durvának tartom, hogy a Facebook simán letiltotta őket, pedig semmi törvénybe ütközőt nem tettek.

2021. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

utolsó (22-es válaszló) nagyon igazad van...


18-as válaszoló: ebben sajnos igazad van....

19-es válaszoló: a válaszodra reagálva kb nagyon jó példát hozott fel az előttem lévő utolsó válaszoló (22-es, a panziós).... és azt is hozzá lehetne tenni, hogy a facebook a legnépszerűbb, és szinte minden ember használja, ergo nagyon könnyen használható akár így egy világméretű manipulációra, vagy politikai befolyásolásra.... amerikában volt is belőle gond ha jól rémlik, hogy politikailag hogyan befolyásolták az embereket....


21-es válaszoló: utolsó mondatodból a "pc őrület"-ből a pc minek a rövidítése?

2021. ápr. 18. 00:14
 24/34 A kérdező kommentje:
pc-re közbe rájöttem sry
2021. ápr. 18. 00:26
 25/34 A kérdező kommentje:
*n
2021. ápr. 18. 00:27
 26/34 Alex Fly ***** válasza:
@22: akármilyen törvénytisztelő állampolgár vagyok, semmilyen kormányzat nem kötelezhet arra, hogy a számítógépem tárhelyén mindenki azt tároljon, amit akar anélkül, hogy ebbe nekem beleszólásom lenne. Az tárolhat fájlokat, akinek megengedem. És azt, amit engedek neki.
2021. ápr. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Alex Fly, az a keresztény házaspár is így gondolkodott. Nem akartak beengedni bárkit a panziójukba, inkább vállalták volna az anyagi veszteséget, de nem lehetett. A bíróság nem nekik adott igazat. Így aztán kénytelenek voltak bezárni a panziót, ami egyébként a megélhetésük forrása volt, mert nem tudták vállalni a kompromisszumot, hogy egy bírósági döntés miatt a hitelveiket feladják.
2021. ápr. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Alex Fly ***** válasza:
@27: az a házaspár egy fizető vendéget diszkriminált. Kissé más kategória mint ha nem engedték volna meg, hogy teljesen ingyen beköltözzön oda... Arra nem kötelezheti őket senki.
2021. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Te is fizetővendég vagy a Facebookon, az adataiddal fizetsz. Emellett vannak, akik pluszban pénzzel is fizetnek (pl pártok), és őket is diszkriminálják.
2021. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Mindenkinek csak azt szabadna hinnie, ami szerintem helyes.
2021. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!