Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Véleményváltozás sarkalatos...

Véleményváltozás sarkalatos pontokban felnőttkorban?

Figyelt kérdés

Felnőtt (mondjuk 20 éves korod óta) korodban változott alapvetően a véleményed az alábbi kérdések bármelyikében:

-melegek gyerekvállalása

-idegen vallású (pl. muszlim) emberekhez való viszonyulás

-abortuszkérdés

-bevándorlókérdés

Ha igen, akkor minek a hatására?


2021. márc. 9. 08:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem, mert egyre inkább az a kérdésem, hogy ezekről a kérdésekről vitázni sem érdemes, mert úgyse változik meg senkinek a véleménye egy vita során. Talán csak saját élettapasztalatok alapján, de ebben se vagyok biztos.
2021. márc. 9. 08:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a normális, ha az ember gondolkodásmódja változik.

Nézzen csak mindenki magába. Ugyanúgy gondolkodunk 20, 30, esetleg 50 évesen ugyanarról?? Nem! Ez a normális. ..

Én 47 éves vagyok, a 20 éves önmagamhoz képest sokkal konzervatívabban gondolkodom.

2021. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 molnarmarcell21 ***** válasza:

Szinte mindegyikben változott és természetesen új információk hatására. Viszont ez "organikus" változás, mert nem alapvető értékeimmel mentem szembe, hanem az új információk hatására az alapvető értékeim következései adtak ki más végeredményt. Ezért nem szabad fekete-fehéren kinyilvánítani dolgokat, fenn kell tartani a tévedés, a változás lehetőségét. Ezért megvetendő az, amit a politikusok csinálnak.


Ami a vitát illeti, az más kérdés, mert észérvek mentén lehet ugyan vitatkozni, de más meggyőződését nincs értelme kikezdeni, mert az nem logikus, hanem meggyőződéses. Beszélgetni szabad, rámutatni következetlenségekre, felvetni új nézőpontokat :)

2021. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2: ez rendben van, inkább arra irányul a kérdés, hogy mi változtatta meg a gondolkodásodat? Mások véleménye vagy a saját tapasztalatok? Voltak-e nagy fordulópontjaid, amikor hirtelen megváltozott a véleményed valamivel kapcsolatban vagy ez egy lassú folyamat?
2021. márc. 9. 08:41
 5/10 anonim ***** válasza:
4# minden, a körülmények változása, mások mintái, de legalább ennyire a saját tapasztalataim... nem volt éles forduló pont. Ez egy lassú, folyamatosan változás. Hülyén hangzik, de a kor, az évek és az élet. Nyilván emiatt nem mindenkinél ugyanúgy zajlik le, és a végeredmény sem ugyanaz. 2# vagyok
2021. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Na ez egy remek kérdés.

Van egy fideszes szórólapom 1990-ből, begépelem, hogy mi volt a programjuk, az értékrendjük. Idézem:


ITT ÉS MÁST!

Mit akar a Fidesz?

Szabad és tisztességes választásokat, parlamentáris demokráciát, felelős kormányt és független bíróságokat. Emberi jogokat!


Tanulni nyugattól és együttműködni a közép-európai népekkel. Visszatérni Európába!


Takarékos államot, virágzó kisvállalatokat, társadalmilag ellenőrzött magánkézbeadást. Szabad vállalkozást!


Valódi önkrmányzatokat, egyenlő lehetőségeket a településeknek, a megyei kiskirályságok megszűntetését.


Demokratikus ideológiamentes oktatásirendszert, az iskolák önállóságát.


Gyermekeink által is lakható környezetet.


Az államtól megszabadított egyházakat, egyháztól mentes államot.


A sorkatonai szolgálat idejének lecsökkentését, a polgári szolgálat egyenrangúságát. Holnap: kislétszámű, hivatásos hadsereget. Holnapután: hadsereg nélküli világot.


Érdemes legyen dolgozni, élni Magyarországon. Fiataloknak lehetőséget, időseknek biztonságot!


Türelmes és előzékeny kisebbségi politikát. Határoztt fellépést a határainkon kívül rekedt magyarság érdekében.


Szovjet - és más idegen - katonáktól mentes független, semlegs Magyarországot. Fegyvermentes, egyszéges Európát!


Félelemmentes életet, szabadságot, szolidaritást!


ESÉLYT A JÖVÖNEK!

===== Idézet vége! ========

Dátum nincs rajta, de Szovjetunió ugye 91-ben bomlott fel, szerintem ez egy 1990-es választási szórólap


Szóval nem kell sok ész hozzá, hogy belássátok, ez a fidesz egészen más, mint az akkori fidesz, legalábbis mással kampányol. Persze ettől még simán lehet, és szerintem is az a valószínű, hogy az emberek nem változnak túlságosan:

Aki ifjúként is úgy volt, hogy a pénzzért a saját anyját is eladná, az később is ilyen lesz, csak a pénznem változhat esetleg.

Itt is a Fidesz bármit mond, amivel nyerhet, mert hatalomra, pénzre vágynak, és kész.

Most sincs másként.


És ugyanez van a birkákkal is:

'89-ben is volt egy halom bégető, és most is van egy halom bégető, akik nem használják az agyukat, csak mennek a pásztoruk után, aki időnként elkurjantja magát "pufajkás", "3/3-as", "kommunista", "Soros", "Soros-bérenc", "Gyurcsány", "migráncs", "gender", "libsi"...

Erre a birkák meg gondolkozás nélkül tömörülnek, és nem tűnődnek el azon, hogy az ő pásztorukat annak idején a Soros pénzelte.


Nekik az a lényeg, hogy kell egy kurjongató, pásztor aki tereli őket.

2021. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, nagyszerű kérdés, de buta válasz. Akkor nézzük, mit mondott a korábbi KISZ későbbi DEMISZ vezető, Gyurcsány Ferenc, aki ma a legnagyobb DEMOKRATA 😂😂😂



A felvétel az 1989-es KISZ Kongresszuson készült, melyen végül Gyurcsányt alelnökké választották, a KISZ pedig átalakult DEMISZ-szé. Két hónap múlva Gyurcsány harminc társával kilépett, és megalapította az Új Nemzedék nevű ifjúsági szervezetet. Mivel ezzel sem tudott áttörést elérni, hamar elhalt a mozgalom. Utána az üzleti életben próbált szerencsét, és beházasodott az Apró-klánba. Vezérigazgatója volt az Altus Rt-nek. 2002-re az 50. leggazdagabb magyar lett. A politikába 2000-ben tért vissza, amikor belépett az MSZP-be.


Hogy ne lehessen ránk fogni a kontextusból kiemelés vádját, és az ezzel való manipulálást, a poszt végén a teljes felvétel meghallgatható. Ugyanakkor közzéteszünk egy vágott anyagot, amelyből kiszedtük azokat a politikai lózungokat a baloldali értékekről, amelyekről kiderült az azóta eltelt idő alatt, hogy Gyurcsány pusztán retorikai fogásként alkalmazott.


De előtte jöjjenek sokat mondó mondattöredékek, melyről lehántoltuk a mézes mázt:


0:30 - „Tudjátok mit gondolok (…) a vagyon társadalmasításáról, az MSZMP-hez való viszonyunkról.”


0:49 – „Hát, nekem alelnöknek, vagy alelnök-jelöltnek talán nem dolgom befolyásolni közvetlen módon is, itt és most ez a döntést”


1:02 – „Én azt szeretném, hogyha ez a KISZ képes lenne arra, hogy kitörjön a hatalom igézetéből”


1:42 – „És ha nem lesz jó holnapután, amit ma csináltunk sutba vetjük, és csinálunk másikat”


1:52 - „Aki azt hiszi, hogy hivatkozhat csak önmagában a társadalomra, hogy ennek nem vagyunk mi is része, az hazudik, ugyanúgy hazudik, ahogy hazudott harminc éven keresztül, hogy tudja mi kell ennek a társadalomnak. Nem, én tudom, hogy mi kell nekem”


2:22 – „Új jelszót kell bevezetni: szeress, ne háborúzz!”


2:47 – „Meg kell tanulni, hogy nem kell lesütni az ember szemét, ha egy vasúti kupéban megkérdezi, hogy hol dolgozol. Nem kell szemlesütve azt mondani, hogy a KISZ apparátusában.”


3:40 – „Úgy bontunk le egy politikai diktatúrát, hogy közben az intézményrendszere még működik, ez nagy dolog, (…) és ezt mi magunk is csináljuk, mert mi is ennek a rendszernek az alapintézménye közé vagyunk. Hát, tessék ezt tisztelettel megböcsülni.”


4:45 – „Magam azt gondolom, hogy többet ér ma bármifajta emberi hitelesség (…), mint ezer meg ezer politikai program, mint ügyes, biflangos megszólalások”



6:10 – „Ennek a KISZ-nek az volt a dolga természetéből fakadóan, hogy egy újraszerveződő hatalom mellé megszerezze a magyar ifjúság támogatását, megszerezze csaknem bármi áron is ennek a hatalomnak az ifjúsági legitimációját.”

2021. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6, 7: ne vigyük el a témát pártpolitikai irányba, köszi!
2021. márc. 9. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:
8# egyetértek, de a 6# - os kezdte 🤗🤗
2021. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindenben változott a véleményem, politikai téren is. Sokkal árnyaltabb és belátóbb lett, bár a szélsőségeket most is elutasítom, talán még jobban, mint valaha.


Minek a hatására? Nehéz egy konkrét példát kiragadni. Én is rengeteget változtam, és sok hatás ért engem ezekben a témákban.


Van, amivel kapcsolatban engedékenyebbé váltam, másokkal elutasítóbb.

2021. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!