Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gázálarc számíthat maszknak?

A gázálarc számíthat maszknak?

Figyelt kérdés
Vannak azok a fajta gázálarcok, amik nem teljes arcot takarnak, csak orrot szájat, a cyberpunkok hordanak ilyet, az számíthat maszknak? 🤔 Ezt most csak kíváncsiságból kérdezem!

2021. márc. 13. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze.Ha egy rongybarab megfelel( a rendelet szerint legalábbis..)akkor bármilyen gázálarc megteszi.
2021. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen erről tavaly hallottam még, hogy akár egy sállal is lehet takarni, csak takarja valami az orrot szájat.. Gyereket is símaszkban láttam a boltba, mint valami bankrabló úgy nézett ki.. Mostanra viszont eltűntek a különféle megoldások és a hagyományos orvosi maszkot látom legtöbb esetben!
2021. márc. 13. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Sállal, kendővel már nem lehet helyettesíteni a maszkot, de otthon vart textilmaszkot lehet viselni, az nekem a rongydarab kategória, amit #1 is írt. A símaszkkal nem tudom mi a helyzet. A gázálarc szerintem megfelelő.
2021. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolkodom még a sima szűrős maszkokon, valahogy azt akarom elérni, hogy egyrészt jobban kapjak tiszta levegőt és ne a széndioxidot azívjam vissza, mert borzalamasan tud fájni a fejem a maszkban, másrészt hog ne felül a szemembe (és a szemüvegemre (párásodik)) vezesse ki az általam kifújt levegőt!
2021. márc. 13. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném. A gázálarc arra van, hogy a belégzett levegöt szürje a betéttel. A mostani elvárás meg az, hogy ne köpködd szét a virusaidat.
2021. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na mert ha a cigifüst lazán átmegy a maszkon (teszteltem) akkor a vírust majd biztos megfogja, márpedig vannak méretbeli különbségek! :D
2021. márc. 13. 11:32
 7/9 anonim ***** válasza:
2) az a gyerek tényleg rabló volt,ma már a büntetését tölti a szegedi fegyházban.
2021. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, kifizette az árut amit vett.. De lehet lopott pénzből, csak rajta maradt a símaszk! :D
2021. márc. 13. 11:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy MSA AUER légzőálarcom, ugyanaz a típus, mint a Katasztrófavédelemnél rendszeresített. Van hozzá egy műbizonylatos szűrőbetétem. Nem tudtak belém állni miatta sehol sem, amikor volt a nagy maszkkényszer.
2021. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!