Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna, ha a trianoni...

Mi lett volna, ha a trianoni békeszerződést így írja alá a magyar küldöttség? Miért nem csináltak hasonlót tiltakozásképp?

Figyelt kérdés

Például rajzolhattak volna egy péniszt az aláírás helyére.


Vagy odaírhatták volna, hogy fuck you, little entente.


2021. márc. 22. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Akkor szerintem felszabdalták volna az egész országot....
2021. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés, töri tanárom anno azt mondta azért irták alá, mert ha nem tették volna akkor még kevesebb terület maradt vna meg.


Nos én nem vagyok sem történész sem valaki hogy elmondjam hibázott-e aki aláirta (most nem jut eszembe a neve kit küldtek), de én pl nem irtam volna alá. Gondolj bele, szimplán lehet csak meghuzták és kiváncsiak voltak a reakcióra belemennek-e, mivel igen igy örültek mert szét szedték az országot, ha meg nem akkor mit tesznek? Civileket irtanak ki, egy teljes népet kiirtanak? Nem hinném, lehet akkor a 2. rajzon már visszább vettek volna a területekből, de igy nem kellett mert ezt a hatalmasat egyből aláirtuk.


A másik, pl Ausztria kapott területeket, holott velünk együtt buktak el, németektől semmit nem vettek el kb.


Én a mai napig azt mondom, csak az volt a lényeg, hogy a kelet európai régiót feloszlassák, ne legyen keleten nagyhatalom, nehogy ismét egy háburú legyen kéz a kézben, igy nyugat megtarthatta hatalmát, kelet szétesett, szlovák,román,magyar,cseh, és mind utálja a másikat, nekik meg igy a jó, egyedül a Lengyelek maradtak meg és ezek a részek sose fognak egyesülni mert mi akarnánk a régi területeket, ők meg utálnak minket ezért, egy kelet európai "egyesült államok" pl sose alakulna itt ki, mint Amerikában, mert az emberek sose fogják azt akarni hogy ne egymást uszitsuk hanem fogjunk össze.

2021. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"A másik, pl Ausztria kapott területeket, holott velünk együtt buktak el, "


Ausztria szenvedte el az egyik legnagyobb területveszteséget, ahhoz képest a pár ezer négyzetkilométer plusz semmi.


"Civileket irtanak ki, egy teljes népet kiirtanak?"


Az a többi népektől függ, Török függetlenségi háborúban szépen irtották a török civileket, görög civileket, örmény civileket. 4 év alatt elhunyt a Föld teljes lakosságának 2%-a.


Hogy miért írták alá mindenképpen? Egyszerű a válasz, mert Horthyék tálcán kaptak mindent és ezt nem akarták kiadni a kezükből.

2021. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Semmi nem lett volna. Ha érvénytelenül írják alá a békeszerződést, akkor maradtunk volna hadiállapotban a fél világgal és nem ér véget a háború. Kvázi fél óráig talán tudtuk volna tartani az ország egy részét, mielőtt megszállnak minket és Magyarország megszűnik létezni...
2021. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem érvénytelen, egy aláírás bárhogy kinézhet.
2021. márc. 22. 23:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érvénytelen, egy aláírás bárhogy kinézhet."

Maximum akkor, ha te mindenhol csak és kizárólag azt az egyetlen "bárhogyat" használod, és az alapján te egyértelműen beazonosítható vagy.

2021. márc. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Miért nem csináltak hasonlót tiltakozásképp?"


Egyszerű a válasz, mert egy nemes és egy jómódú családból származó írta alá, akik tudták mi az etikett és Vitéz dr Benárd Ágost beszámolójából is látható, hogy sokkal jobban tudták mivel vághatnak oda, mint egy ilyen alpári köznépi dologgal(persze mindenki magából indul ki, valakinek ennyire futja).


„Síri csendben fogadtak, és általános ügyelem közepette foglaltuk el helyünket. Millerand elnök kihirdette, hogy következik a magyar megbízottak által a békeszerződés aláírása. A ceremóniamester először hozzám lépett, és felkért, írjam alá a békét. Udvariasan hellyel kínált:

- Prenez place, Exellence!, Benár

- Merci beaucoup, Monsieur! – válaszoltam, amint udvariasan visszautasítottam a nekem átnyújtott dísztollat is, és állva, szinte oda se nézve, félvállról, a szálló asztalán talált és magammal hozott rozsdás, puhafa szárú tollal írtam alá a békeszerződést, majd családi pecsétes gyűrűmmel megpecsételtem. Azután otthagytam a tollat az asztalon. Majd meghatalmazott-társam, Drasche Lázár Alfréd írta alá. (Praznovszky Iván, a későbbi párizsi követ, aki a magyar békedelegáció főtitkára volt, még a szállóban felajánlott egy elég díszes tollat, amit erre a célra Budapestről küldtek. Érdekes, hogy a Hadtörténelmi Múzeumban őrzik ezt a tollat, amivel állítólag aláírtuk a békeszerződést, de felvilágosítottam a múzeum vezetőjét, hogy nem ezt használtam!) Egész magatartásommal dokumentálni akartam, hogy a reánk kényszeritett aláírásnak a magam részéről egyéb fontosságot nem tulajdonítok, azt nem ünnepélyes aktusnak, hanem reám nézve személy szerint és elsősorban nemzetemre nézve reánk kényszeritett és így minket nem kötelező, megalázó aktusnak tekintettem.” – Benárd Ágost visszaemlékezése az aláírás tizedik évfordulóján, 1930-ban.


A családi pecséttel is megjelölte az okmányt szokás és illendőség szerint, hiába mind a mai napig legszörnyűbb irata a magyarságnak.


Ennyi a különbség egy nemes és egy közember között.

2021. márc. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mi lett volna, ha a trianoni békeszerződést így írja alá a magyar küldöttség?"


Akkor nem születik meg a békeszerződés, mivel a magyar delegáció írta először alá, a többiek dönthetnek úgy, hogy nem írják alá, így a szerződés tartalma nem lép érvénybe.

2021. márc. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"hogy sokkal jobban tudták mivel vághatnak oda, mint egy ilyen alpári köznépi dologgal"


Te most a hely és toll visszautasítását nevezed "odavágásnak"?

2021. márc. 23. 07:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Mint írtam ki milyen szinten van. Majd szólj, ha ezt megtetted te vala, hogy saját neved mellé egy péniszt rajzoltál, mint aláírás.
2021. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!