Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fiatalokat (20-as korosztály...

A fiatalokat (20-as korosztály) előreláthatólag mikor kezdik beoltani?

Figyelt kérdés
Most ugyebár csak az idősekkel meg veszélyeztetettekkel vannak elfoglalva és elvileg korcsoportonként mennek lefelé. Az egészséges fiatalok lehet idén meg se kapják az oltást? Én 25 vagyok és regisztráltam, de gondolom hónapokat kell várnom mire megkapom.

2021. márc. 31. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Hát igen, te még elég fiatal vagy ahhoz, hogy semmilyen kockázatot ne jelentsen az oltás
2021. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem mostanában, szóval a fiatalok ülhetnek otthon egész nyáron.
2021. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezt még nem lehet tudni.

A vakcinák beérkezett mennyiségétől IS függ, meg attól hogy hányan fognak regisztrálni az idősebbek közül.

Most kb. 3,6 milliónál tart a regisztráltak száma, ebből 2 milliónyian vannak már beoltva legalább az elsővel. Hetente százezres tételben tudnak embereket oltani a vakcina beérkezésektől függően. Amint a regisztráltak között az idősebbek megkapták az oltást (most a pedagógusok előre kerültek fiatalabbként is, de ott eleve az átlagéletkor magas), vagyis az 50-60 év felettiek a regisztráltak közül már védve lesznek, onnantól az életkor már nem fog szerepet játszani csak a regisztráció ideje.

Szerintem ez még 2-3 hét, ha továbbra is ilyen tempóban tudnak érkezni a vakcinák.

Ha most regisztrálsz és nem hónapokkal ezelőtt, akkor lehet hogy még 1-2 hónap mire sorra kerülsz.

persze ebbe mindig beleszólhat az élet. lehet hogy én megkapom pénteken a védőoltást de 3 hét múlva bejön egy olyan mutáció ami ellen már nem is fog védeni semmit, vagy megnyílik a föld és elnyeli a vakcinagyárakat. Erre szokták mondani hogy ember tervez az Isten meg végez.

2021. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha marad ez az ütem, május első felében mindenki be kell, hogy legyen oltva, aki regisztrált. Ha viszont jelentősen nő az új regisztrációkl száma, akkor a huszonévesek oltása biztosan tolódik.
2021. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Május 15. és június 15. között csak kínai oltásból több milliónak kell beérkeznie. Ha neked mindegy, hogy mivel oltsanak be, csak kapj kártyát, akkor legkésőbb abban az időszakban biztos lesz már vakcina.

Nyár elejére,-közepére már szinte biztos, hogy "karból lesz hiány", nem vakcinából.

2021. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

#5 Tudod mi a vicc? Szerettem volna ha engem a kínai vagy orosz vakcinával oltanak be, mert régimódi vagyok és a hagyományos eljárással készített oltásokban jobban bízom, olyanból már van éppen elég a szervezetemben. Erre én pont a pfitzert fogom megkapni, mert most fognak oltani és most az van.

De mindegy, a lényeg, hogy haladjunk. Ha több millió embernek bevált az elmúlt hónapokban ez az oltás akkor remélem nekem is be fog válni.

2021. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Orvosom mondta, hogy ha valakit esetleg viszel oltani oltópontra és bemész vele akkor téged is beoltanak ha elfogadod az ott jelen lévő vakcinát.



De van is ilyen ismerösöm aki így járt el és bizony igaz, valóban beoltanak mint kísérő személyt.

2021. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
#7 Na ezt kipróbálom, elviszem pénteken a páromat, egy idősek vagyunk úgyis, majd megírom ha így történt.
2021. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 Okés😁
2021. márc. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

VAK

CINA

2021. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!