Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az erőtelje...

Miért van az, hogy az erőteljesen baloldali Svédország, Hollandia, stb mind-mind anyagilag ezerszer jobban áll, mint Magyarország, sokkal kedvezőbb gazdasági adatokkal, sokkal jobb fizetéssel és összességében jóval pozitívabb emberekkel?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az első és a második világháború végkimenetelében és egy mínusz 30 éves orosz elnyomásban keresném a megoldást.

Amúgy Hollandia tudtommal liberális és nem baloldali. Svédországot nem tudom.

2021. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Miért példaértékűek ezek az országok, amikor tele vannak bevándorlókkal?


Hollandiának van kijárata a a tengerre, ez pedig jelentősen hozzájárult a fejlődéséhez, kereskedelmi lehetőségek tárházához, gyarmatosítási lehetőségekhez.



Svédországot meg elkerülték a nagy háborúk,lemásolták a német ipart, jól kereskedtek.Az iparuk nagy részét (Volvo) viszont már megvette egy kínai cég.

2021. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy utánanéztem, Hollandiában liberális nézeteket valló közép-jobboldali párt van hatalmon...
2021. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Liberális=baloldali.
2021. ápr. 1. 15:07
 5/11 A kérdező kommentje:
És fordítva is.
2021. ápr. 1. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze...

Semmi köze egymáshoz.

2021. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"Semmi köze egymáshoz."


A liberális gazdaságpolitika jobboldali.


Viszont a liberális szociálpolitika baloldali.A baloldal és a liberális bizonyos témákban (migráció,lmbt...stb) olyanok, mint az egypetéjű ikrek.

2021. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, én arra írtam, hogy semmi köze egymáshoz, hogy nem egyenlő a liberalizmus a baloldallal, mint ahogy a kérdező állította.


Lehet jobb és baloldali is.

Hollandiában ez a jobb oldal felé húz.

2021. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem a liberalizmus és a baloldaliság miatt tartanak ott.


Az USA is nagyon fejlett és mégsema liberalizmus mega baloldaliság miatt.

De fontos hozzá tenni,hogy a jobboldal miatt sem (csak hogy objektívek maradjunk).

2021. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért ne állhatnának jobban? Nem feltétlenül függ politikai nézettől egy ország gazdasági állapota.


Mondjuk azért ezek az országok iszonyú pénzeket ölnek bele oktatásba, kutatás-fejlesztésbe, stb. Nem arra bazíroznak, hogy az indiai vagy német gyáraknak melósokat termeljenek.

Másrészt azért ezekben az országokban a kormányzás nem arról szól, hogy az épp hatalmon lévő kormány kitömje a neki kedves vállalkozókat - gondoljunk itt Mészáros Lölőre, de bárkire az elmúlt években.

2021. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!