Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan nevezhető halálos és...

Hogyan nevezhető halálos és veszélyes vírusnak a covid19 durván 2%-os halálozási rátával?És világszerte 131 millió fertőzöttel?Komolyan van olyan aki ezt komolyan veszi és elhiszi hogy ez nem politikai célú gazdaságbefagyasztás?

Figyelt kérdés
Jelenleg van 131 milla fertőzött,74 millió gyógyult és 2,8 millió halott egy év alatt a közel 8 milliárdos világon,a fertőzöttségi számhoz képest a halottak száma durván 2% ,és szinte csak a krónikus betegeket érinti,akik másba is simán belehalnak...Évente 60 millió ember hal meg durván a világon,ennek a kovid kevesebb mint 5%-a és jóval nagyobb arányban vannak "egyéb" fertőzések,azok miatt miért nincs ekkora hiszti?Elhiszem hogy a kórházak le vannak terhelve,de valljuk be,a jelentős része az odaérkezőknek nem is indokolja a benntlétüket,a bent ápolt kovidosok jelentős része azért megy be mert otthon fosik kiheverni,ha csak a lélegeztetőgépesek lennének bent, egyáltalán nem lenne leterhelve a rendszer.Ráadásul aki túlesett rajta is kap "védettséget igazoló bizonyítványt" ugyanúgy, mint ahogy az oltott,akkor minek oltakozni a nem veszélyeztetett rétegeknek(akik többségben vannak)?Folyamatosan mutálódik a fertőzés,a legjobb immunvédelmet akkor lehet elérni ha az ember átesik rajta,és valljuk be a jelentős része gond nélkül,vagy elenyésző gonddal átesik,és mivel nincs teljes védelmet nyújtó oltás valamint mivel a vírus örökké velünk marad,ez az egész inracionális,buta intézkedés sorozat is felesleges volt,csak tönkrementek az amúgy is gyenge országok mint Magyarország,és gazdaságkárosulás beláthatatlan következményei sokkal nagyobb kárt okoztak,és fognak okozni a jövőben mint ez a kis nátha egy év alatt...Hogy lehet egy kormány és az emberek ennyire idióták hogy ezt nem ismerik fel?És ha kérhetem ne jöjjön senki szentimentális "a te öreg rokonaidat is védik" című szöveggel mert ez egy emeletes f@szság,egy ember halála tragédia,millióké statisztika így kell gondolkodnia egy vezetőnek,és egy nemzet valamint egy világ normális fennmaradásakor a döntéshozóknak normális mérlegelést kell hozniuk,és ilyen elenyészően nevetséges halálozási statisztika mellett nem hiszem el,hogy nem ismerték fel,hogy ebben a helyzetben nem lett volna szükség még ésszerűnek mondható korlátozásokra sem,nem hogy ilyen bődületes idétlenkedésre.Miért nem hagyták hogy lecsengjen intézkedések nélkül,és ha már intézkedtek miért olyan intézkedéseket hoztak,aminek semmi értelme?Milyen érdek húzódik emögött,mert hogy amit látunk az egy nagyon rossz vicc,az is biztos...

2021. ápr. 4. 17:45
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Én nem tagadom a létét,de hogy a társadalom 99,9%+ nem veszélyes ahogy a statisztika is mutatja,az fix.
2021. ápr. 4. 17:52
 2/30 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy.
2021. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy ez nem csak egy szimla gyerekvicc. Szerintem van valami konkrét célja az egész kovidkamunak, csak félő, hogy mire megtudjuk mi az, már késő lesz.
2021. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

Én igazoltan voltam covidos. Nem volt komoly, az egyetlen dolog, ami más volt egy sima megfázáshoz képest, hogy egy istenigazi nátha nélkül soha nem ment el az ízlelésem, vagy szaglásom. Tehát ha ezek korábban elmentek megfázás idején, akkor tök náthás voltam, de minimum orrnyálkahártya duzzanatom volt. És covid alatt abszolút nem voltam náthás. Tehát miért is ne létezhetne ez a betegség úgy vagyok vele?

Viszont én magam is azt gondolom, hogy ez politika. Világszinten.

Mi lenne, ha nem álltak volna le az orvosi ellátások? Ha megvizsgálna még azelőtt az orvos covidosként, hogy kórházba kerülnél? Nyilván nem lenne ennyi halott és kórházban fekvő sem... Nem a vírus ilyen halálos, hanem az, hogy nincs megfelelő orvosi ellátás. Nyilván védekezés címszó alatt...

2021. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%
Van némi különbség a "még nem fertőződött" és a "nem veszélyes" fogalma között. Igen, egy szint alatt, akit még nem érintett meg, nem foglalkozik vele. Rövidtávú gondolkodás. És ez kicsit bonyolultabb, mint a vírus. Aki tehát nem érti, abban mi a veszély, sokkal kevésbé érti, mi itt a probléma.
2021. ápr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%
Elkeserítőek ezek a kommentek. Tényleg sosem lesz vége nálunk ennek a szarnak.
2021. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%

7


Idegi alapon is be lehet képzelni hogy valaki ne érezzen szagokat.Van aki megfázás miatt nem érzett szagokat azt nem is volt "Covidos"


Olyan nincs hogy "igazolt Covidos" mivel az erre használt PCR teszt teljesen alkalmatlan

2021. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%

"Idegi alapon is be lehet képzelni hogy valaki ne érezzen szagokat."

Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

Amikor beteg emberek vannak a gyereked iskolájába, aztán a gyereked is beteg lesz, majd te és a párod is azok lesztek, kinek köhögés, kinek nátha, kinek hányinger, kinek gyengeség és igen, pluszban a szaglás-ízlésvesztés, akkor azért nem mondanám magam beképzelt betegnek! :) Egyébként egyáltalán nem horrornak éltem meg. Sőt! Minden évben sokkal betegebb vagyok egy-egy téli vírustól vagy baktériumtól. Szóval még azt sem mondhatom, hogy egy kicsit is aggódtam, hogy elkaptam a vírust...

2021. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező teljesen egyetértek, ugyanez a véleményem. Ez az egész színtiszta politika, de hogy világszinten mi ennek a célja, arra még nem jöttem rá.
2021. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

Melyik orvos vizsgálna meg? És mit tenne, ha megállapítaná, nem vagy egészséges. Nem mondhatja, hogy tüdőgyulladás, influenza, rák, fekély vagy mit tudom én. Nem mondhatja, mert a felsoroltakat ismeri, van rá protokollja, erről meg semmit se tud.

De mindegy is, ha nem értetted meg, hogy miért is omlott össze tavaly az olasz majd spanyol egészségügy. Továbbá azt sem értetted meg, mi történne, ha a társadalom egy része pánikba esne. De biztosíthatlak, egy társadalom harmadának a pánikjához képest az egész eddigi járvány, mondjuk egész Európáé ide sűrítve egy gyerekműsor lenne. Észre se vennék.

2021. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!