Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 21. században mi értelme van...

21. században mi értelme van a feminizmusnak, amikor már réges rég kivívták az egyenjogúságot? Miért nem a harmadik világban küzdenek a női elnyomások ellen?

Figyelt kérdés
Semmi értelme nincs a modernkori feminizmusnak, hogyha a nyugati világról beszélünk. Semmi értelme nincs már az egyenjogúságért küzdeni, amikor van már férfi-női egyenjogúság, és ha a feministák annyira aggódnak akkor harcoljanak a harmadik világ női elnyomottaiért és ne itt pofázzanak, amikor itt már ki lett vívva. Mit akarnak még? Női kvóta is egy baromság. Bármelyik nőből lehet vezető, politikus. Németországban is már mióta kancellár Angela Merkel. Svédországnak, Finnországnak is női vezetője van. Mégegyszer kérdezem mit akarnak még itt? Nem lehet, hogy náluk belül van a probléma és nem a világgal? Érdekes módon a bányákba, gyárakba nem akarnak női kvótát, őket az nem zavarja ott, hogy sok a férfi, de bezzeg, ha mondjuk irodista munkáról van szó és úgy érzik kevés a női vezető akkor hisztiznek.
2021. ápr. 17. 11:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%

A 20. században a feminizmus még tényleg az nők egyenjogúságáról szólt, amivel maximálisan egyet értek.

De az új generáció feministák vagy a feminizmus negyedik halláma már nem egyenlő jogokat akar, hanem többlet jogokat (pl. női kvóta) és ezt nevezik feminizmusnak.

2021. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
10%

Talán azért van kevesebb női politikus/vezető mert a nőket kevésbé érdekli a politika

+A nők hajlamosak érzelemből dönteni ami nem feltétlenül jó

2021. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

#12, a rámenősséget, mint a férfiak politikai többségének magyarázatát egy bizonyos fokig el lehet fogadni. Döntsd el, hogy hol van az a fok: [link]


Szerintem valahol a osztrák-portugál 40+60% környékén. Biztosan nem a magyar 13 és 87-nél.

2021. ápr. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

"A nők hajlamosak érzelemből dönteni ami nem feltétlenül jó"


Aztán történelemkönyvet olvastál-é? Abból még soha semmi baj nem származott a történelemben, amikor egy férfi mindent meggondolt és mindent megfontolt.

2021. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
9%

Feltéve ha tényleg meggondolta megfontolta mert ezt csak ő tudja

Történelem, a fél történelem hazugság

2021. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

"a fél történelem hazugság"

Ezzel sem vagyunk sokkal beljebb, ha elfogadjuk, mivel a történetírók zöme férfi volt. Vagy hazugok, vagy érzelemből végigháborúzták az ismert történelmet.

Nem azt állítom, hogy ha hirtelen sokkal nagyobb arányban lennének jelen nők a politikai vagy gazdasági döntéshozók között, akkor a világ minden gondja megoldódna. Csak annyit mondok, hogy a nők ilyen szerepének lesajnálásához nem egy háborúkkal, népirtásokkal, kizsákmányolással teli történelem kellene, amit a férfiak fel tudnak mutatni.

2021. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
0%

Én nem azt írtam hogy nem kell női politikus

Így van legyen a nőknek is ugyanolyan szerepe a politikában gazdaságban mint a férfiaknak

Én csak kiírtam hogy az én véleményem szerint miért van kevesebb női politikus/vezető

Saját szabályaim szerint élek hidegen hagy hogy ki a politikus/vezető

2021. ápr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%

Komolyak a válaszok... 😏

Az a baj, hogy a nők többsége a mai világban elkényeztetett nevelésben, királylányként nő fel, ez miatt óriási az egó, emellé többnyire kicsi a “szakmai tudás”; ergo irány a feminizmus, mert “el vannak nyomva”. Vicc az egész; bizonyítani kéne, nem kitalált ellenségképekbe kapaszkodni. Olyat még nem láttam, hogy egy nőt azért ítéltek volna el bármilyen téren, mert nő, ellenben olyat, hogy azért, mert sík hülye, már számtalanszor. Gondolkozni és tanulni kéne, valamint reálisan és szerényebben állni a dolgokhoz. Mindenki egyenlő, ez legyen oké, de hogy a nő felsőbbrendű, az már a ló másik oldala.

2021. máj. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!