Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet komolyan venni a...

Hogy lehet komolyan venni a gazdasági csőddel, összeomlással riogató apokaliptikus hangokat, mikor a Németország gazdasága 2. vh. után hamar felépült?

Figyelt kérdés
Én abban hiszek, hogy a munkaidőnek csökkenie kell 8-ról mondjuk 6 órára, és bevezetni a 4 napos munkahetet Magyarországon is. Egyre több kutatás azt igazolja, hogy a több munka nem egyenlő a több termeléssel. Ha az ember jobban kipihenni magát, több a szabadideje gyorsabban, hatékonyabban termel. Sajnos Magyarországon annyira droidok az emberek, hogy ebbe nem gondolnak bele. Ha esetleg ne adj Isten emiatt csődbe menne az ország az se lenne katasztrófa, EU-ban vagyunk és az unióé a jövő nem az elszigetelt nemzeteké, kénytelenek lennének kisegíteni bennünket. Ráadásul Németországot szarrá bombázták, de rendbe jöttek. Ezekután, hogy lehet hinni az ilyen gazdasági összeomlásos apokaliptikus riogatásokban? Ráadásul a gazdaság csak egy konstrukció nem egy istenség.
2021. ápr. 22. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Jó sok szamárságot összehordtál.
2021. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Marshall-segéllyel azért nem volt annyira nem volt nehéz. Még szerencséje a németeknek, hogy nem a Morgenthau-terv valósult meg...
2021. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben hiszek,csak nálunk nem így működik.voltam szombathelyen egy autóipari beszállító cégnél akkora hajtás volt hogy fel-alá rohangált mindenki.a munkatempó kb a duplája a nyugatinak mert ezt várja el a multi,a magyar vezetés meg elég hülye hogy végre is hajtsa.másik cég tatán(gedia),ott telefonban ordibált az egyik dolgozó hogy egész nap rángatják a cégen belül, és 2 munkakört lát el 1 fizetésért.azért az autóipari cégeket említem mert itt mozgok ill ezek elég sok embert foglalkoztatnak az országban.tehát munka az van,csak többet követelnek mint tőlünk nyugatabbra, feleannyi bérért.ez a valóság meg a 3 műszak,miközben te 4 napos munkahétről álmodozol.remélem tudtam érzékeltetni hogy ez a balkáni ország kis-kína,éppen csak gyerekeket nem dolgoztatnak.bár rengetegen rákényszerülnek erre is, amire már 15 évesen ad lehetőséget az állam..
2021. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyugodtan kivonilhat innen az a multi. Nem hinném, hogy a távozásával csődbe menne a gazdaság. Helyére kis közép vállalkozás is kerülhet. Nem kell attól beszarni hogy egy kizsákmányoló multi elmenjen. Kit érdekel, ha elmegy?
2021. ápr. 22. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt akarod mondani hogy kkv-tucatja akar befektetni ide hozzánk?mert mondani könnyű hogy jöjjenek,csak nem látok ilyeneket akik befektetnének 1-2 millió eurót.
2021. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!