Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ,,életvédő" abortusz...

Az ,,életvédő" abortusz ellenesek miért nem vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
Ha tényleg tisztelik az életet,életpártiak?Ha ezek az ,,életvédő" pro life emberkék vegánok vagy minimum vegetáriánusok lennének sokkal hitelesebbnek tűnnének.Így csak populisták.

2021. ápr. 28. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen emberek vallásos keresztények.


A keresztény vallás szerint pedig csak az embernek van lelke, az állatok húsgépek, modern kifejezéssel organikus robotok, akiket Isten azért teremtett, hogy az embert szolgálják.


Tehát pl. kecske=fűnyíró, ló=autó, ökör=traktor, az emberi lélek viszont már fogantatáskor ott van a magzatban.

2021. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Azokat az allatokat amiket altalanossagban megeszunk, azokat azert tenyesztjuk, hogy ne kelljen leolni a szabadon elo allatokat, ugyanakkor tudjanak enni az emberek. Sertes. marha, csirke es tarsaik nekunk embereknek takarmanyok ... ezert 'termesztjuk' oket.
2021. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

Trollkodsz, mert nyilván az ember élete többet ér egy állatnál.


De ÉN, majd akkor leszek abortusz párti, ha:


1.: A férfi is eldöntheti a kapcsolatban, hogy akarja-e a gyereket, és ha nem, akkor vagy kelljen a nőnek abortuszra mennie, vagy a férfinek ne kelljen fizetni a gyerektartást.

2.: Abortálhassak én is, mondjuk rám támadó, felnőtt majomebereket. És ez ne legyen bűncselekmény! >:)

2021. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

"mert nyilván az ember élete többet ér egy állatnál."

Ez nem igaz. Csak számunkra, emberek számára. De még úgy sem. Az elpusztult kutyáját mcsakáját mindenki meggyászolja, de egy random ember élet, ami a Föld másik felén elvész, az senkit nem érdekel.

2021. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván provokatív dolog egy embert állattal párhuzamba állítani bizonyos felfogás szerint de azért alapvetően van jogosság a kérdező megközelítésében. A különböző táborok előszeretettel érvelnek olyan logika mentén amin ők maguk viszont simán megbuknak és megmagyarázzák a saját ízlésüknek megfelelően hogy ez de miért más. Pedig mindenki saját szempontja megáll. A baj, hogy a másokét meg nem tiszteljük. Az abortusz lehetőségének válaszhatóságát támogatói "az én testem az én választásom" mantrája azonnal nem igaz többé ha az oltások kötelezővé tételéről van szó, akkor már hirtelen nem az én választásom mi történik a testemmel. Ugyanez igaz amikor az abortuszellenesek életet védenek de húsvétra jöhet a kisbárány és megmagyarázzák ez miért más. Sokkal nagyobb tisztelettel kellene kezelnünk egymás álláspontját és békén hagyni a másikat.
2021. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

"Sokkal nagyobb tisztelettel kellene kezelnünk egymás álláspontját és békén hagyni a másikat."

Ezzel alapvetően egyetértek, DE. Így morális szinten soha nem fejlődne az emberiség. Hiába kezelem tisztelettel az álláspontodat, te nem teszed meg ugyanezt az állattal, amit megeszel. Itt most nem vegán vs húsevő vitát akarok kirobbantani, csak érvelni szeretnék. Ez alapján a nőknek még mindig nem lenne szavazati joguk, a feketék pedig rabszolgák lennének, ha annak idején abban maradtak volna, hogy "ne szólj bele, szerintem a feketék rabszolgáknak valóak". :) Én azt gondolom, hogy mindenki úgy él, ahogy akar, ameddig ezzel nem árt másoknak. Szerintem nem jó párhuzamba állítani az abortuszt és az állatokat, mert az állatot szándékosan azért kényszerítik a megszületésre, hogy utána megöljék. Ezzel szemben, ha egy még meg nem született babát elvetetnek, az az én nézőpontomból még mindig jobb, mintha megszületne és szenvedés várna rá. Nyilván azért vetetik el, mert nem akarják, hogy megszülessen. Tehát én abortusz párti és vegán vagyok.

2021. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Nem szeretem ezt, hogy "életvédő", pont ezért mert mindenki azt ért alatta, amit akar.

Ugyanakkor ellenzem az abortuszt, de véleményem nem merül ki ennyiben, mert szerintem sokkal korszerűbb, átláthatóbb, szakszerűbb gyermekvédelmi rendszer és örökbefogadási rendszerre lenne szükség, meg persze emberségesebb eü ellátásra.

Ami az állatokat illeti: az állatokat megesszük, nem ölés olyan értelemben, mint ahogy az egyik ember megöli a másikat. Vagy akkor ültessük le életfogytiglanra Mari nénit is, mert levágta a csirkét és megcsinálta húslevesnek. Abszurd, nyilván.

2021. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Attól még, hogy most abszurdnak tűnik a társadalom jelenlegi gondolkodása alapján, még nem biztos hogy mindig így lesz. Az is abszurd gondolatnak tűnt valamikor, hogy a nőknek is legyen szavazati joguk. Persze nem az a megoldás, hogy Mari néni életfogytiglant kap, hanem hogy megtanítjuk, hogyan ehet egészségesebben, növényi alapon.


"mert szerintem sokkal korszerűbb, átláthatóbb, szakszerűbb gyermekvédelmi rendszer és örökbefogadási rendszerre lenne szükség, meg persze emberségesebb eü ellátásra."

Ezzel nagyon egyetértek.

2021. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3%
Ugye ez a kérdés trollkodas.
2021. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy nem esznek csecsemőket.
2021. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!