Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szociálpolitikai kérdés: A...

Szociálpolitikai kérdés: A magánnyugdíj-pénztárakban maradt emberek nyugdíját ki fogja fizetni, ha a nyugdíjpénztár csődbe megy?

Figyelt kérdés
Ők nincstelenek maradnának?

2021. máj. 1. 04:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, nyugdíj nélkül maradnak!
Nem, az állam köteles ellátni őket!
Ők számolva ezzel, takarékoskodnak...
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állami nyugdíjat akkor is kapni fogják.
2021. máj. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állami nyugdíjat mindenki kap, a régi magánnyugdíjpénztárak meg már kb önkéntes alapon működnek. Én áttettem önkéntes pénztárba, ami a magánban maradt, nekem annak idején kötelező volt magánnyugdíjpénztárba belépni, mikor dolgozni kezdtem. Nem volt az rossz, kár, hogy elkaszálták, az önkéntes mellé azóta nyugdíjbiztosítást is indítottam, fontosnak tartom az öngondoskodást.
2021. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es: Akkor is, ha maradtak a magánban és az államit nem fizetik? Vagy az államit mindenkinek fizetni kell?


2-es: Akinek nincs ny.d.biztosítás és a magán becsődöl, akkor mi van?

2021. máj. 2. 01:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána mindkettőnek alaposan. Elég stabilak. Megtakarítással egybekötött életbiztosítást is lehet kötni, az is jobb, mint a semmi, másba is lehet befektetni, ki hogy érzi.

Az állami nyugdíj sokkal kétségesebb. Aki nem öngondoskodik, az inkább ki van téve az öregkori szegénységnek, nincs mindenkinek akkora jövedelme, hogy jó nyugdíjat kapjon az államtól, most is ismerek nyugdíjast, aki azért dolgozik még mindig, mert kevés a nyugdíja, és egész életében tisztességesen, bejelentve dolgozott, de a nyugdíjból nem él meg.

2021. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, én is tudok eseteket, ahol a nyugdíjak nagyon alacsonyak, de ezeknél általában hivatalosan a minimálbérrel fizettek nekik, bizonyos összeget meg zsebbe kaptak! Akkor nem gondoltak arra, hogy milyen kihatással lesz a nyugdíjra!
2021. máj. 4. 03:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel sokan most is vannak így, de sajnos nem csak ezen múlik, mennyi lesz az állami nyugdíj.
2021. máj. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért szerintem főleg ezen, és főleg a minimális nyugdíjak esetében! Sokan örülnek a zsebbe kapott "tiszta" pénznek, de nem fogják fel a hátulütőit! A mindenkori kormányok tehetnének ellene valamit...
2021. máj. 4. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!