Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jelen állapot szerint meddig...

Jelen állapot szerint meddig tart a vészélyhelyzet?

Figyelt kérdés

A google keresésnél azt találtam, hogy május végéig, de mintha olvastam volna, hogy újra meg lett hosszabbítva.


(nem politikai jellegű a kérdés, az autóm műszaki vizsgája miatt kérdezem, csak nem találtam rá jobb kategóriát)



2021. máj. 5. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Vagy 30 éve vége. Az összes színész régen megöregedett.
2021. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudni elore, amikor majd megszuntetik.. iden szerintem nem
2021. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"Jelen állapot szerint"
2021. máj. 5. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt egyetlen ember fogja eldönteni aznap reggel. Ezért bizonytalan az információ.

Annyit segítek, van egy másik szabály is, amely az előzővel együtt létezik. Ez így szól: a vészhelyzet idején lejáró igazolványok érvényessége automatikusan a vészhelyzet megszűnése utáni 30. napig tart.

2021. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Május 23. De várhatóan meghosszabbodik a 2021. évi őszi

országgyűlési ülésszak első ülésnapját követő 15. napig.

2021. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez így szól: a vészhelyzet idején lejáró igazolványok érvényessége automatikusan a vészhelyzet megszűnése utáni 30. napig tart"


Majdnem.

"1. § (1) * A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek." 500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet

2021. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mikor lesz vége a vészhelyzetnek hanem azt, hogy a jelen állapot szerint mikor lesz vége. Úgy látom nem mindenkinek sikerült megugrani ezt az akadályt.


A másik amit jeleztem, hogy műszaki vizsgáról van szó. Hogy ennek mi köze személyes íratokhoz azt csak a jóisten és #4-es válaszoló tudná megmondani.


Andizsuzsinak viszont köszi. Ezek szerint még nem hosszabbították meg őszig, jelenleg május 23-ig tart.

2021. máj. 5. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Jövő választásokig és ha győz a Fidesz akkor továbbra is. Vészben fogunk élni.
2021. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!