Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek Gábor Dénes...

U. Xorter kérdése:

Egyetértetek Gábor Dénes pacifizmusával?

Figyelt kérdés

Gábor Dénes a következőket írta:

"1950 és 1955 között olyan emberek, akiknek én amúgy nagyra becsülöm az intelligenciáját, azt mondták, hogy "ha elkerülhetetlen a háború, legyünk túl rajta most!" Ki mondana ma ilyet egy elmegyógyintézet falain kívül?"

(Találjuk fel a jövőt!)



2021. máj. 8. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Pacifista vagyok, és egyetértek.
Pacifista vagyok, de nem értek egyet.
Nem vagyok pacifista, de egyetértek.
Nem vagyok pacifista, és nem is értek egyet.
13 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Tipp: izgalmasabb, ha kommentekben ütköztetik a véleményeteket. :)
2021. máj. 10. 23:35
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Honnan vagy biztos benne, hogy ez "pacifizmus"?

Vitatkozni nem fogok, de szerintem nem az.

2021. máj. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból megértem...

...másrészről meg hogy döntöd el, hogy elkerülhetetlen?


Ha meg tudsz győzni arról, hogy van egy olyan metodika amivel 100% (annál kevesebb nem elég) elkerülhetetlen egy háború, akkor hajlok arra, hogy azzal a feltétellel egyetértsek, hogy várjuk ki a számunkra legmegfelelőbb időpontot. Szóval pl pörgessük fel előtte a hadiipart, ne lepjen meg minket is, hogy támadunk:D


Ha viszont nincs ilyen metodika, akkor teljes mértékben elutasítom ezt a gondolatot, mert akkor megvan rá az esély, hogy a béke helyett a háborút választottuk.


És lássuk be, a hidegháborúban tucatszor tűnt úgy, hogy elkerülhetetlen a háború, aztán valahogy mégsem tört ki úgy Istenigazából.

2022. febr. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!