Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megváltozott a nevem mert...

Megváltozott a nevem mert férjhez mentem. A választási névjegyzékben a lánykori nevemmel szerepelek. A személyi igazolványomon már a férjezett nevem van. Gond lehet így a szavazásnál?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem lehet gond, komolyan veszik a személyazonosítást, de igazán egyszerű bemenni a jegyzőhöz és megkérni, hogy írják át.
2010. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek! Nem értem,hogy ezért miért kell lepontozni mikor csak segíteni akar.Az adat változást be kell!! jelentened mert amúgy nem fognak engedni szavazni.Egy név kell,hogy szerepeljen a listán és a személyin is.
2010. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bementem és megkérdeztem, hogy is van ez. Aki férjhez megy és megváltozik a neve, automatikusan átírják a névjegyzékbe. Tehát nem szükséges külön intézkedni. Nálam az volt a gond, hogy ugye ilyenkor mindenki kap egy tájékoztató levelet a hivataltól, hogy átírták a nevét a névjegyzékben. Én ezt az értesítést nem kaptam meg, ezért voltam bizonytalan.(gondolom, elkallódott a levél a postán)

Ezt azért írtam le, hogy mások is okosodjanak :)

2010. szept. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!