Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai nézeteket...

Milyen politikai nézeteket vallasz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, demokrata, kommunista, fasiszta, hungarista, nemzeti-radikális, kapitalista, liberalista, anarchista... Itt kifejtheted a véleményed, de ne fajuljon egymás szidásába a dolog.
2010. aug. 26. 10:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
buddhista vagyok
2010. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az nem politikai.
2010. aug. 26. 10:58
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Független vagyok, nem vallok politikai nézetet. Szerintem az, hogy kiválasztasz egy ideológiát és "hűséges" leszel hozzá nagyon XX. századi dolog, és most, a XXI. században, már nem ezzel kéne foglalkoznunk.
2010. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%
Semmilyent.
2010. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Figyelem a Svájciak politikai hozzáállását, és igyekszem tanulni tőlük.Bár én még a Horthy korszakban leptem meg a világot a jövetelemmel.
2010. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
miért kérdezed?
2010. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

Nemzeti-radikális.


Úgy vélem Magyarországon ebben a helyzetben mindenképpen egy tökös, nacionalista kormányra lenne szükség.


Bár ha én lehetnék Magyarország vezetője, akkor az a kormány inkább hajazna a hungarizmusra. Én legalábbis valamennyire belenyúlnék a szabadságjogokba. Kötelezném a közmédiát a nacionalista eszmék terjesztésére, pl a TV-kben a reklámidőből egy perc a kormány rendelkezésére álljon, az újságokból pedig egy oldal. Volt egy felmérés, mi szerint Magyarország az utolsók között kullog nemzeti tudat tekintetében. Úgy érzem ez hosszú távon a nemzet vesztét fogja okozni. Aztán közbiztonság: bevezetném a halálbüntetést, a rendőrnek megadnám a cselekvés jogát, mert az tarthatatlan, hogy ha használja a fegyverét akár jogosan, azonnal felfüggesztés. Szociális támogatás étkezési jegy formájában, közmunka ellenében. Cigányok csak 0, illetve egy gyerek esetén kapnak támogatást, annál több esetén nem. (ehhez szükséges lenne egy népszámlálás, ahol azt, hogy valaki cigány vagy sem, nem önbevallás alapján tudná meg az állam) Az abortuszt betiltanám, csak a cigányok és súlyos betegség, veszélyeztetettség esetében engedélyezném. Ezzel párhuzamosan a felvilágosítás mértékét növelném kiemelt figyelemmel a "Megszakításos védekezés nem védekezés" jelszóra.

A gazdaság tekintetében létrehoznék egy állam által irányított, külföldi tőkétől és befolyástól független valódi nemzeti bank létrehozása. A résztartalékra épülő bankrendszert eltörölném, a pénzkibocsájtás az állam kezében lenne és a magyar munka lenne a fedezete. Pluszban legalizálnám a marihuánát és állami monopóliummá tenném, ez nagyban növelné a turizmus bevételeit is. (igen, ez kicsit elüt a tipikus nacionalista eszméktől, tudom) Emellé természetesen adókedvezményekkel és egyéb dolgokkal támogatva lennének a hazai vállakozások. Az államadósságot pedig semmisnek tekinteném. Azon nincs mit tárgyalni, többszörösen visszafizettük már.

Meg minden lehetséges diplomáciai eszközzel törekednék az elszakított területek visszaszerzésére és a kárpótlásra.


Ha az ENSZ még mindig nem rohanna le ezeknek a hatására (gondolok itt főképp a független bankra), akkor a hosszú távon növelném a hadsereget, építenék egy új atomerőművet és ezzel párhuzamosan nukleális fegyvert terjesztenék elrettentő célzattal. Egy komoly hadsereggel plusz atombombával rendelkező ország azért előnyösebb helyzetben lenne tárgyalási szempontból, mint egy 29.000 fős honvédelmi testülettel bíró...

Még hosszabb távon pedig az eszméim exportja lenne a cél.


Bár az az igazság, hogy még mielőtt belefoghatnék a munkába, gyanús körülmények között lezuhanna a repülőm/autóbalesetet szenvednék/leégne a házam stb stb...

2010. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Nukleális fegyvert természetesen nem TERJESZTENÉK, hanem FEJLESZTENÉK..

Meg az estleges többi elírásért is elnézést.

2010. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

"kkor a hosszú távon növelném a hadsereget, építenék egy új atomerőművet és ezzel párhuzamosan nukleális fegyvert terjesztenék elrettentő célzattal. Egy komoly hadsereggel plusz atombombával rendelkező ország azért előnyösebb helyzetben lenne tárgyalási szempontból, mint egy 29.000 fős honvédelmi testülettel bíró... "


Csak nem Kim Dzsong Il a kegyelmes? :DDDDDDDDDDDDDDDD

f*szért zárták be a lipótot!

2010. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%
az ilyen "nemzeti-radikálisok" miatt utasítom el ezt az egész nacionalista handabandát! amiket írtok az bezony vetekszik a grimmesékkel! jöhetsz most azzal h ilyen olyan libsibolsi vagyok de a tény tény marad: te elmebeteg vagy és súlyos cezaromániában szenvedsz!
2010. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!