Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen hatása lenne a mai...

Milyen hatása lenne a mai világra egy atomtámadásnak?

Figyelt kérdés

Ha a világ valamelyik nevesebb vagy nagyobb városban történne egy robbantás, az a mai világpolitikára, gazdaságra milyen hatással lenne?

Azt a részét feltételezzük, hogy nem nyílt támadás, tehát azt sem tudják ki tette, max terroristákra gyanakodnak.


Vajon ennek hatására például nekiállnának leszerelni a nukleáris fegyvereket, vagy pont fordítva, mindenki még jobban raktározna belőlük, illetve többen kezdenének a kifejlesztésükbe?


Gondolom tőzsdék, ilyesmik is bezárnának napokig, vagy nagyon mozognának az árak.


Na jó, amúgy hülye vagyok a témakörhöz, inkább csak kíváncsi vagyok, most néztem az Atomvonat című filmet, ott Denver mellett robbant egy, aztán megfogalmazódott ez a kérdés, hogy vajon a világ hogy reagálna egy hasonlóra.


Az gondolom azért egyértelmű, hogy mindenhol ez volna fő hír.



2021. jún. 25. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hatalmas közfelháborodás lenne, világszerte hatalmas demonstrációkkal az atomtámadás ellen. És tuti nem maradna következmények nélkül, kiderítenék ki tette És nem lenne kegyelem.
2021. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Jobb esetben ahogy 1-es írja. Rosszabb esetben kb. minden oldal megnyomná a "gombot", ami nem sok jót jelentene senkinek. A jelenlegi nukleáris arzenállal legalább kétszeresen el tudnák pusztítani a földi életet.
2021. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy egyáltalán a közelébe kerülnénk a földi élet megsemmisítéséhez egy atomháborúval, de igen, nagyon rossz lenne.
2021. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

3


Olvass utána a nukleáris télnek, ill. a nukleáris nyárnak.

2021. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

3


"Elméleti számítások szerint, ha valamennyi nukleáris töltet egyszerre robbanna fel, akkor egy 79 ezer négyzetkilométernyi, hatalmas tűzgömb keletkezne és csaknem 6 millió négyzetkilométeres körzetben mindenki halálra égne, további közel 285 ezer négyzetkilométeres körben az ott élők legalább fele halálos adagú sugárdózist kapna.


De igazából nem is ez lenne a végzetes. A robbanások nyomán beállna ugyanis a „nukleáris tél”: hatalmas mennyiségű por, egyéb részecske kerülne a levegőbe. Ennek nyomán lehűlne a bolygó légköre, a napsugárzás akár száz százalékkal csökkenne, márpedig napfény nélkül nincs fotószintézis, így a növényzet teljesen kihalna, ezzel pedig összeomlana a tápláléklánc. Azaz nagy valószínűséggel megszűnne az élet a földön."

[link]

2021. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Nukleáris telet többször túlélt már az élet a Földön. Itt gondolok a Szupervulkán-kitörésekre, valamint a Kréta-tercier kihalási eseményre. Mindkét jelenségtípus nagyságrendekkel több energiafelszabadulással jár, mint az összes atomfegyver felrobbanása a Földön, így sokkal komolyabb is ezeknél a nukleáris tél. Sőt, az emberiség túl is élt egy ilyet. A Toba szupervulkán kitöréséről beszélek. És akkor még közel sem volt ennyire elterjedt az emberiség a Földön.
2021. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Egy atombomba felrobbanása semmi érdemi hatással nem járna a klímára, felrobbantottak már néhány százat.

Nem értem, ennek hatására miért szeerenék le a 21-22 ezer rendelkezésre állót?


Amúy nem irreális felvetés. Izraelnek van bombája is,logisztikája is, hogy megtegye és van Mosszadja is, hogy Iránra terelje a gyanút, mint anno Irakra a vegyifegyverek esetében. És akkor szarrá bombázhatják.

2021. jún. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az emberiség két WEI8-as supervulkán kitörést élt túl: Toba 73.000 és Taupo 26.500 éve.

Ezek hatása azonban nem azonos az 5-ös által leírt nukleáris téllel.

2021. jún. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fsms ***** válasza:
100%
Sugárzó.
2021. jún. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az atomháború okozta nukleáris tél teljesen más kategória min egy szupervulkán kitörése, vagy a pár száz kísérleti atomrobbantás hatása. Inkább hasonlítható egy olyan óriásmeteor becsapódásához mint ami kiirtotta a dínókat. A becsapódás biztos szarul érintett pár százezer km2-en mindent , de az igazi pusztítás az volt, hogy a bolygó szerte visszahulló izzó lávadarabok miatt leégett a Föld erdeinek 90%-a. Egy totális atomháborúban azzal számolhatunk, hogy minden város porig ég a környezetével együtt, ezen kívül még az erdők nagy része is megsemmisülne ahol harcok lennének. Ez olyan mértékű por-hamu kibocsájtással járna, hogy pár évig totális sötétség uralkodna a földön, és több évtized kellene ahhoz, hogy a fotoszintézis újra beinduljon. Napfény nélkül pár hét alatt az összes fotoszintetizáló növény elpusztulna, ezután éhen halnának a növényevők, aztán idővel, miután az utolsó dög is elfogyna, a húsevőknek is kampec. A nagy meteorbecsapódás után is 3-4 millió évnek el kellett telnie mire teljesen helyreállt a fauna. Az emberiség egy kicsi nagyon felkészült része túlélhetne egy ilyen kataklizmát, de még az atomcsapást, sugárzást bunkerekben átvészelők jórészére is az éhhalál várna miután 1-2 év után feljönnének a felszínre. Legalább 10-15 éves készletekkel kellene rendelkezni a biztos túléléshez, ugyanis ennyi idő után talán el lehetne újra gazdálkodni a földeken, és élelmiszert termelni. Addig maradna a konzerv, vagy mesterséges fénnyel hydroponiás növénytermesztés, amihez viszont folyamatos energiaellátás kell. Léteznek olyan óvóhelyek amelyek atomreaktorral vannak ellátva, évtizedekre megoldva az energiaellátást, de ezekben is legfeljebb pár ezer ember élhetne túl.
2021. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!