Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan kötelezővé tennék az oltást, hogy ha be van oltva a csodaszerrel, akkor meg védi nem?

Figyelt kérdés

Az oltás lényege az, hogy az egyének immunitást szereznek az ellen, ami ellen be lettek oltva. De akkor mégis mit érdekel sokakat, hogy be van-e oltva egy személy vagy sem, ha az oltás úgy is megvédi? Meg mi az, hogy kötelezővé tenni? Nem a 11. században vagyunk, hogy kötelező templomba járni, mert a karod bánja. Azt pedig végképp nem értem, hogy ha valaki nem akarja beoltatni magát, az miért egyből oltásellenes. Én pl. még nem oltattam be magam, de nem vagyok egyáltalán oltásellenes, hogy ha valaki akarja tőlem nyugodtan beolthatják, akár minden nap is, csak engem hagyjanak békén. De tőlem bárki olthat.

Jó volna, ha választ kapnék a kérdésekre, főleg azoktól, akik ezeket szeretik mondani.



2021. júl. 4. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Már így is van egy rakat kötelező oltás, de ne zavarjon.
2021. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyílván nem arra gondoltam...
2021. júl. 4. 17:30
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
De ha az nem zavar, akkor ez miért? Miben más?
2021. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Több okból:

1. Mert semelyik oltás (vagy gyógyszer, vagy bármilyen orvosi beavatkozás) nem rendelkezik 100%os sikerrátával.

2. Az emberek nem szeretnék, hogy mondjuk a szeretteik meghaljanak vagy lebetegedjenek azért, mert egyesek telibeszélték hülyeségekkel a fejüket.

3. Nem jó olyan országban élni, ahol ennyi hülye hal meg, pedig megelőzhető lenne a baj. Siralmas az ország szellemi állapota.

4. A CVOID-os betegek leterhelik az egészségügyet, és kevesebb energia marad másokra.

2021. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem véd az senkit semmitől. Eleve nem is arra találták ki.
2021. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Néhány lehetséges indok:


1. Nem kaphat mindenki oltást egészségügyi okokból és nem örülnének ha azok is elkapnák

2. Aki kap abban se garantált 100%ban a védettség

3. Aki védett az is a súlyos szövödményektől védett nem a megbetegedéstől, így összesítve kevesebb hordozó számára is elönyös, mert kisebb eséllyel kapja el.

4. Egészségügyet leterheli ha sok oltatlan fertözödik. Ez növeli hibák és egyéb kórházi fertőzések esélyeit.

5. Új mutációk jöhetnek létre, melyeknél nem garantált a hatékonysága az oltásnak.

6. Nem akarják akik nem oltatták be magukat esetleg belehalljanak.

2021. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Jól látod kérdező, innen is jól lejön, hogy kamu az egész, mert ha nem az lenne, annyira nem kellene erőltetni.

A négyes most is megpróbált mindent, de csak hülyézni sikerült.:D

Értelmes érv nincs.

2021. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Miben más?"


Abban, hogy a melegek se érdeklik az embert, mégse kezdjük el őket leszopni.

Ennyire korlátolt nem lehetsz.

2021. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

4:


1. És ezen hogy segítene az, ha mindenkit oltanak? Akkor sem lenne 100%-os a védelem.

2. Mi köze ehhez annak, hogy valaki nem oltat? Ez egyéni döntés, amibe más nem szólhat bele. Akit meg meg lehet győzni arról, hogy mit tegyen a saját testével, az meg is érdemli.

3. És az nem siralmas, hogy 4 millió halott miatt tették tönkre milliárdnyi ember jövőjét világszerte a lezárásokkal? Pont itt van az élő példa, nézd meg az építőanyagok árát. Vagy építkezni ráér, aztán addig alszunk jutákban?

4. Ja, a fertőzöttek 5%-a. Tudod, ha már ez felmerült benned, az is felmerülhetne, hogyan képes pár ezer beteg gerincre vágni és megerőszakolni az egészségügyet. Lehet vannak itt nagyobb gondok is annál, minthogy ki oltat és ki nem.

2021. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Az emberek nagy része nem kerül a covid miatt korházba . Tehàt ha az ország több , mint fele bevan oltva akkor egészen minimális azoknak a száma aki oltatlan és korházi ellátásra szorul . Szerintem ennyi embert képes ellátni az egészségügy .

Általánosságban a mutáció nem csak rosszabb lehet , mint az eredeti vírus hanem gyengébb .

Én úgy gondolom akinek jobb gondja nincs , minthogy azon aggódjon , hogy egy ismeretlen ember ne haljon meg a “saját karából” akkor örüljön neki nincs nagyobb baja .

2021. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!